Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *49*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ioiiii ca Andrei e mai grasun decat Stefan dar ce frumosi sunt....
Techiloooo, da' nu le intra par in gura la copii ???
Asta seara e o zi mare....
Dupa ce ne-a zis Diana ca da de mancare la borcanas.....asta dupa ce noi ne strofocam aici care cu cine se combina si DE CE ....apare Aiduca sa faca un capitol nou si speram sa ne zica 2-3 vorbe ....si capacul e pus de sora cea mare a gemenilor Techilosi....cum doarme ea cu capul pe copil...sau langa, ma rog.....sunt prea tari pozele....Si cum se uita aia mici la mami cand primesc poveste.....
Sunt super bucuroasa.
A aparut si Laura78....cu ceva firesc...copilul mai mare nu s-a obisnuit cu cel mic plangand.....de parca eu om mare ma pot obisnui
Si Dana se vede saptamana viitoare cu Chiara....ce poze faine o sa vedem cu 2 papusici finute, dragute si delicate....

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Ioiiii ca Andrei e mai grasun decat Stefan dar ce frumosi sunt....
Techiloooo, da' nu le intra par in gura la copii ???
Asta seara e o zi mare....

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


pai nu le intra luto par in botic ca nu e o postura prea obisnuita...acolo era doar la shooting pentru poze de familie, fi-mea nu are voie sa ii linga decat pe manuta si pe cracuti in mod normal. si acolo era foarte bucuroasa ca are acces la urechile puilor...asa are ea..o slabiciune pentru urechi...
si da, andrei e mai gras decat stefan (desi a avut greutate mai mica la nastere) ca stefan nu doreste sa manance...niciodata......sub nicio forma...decat manutele din dotare

Techila - rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

techilo un brat de ca ai venit pregatita nu glumå..Stefanel si Andreiut sunt deja flåcåi mari..cum le citeste mami lor povesti la toti 3..Så iti traiasca toti copilasii

Lauranico colicii vor trece in curand si så vezi ce harjoana vor trage copilasii impreuna..



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Eu iar citesc pe sarite si trebuie sa ma intorc inapoi, ca din mesajele voastre imi dau seama ca am ratat cateva poze. Dar nu puteam sa nu observ ca a intrat techila si sa nu spun cat m-am distrat cu lumea paralela de plastic a Dianei (si cu scutecul in vant )


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

scriu repede sa nu credeti ca dau E-uri la copii. Conservantul din borcanase e vitamina C, altfel n-as fi facut-o.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ca sa vada Techila ca nu o tinem aici numai intr-o distractie incep si eu cu o lista de mici semne de intrebare ca poate ma lamuresc fetele alea mai cunoscatoare.
1. Diana sa-ti dea Dumnezeu sanatate ca nu stiam ca i se albeste pielea la copil daca insist....Si tocmai pe mandrie de gusita ce il dadeam si eu....la vedere
Am inceput de cand cu 'moisturizarea' asta sa ma intreb si eu daca o fi suficient uleiul meu de masline pentru pielicica lui ...ca si dr. la care am fost ne-a zis zilnic cat mai multa unsoare....grasa.....

2. Daca inca ii mai trosnesc genunchii inseamna ca ar avea ceva deficienta de calciu ?
Ca la controlul lui de 10 saptamani mi-a zis ca-i va trece....dar nu si cand.
Mai am control de specialitate la 6 luni
Sunt convinsa ca daca era nevoie de ceva ii dadea, nu ?
Oare sunt singura extraterestra care nu ii da copilului nici Vigantol, nici D3, nici calciu si nici...nimic

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Diana super tare faza cu pampersii..daca functioneaza ce mai conteazå?Ce e al lui, al lui ramane

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Ellenuta, Eva e o frumusete!
Techila, da raportul!

Stie cineva sa incarce video pe picasaweb?Ca am un filmulet, cu dedicatie pentru luto!

Gianina, fericita de gingas Loris Stefan (02.10.2009)




Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

luto si lu Brucu inca ii mai trosneste genunchiul..( si mie pot så spun ca imi trosneste de mica)..si cu vigantolul nu stiu ce så iti spun..noi am ales så ii dam.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Ioiiii ca Andrei e mai grasun decat Stefan dar ce frumosi sunt....
Techiloooo, da' nu le intra par in gura la copii ???
Asta seara e o zi mare....
Dupa ce ne-a zis Diana ca da de mancare la borcanas.....asta dupa ce noi ne strofocam aici care cu cine se combina si DE CE ....apare Aiduca sa faca un capitol nou si speram sa ne zica 2-3 vorbe ....si capacul e pus de sora cea mare a gemenilor Techilosi....cum doarme ea cu capul pe copil...sau langa, ma rog.....sunt prea tari pozele....Si cum se uita aia mici la mami cand primesc poveste.....
Sunt super bucuroasa.
A aparut si Laura78....cu ceva firesc...copilul mai mare nu s-a obisnuit cu cel mic plangand.....de parca eu om mare ma pot obisnui
Si Dana se vede saptamana viitoare cu Chiara....ce poze faine o sa vedem cu 2 papusici finute, dragute si delicate....

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Si io i-am admirat de numa pe pui si pe mostenitoare (de care imi era tare dor ), cum asculta ei povestile, imi place ca ii pot diferentia.... e o seara faina, vorba ta

Dar unde scrie ca se intalnesc clujencele? Of ce rau imi pare ca nu am timp sa citesc ca lumea


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput