Sezatoarea canadiana (168)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Olga, condoleante! Imi pare tare rau, atata durere e in familia voastra acum. Sa va intareasca Dumnezeu!


Noi ne-am intors azi noapte, eu stau in casa cu jaluzelele trase si refuz sa ma uit pe geam, de dimineata ma uit doar la pozele din Cuba si incerc sa ma mint ca inca sunt acolo... Dependenta scrie pe noi! Ma gandesc ca daca se schimba regimul emigrez in Cuba.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Pai Delphin, mai pune o intrebare prin oct poate cine stie, ne-o interesa pe noi ; si va dam si casa si masina.

Bun revenit Donia, sa va fie de bine vacanta!

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Olga, scrisesem un mesaj de dimineata dar nu s-a postat.Multa putere va doresc si voua si verilor tai. Ce cruda este viata citeodata. ma rog ptr voi.

Donia bine ai venit. Cam asa am simtit si noi dupa prima vacanta la caldura (Florida) cum am revenit am si aplicat la Loteria Vizelor.

Cind ai timp vreau si eu sa-mi povestesti cum a fost si ceva poze. Eu am trimis la contul comun doar poze din Londra. La Ro nu am ajuns inca.(sa triez pozele)


Nelia, eu ador fructul pasiunii, de cind l-am gustat prima oara in Dominicana sunt addicted. Aici e f.f scump dar si f mic.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Olga, Condoleante Dumnezeu sa-l odihneasca! Ce situatie tragica...Multa putere pentru tine si sotul tau, sa treceti cu bine peste aceste incercari grele.

delphin, noi avem carti de credit care acopera asigurarea de masina (le-am facut special pentru asta), asa ca platim doar inchiriatul. Casa de vacanta nu am...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Olga, Dumnezeu sa-l odihneasca alaturi de cei drepti si pe voi sa va intareasca

Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Ica, imi pare bine sa te revad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caro spune:

Olga, condoleante! imi pare rau, Dumnezeu sa-l odihneasca si voua sa va dea putere sa trecei prin asa incercare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ione81 spune:

Doamne Olga,
Sa va dea Dumnezeu putere sa treceti peste atata nefericire!

Magdone,
Si tu vrei sa iti aduci fratele? Tu unde esti, nu esti la Montreal, nu? Ca al meu frate nu stie (si nici nu vrea) sa invete franceza, asa ca pe partea franceza nu are sanse, i-am facut testul online, desi dupa ce am vazut ce am scris Nelia incep sa ma indoiesc de validitatea testului...:)
Ma rog, nu este el horatat 100%, fac doar cercetari acuma... In secret, sa nu afle mama. Mi se rupe sufletul, dar nu-i pot spune nu nici fratelui.
Partea cu insuratoarea o stie toata lumea, trebuie sa ai stomac de asa ceva :)

Monicutza bb -
Mult curaj si putere pt scoala!
Si am uitat sa-ti spun, am facut trucul la calorifer, merci, insa nu am mers, tot rece e, tre sa vb cu proprietara. Ne incalzim noi :) a
Am instalat patul king, ce mai saltea, nu-ti mai vine sa te dai jos...

Carmencita
Merci de ideea cu scoala...

Dana
si tu cu spray-uri, si eu am venit cu baxul de nivea dupa mine, ahahah, inca mai am

Lorelai,
Super, intra in business, daca nu acum, atunci cand? Vezi ca sunt tot felu' de organisme care te ajuta sa iti faci business plan si iti dau si grant sau loan sa demarezi. Te rog sa te interesezi, e super ideea! Mai ramane sa folosesti doar oua si lapte bio :)

Ange,
super cu vacanta! pe cand voyage in ro? eu sper sa ajung in mai. yu huuu!
petre roman - se face mult in banat

Nelia,
passion fruit, fruit de la passion, mie imi place inghetata cu aroma de fructul ala, insa nu l-am gustat niciodata.
Merci de info cu imigrarea, iti scriu pe PM.


Delphin,
Ce frumos, am facut tot sudul Franeti in anul ala cu caldurile innabusitoare, 2002 parca, carcassonne, narbonne...anduze, nimes, monpellier, perpignan, nu mai imi aduc aminte, am stat la o vila, si la un castel, o luna de vis...fie ei francezii cat or fi de rasisti, au o tara...

Donia,
Sa va fie de bine excursia!

A propos de insule exotice, sa-i ocroteasca Dumnezeu pe haitiens, care au mai ramas...

Si sa nu uit, sa va povestesc cum am reusit sa merg si eu la cumparaturi de sales in sf, si la H&M am incercat o rochie cu buzunare, si tot incercand eu sa ma conving ca e buna ( ca nu era, era cu un nr mai mare), am bagat telefonul in buzunar sa vad cum arata si apoi ... l-am uitat acolo. Mi-am cumparat eu altele, am iesit din magazin, am mai fo pe ici pe colo, si cand sa ma uit sa vad ce ora e, sa nu ratez ultimul autobuz din Poine-Claire... ia celularul de unde nu-i. Am fugit repede la magazin, vb cu un vanzator, ca e intotdeauna mai usor sa deal cu un barbat, decat cu o femeie cand e vorba de services, vb cu geranta, se pune aia si suna cu chiu cu vai, nu auzeam nimic, imi spune doar ca suna - in capul meu imi imaginam un imgrant (rusine sa-mi fie) facand apeluri internationale costisitoare. ne-am uitat la toate rochiile, nimic in garderoba, dau sa plec, ca deja faceau mutre ca era ora 9. si inainte sa ies pe usa, parca m-a inmanat ceva, am mai mers o data sa vad rochiile de pe umerase, si ... l-am gasit :) va rog sa nu faceti ca mine! :)
Ah, si cautandu-mi cizme, am vazut multe facute in Ro, si la Nine West si la Brown Shoes, am vrut sa imi cumpar dar nu mai aveau pe marimea mea, sa incurajez si eu comertul in Ro.

Gata, la culcare, ca maine e ziua sotului, 30 ani, rotund, zice el ca a ajuns cam la jumatate, e vremea bilantului, m-a distrat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Olga, condoleante si multa putere.
Ione, eu sunt in Montreal de 7 ani si nu vorbesc franceza. Mi-am gasit job si numai cu engleza, depinde de domeniu, daca ai relatii cu oamenii ti se cere franceza, daca nu...se poate trai aici si numai cu engleza, dar aduni frustrari.

si

Mergi la inceput