Albinutze de Mai-Iunie 2009(56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Alyntha, doamne ce-o fi fost in sufletul tau! Bine ca nu s-a intamplat nimic rau.

Nemora, ma bucur ca totul e ok si ca nu esti obosita. Cum e jobul?

Dici, imi pare rau de noaptea alba. Eu as incerca fara nurofen, mai ales ca zici ca tot urla.

Flobaby, multa putere sa treci peste probleme!

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

buna mamici!

Alynta, ce sperietura! dar bine ca l-ati gasit!
si noi am fost la carrefour aseara, ma mir ca nu ne-am intalnit

am poze noi pt cine vrea sa vizioneze:
prima papusa
strungareata
am palarie noua
evidenta
rontai tot ce prind
floricica in tendinte
la bradutul de craciun
dintos vesel!
atata stiu sa fac cu olita
stau pe ganduri...
cadouri...
copacel
am nevoie si eu de-un scaun ca asta;)
aceasta-i familia-ntreaga...
o smecheruta
n-am mai rezistat...
m-am impodobit
de dimineata
la doctor
la plimbare
la plimbare 1
ii spuneam mosului ce cadouri vreau


revin! trebuie sa culc odorul....

ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Bebe Beca................eu nu i-0am mixat niciodata mancarea baiatului! Io tocam f fin pe fund la inceput, sau prin sita o mai dadeam, apoi am trecut la stadiul de cuburi! Si papa! Apoi am inceput sa-i d-au in mana cate o bucatica de mar, biscuite, chiar si varza murata i-am dat sa o molfaie, sa-i vada gustul! Ii mai d-au si portocala! Ai nostri au avantajul ca au "exemple" vii! Sa nu-ti zic ca azi mi s-a urcat cel mare pe pitic!
Alic..............cum era sa te vad cand eram cu ochii in 4 sa nu fuga iar! Fruoasa fata mai ai! Vazut in poze! Noi am ajuns pe la 7.30 si dupa noi s-a inchis! Am mers si la magazinul de animale sa ne mai imbunatatim acvariul!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Strunfita...........fiu-meu a recidivat cu pierdutul! A mai fost "plecat" o data in Mall, dar l-am gasit intr-un minut, ca intrase in alt magazin decat taicasau! Una peste alta cred ca s-a intamplat sau se poate intampla oricui, dar minutele respective ti se par enorme....

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Alice, tocmai ma pregateam sa dau un mesaj in care sa va dau disparute pe tine si pe Anamicu... Superba Natalia, ca de obicei...
POt sa te intreb ceva? De ce nu mai esti la fel de activa? Te-a suparat cineva?

Alynta, nasol cu sperieturile astea. Este cumplit sa treci prin emotia ca ai pierdut copilul. Bine ca a fost doar o sperietura si atat.

In privinta mancarii, stiu ce ar fi trebuit sa fac de la inceput. Problema este ca nu am facut si acum am dat de belea, pt ca nu vrea sa accepte mancarea altfel decat fina. Doar sa trec prn greva cateva zile, pana da de foame si atunci o sa manance...

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna dragele mele!

scriu repede ca am o mare miorlaita si am de facut si subiecte pt testele studentilor

ea se simte mult mai bine zic eu, aerosolii si-au facut tb, dar ma innebunesc niste mucisori; aseara jucam cuc-bau cu ea si era pe burtica mea si mi-a tras tricoul peste fata si ea mi l-a dat inapoi sa-mi vada fata; am ramas muta

am o viteza enorma la scris, scuze erorile

nicurate, eu i-am dat eurespal pt raguseala si tuse; o lingurita seara si una dimineata; a fost fff bun
nemora, serv usor
ioana, sarumana de intrebari;

apropo, i-am luat o canta de la tomee tipee si inca nu vrea sa o foloseasca

didi, super chestia cu sacusorii
philip,spor la impachetat
otilia, e aceeasi dexametazona
yioanna, uitasem sa-t zic ca Stefy e toata tati ca l-am vazut in sfarsit
alynta, ce sperietura
alic,abia astept sa vad pozele
carla, dupa cum e dupa tzitzi m-am convins ca va suge si pana la 3 ani daca vrea :D
maria, asa e si Maya, numai in fundulet sa stea pe pat si noi in jur; mai nou plange dupa mine si cand ma apropii ininde manutele sa o iau in brate

multe lucruri noi le face Maya abia astept sa am timp sa vi le povestesc si sa vi le arat

frumos tare paradisulacvatic

scuze de aspectul mesajului dar deja tipa......s-a invata asa mult cu mine........

pupiciiii

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]***www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=2176" target="_blank"> acordati-ne un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Multumesc fetelor pt incurajari!
Beca, dici, nicuratze, strumfita.
Nasol e ca eu si tin totul in mine, singurul loc in care am curaj sa ma descarc e pe forum si nici aici tot timpul. Si s-au adunat multe. Ma tem ca nu ma vor mai tine "balamalele" si atunci ce voi face cu tzushca?
Sa va zic ultimul mod de joaca al tzushtii mele: ciupitul. Ma ciupeste tot timpul de ce apuca, de fata, de maini, de ochi, de nas, uneori si de tzitzi. Si eu asta am urat mereu, sa ma ciupesca cineva..Dar suport, ce sa fac.
Ca vorbeati de distanta intre mese: pai Maria e asa indragostita de tzitzi ca n-am cum sa las prea mult timp intre tzitzi si o masa de solide de ex. Si de adormit tot mufata adoarme. Uneori ma apuca prin tricou , a facut-o si in public. Si acum doarme asa
Dici, ce mamici cool am fi noi fara mancaruri arse, capete sparte, degete rupte, fete zgariate, nopti nedormite, etc?
Alynta David plimbaret sa fie mai cuminte data viitoare, sa n-o mai sperie pe mami.

tuturor!

mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009
http://community.webshots.com/user/FlorentinaMacovei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Beca, multumesc!
nici vorba de suparare, nu dispar eu asa cu una-cu doua, doar ca Natalia ma solicita din ce in ce mai mult, nu mai pot s-o pun intr-un loc si sa stau linistita, acum e spirt, trebuie sa fiu mereu cu ochii pe ea
asa ca...de cele mai multe ori reusesc doar sa citesc la zi si cam atat...desi am si intrebari si raspunsuri, dar pana reusesc eu sa le pun in discutie se epuizeaza subiectul
multumesc ca te-ai gandit la mine, esti draguta

ps: i-am transmis anei micu ca e cautata, cred ca ea e prinsa cu hainutele...

ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna fetele!!
multumim de capitol nou, sa dea domnul sa fie numai cu copii sanatosi, mancaciosi si mamici odihnite si fericite!!

beca, multi . tu esti tot timpul pe faza... despre sara, nu mai stiu ce sa spun...poate ca se va regla cu somnul in curand... mai ales ca ea are aproape 9 luni... multa putere sa rezisti in continuare!!

dicirstea, imi pare rau pt mirosul de ars din casa. cred ca va trebui sa speli perdelele, fata de masa, sa cureti gresia, faianta cu ceva solutie parfumata, iar daca ai peretii vopsiti cu var lavabil, cred ca ar trebui spalati (eu sterg peretii cu domestos) ...oare asa nu iese mirosul...nu stiu, doar presupun.

maria_bunica, stiu ca d3 este vigantol, dar in articolul respectiv scria ca pt a ne proteja de gripa asta porcina ar trebui sa luam ceva d3. si intrebam daca ar trebui sa-i dau si arinei, mai ales ca ea are aproape 12 ani. si daca da, oare cate pic ar trebui pt ea??

oana_du, felicitari pt kg si cm!! o fi oare cel mai voinicut bondarel??

carla, bine ai revenit!! bine ca a trecut si raceala!!

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Alice, am vazut-o pe Natalia, e dulcica foc. Imi place cea in care n-a mai rezistat.
Anamicu, ai adus hainute noi?


mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009
http://community.webshots.com/user/FlorentinaMacovei

Mergi la inceput