Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *135*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

MONICA, la Turcia ma gandeam fie in mai, fie in septembrie, tocmai din cauza caldurii. O prietena de a mea care a fost in Belek in septembrie mi-a spus ca dezavantajul era ca se intuneca f devreme. Pt noi cu bebei nu cred ca e un dezavantaj, numa bine ca ii culcam la ore decente si ne mai facem de cap
La ce hotel a fost Simina?

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

MONICA, sa mai zic ca nu chiar toti bebelusii faci asa la 10 luni? Sau chiar 11. Dar eu m-am resemnat si nu imi mai fac atatea probleme, ca era sa cad in depresie din cauza asta, m-am certat o zi intreaga cu mama si sotul, ca e copilul anormal si nu face x si y. Asta este, asta e ritmul ei si cand va fi sa faca va face.
Ana se ridica f rar si greu de la orizontala din patut, dar se ridica cand are chef; din fund la marginea patului se ridica rapid, de mers merge tinuta de ambele maini, de una ii e frica, de mers pe langa mobile iarasi ii e frica. In schimb m-a zapacit ce viteza prinde cu premergatorul, ca si tinuta de manute

Sa nu crezi ca am spus asta ca un repros, Doamne fereste, am inteles perfect ce ai vrut sa spui, dar ma alintam si eu

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente




Noua ne-a zis kineto ca greutatea mica ar fi fost unul din avantajele pt care a plecat mai repede, pe langa kineto si curaj probabil ca picioarele au putut tine greutatea corpului. De astfel eu am mai povestit, nu am pus-o niciodata in picioare, ci ea singura se ridica pe marginea canapelei, a patutului, apoi se tinea mergand pe langa dulapuri. Exact asa am fost sfatuita, sa nu o pun in picioruse, pt ca atunci cand isi va putea sustine singura greutatea o va face.
Dar varsta la care copilul merge singur este in 9 si 15 luni, ca varsta medie, fiind 11 luni.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God - Photo & Video
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Pisik06 noi cu andrei am fost in creta cand avea 1 an si 6 luni. era pe la 1 iunie, si nu am prins caldurile alea ingrozitoare.
ne-am simtit foarte bine.
e drept ca am crizat romanii din avion: "cum ati avut curajul sa plecati cu copil asa mic?"
pe vremea aceea andrei mai dormea in carucior, asa ca ne-a fost relativ usor. seara il duceam la programul de dans pt copii, ca doar trebuie sa-l obosim sa poata dormi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Monica, nu merge!

Keutu cheliutu

Scuze, trecusem IMG Code, obisnuita cu asta de pe Glitter Graphics.
Am editat.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God - Photo & Video
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Monique, condoleante.

Io's cam bizilica asa ca nu sed prea mult. Am intrat ca m-a chemat Niko la raport .

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Apropos de kineto, ARIS, as vrea si eu datele kineto-ului la care te-ai dus tu si ceva detalii despre el

Fetelor, ma duc in patuc, ca sunt cam obo. Oricum, cred ca mi-am scos absenta de azi (ca tot ma dadea Niko disparuta) cu atatea mesaje

Noapte buna

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Monique, numai romanii pot fi scandalizati de chestii de-astea.
Cu noi in Turcia in avion (dar alt hotel) era un cuplu cu un bebe mic de cateva luni, in scoica. Ce, la mare nu se nasc copiii? Trebuie doar sa ne facem noi program dupa ei, si totul e ok.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God - Photo & Video
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

A, Pisik, am vrut sa te intreb, de ce nu-i scoti aparatoarele la pat Anei? Pt al meu cea mai mare distractie in pat e sa-si bage picioarele printre gratii si sa se rasuceasca. Niciodata nu si le-a prins in ele, e artist.

V-am zis ca al meu se joaca cu un castron. Il rasuceste intr-o mana, ii roade marginile,il tine cu mainile si isi baga picioarele in el, il umple, il goleste, isi pune cate o jucarie si o invarte acolo, daca nu are nimic la indemana puna suzeta, iar acum ultima distractie e sa-si bage capul in el si sa "vorbeasca". Si nu e vtech

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Dyana, la copii le plac prunele. Eu ii faceam Luanei dulceata proaspata, taiam prunele in 4, le fierbeam in apa putina, apoi le faceam la blender, si le amestecam in orez sau cu paste. E yamy-yamy.


Si acum spui?

I-am mai pus si eu in piureul de fructe cand era sezonul... dar nu am sesizat o pasiune deosebita. Tot marul rules!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Nu, mami, eu am tot spus de mai multe ori.
Dulceata de genul asta e preferata Luanei, i-am facut si din mar, si din gutuie...am facut si cu fructe coapte, apoi pasate si amestecate cu orez sau paste. La paste am mai adaugat uneori si branzica.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God - Photo & Video
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Kea castroanele, canile, lingurile sunt jucarii inteligente.

ioana mi-a deschis dulapul si mi-a tras farfuriile. a spart vreo 4. noroc ca nu s-a taiat. de atunci la margine in dulap, sunt farfurii si castroane de plastic, ca sa aiba si ea distractie!

Mergi la inceput