Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *47*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

nu stiu cum de m-au lasat sa postez la cap trecut....insist sa subscriu la ceea ce a scris Mama si pisa si sa o felicit pentru ca a redat asa de bine cum percep timpul bebeii nostri...PREZENT ETERN...mi-a placut MAXIM....

fiecare cu ce-l doare....

Ioanna felicitari pentru aparitia in revista!!!!

, de Ama
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

RALUK multumim de capitol,am ajuns abia pe la 450 la poze dar vreau sa-ti spun ca ati fost niste frumosi,toti trei si ai avut numai invitati "de seama".Cand te-am vazut cu lacrimi in ochii dupa ce la botezat pe Alex mi-am adus aminte cat am mai bocit si eu in biserica si cand l-a scaldat si cand mi l-a dat la sf.Asa-i ca ai plans un pic nu?Iar cu plansul stai linistita ca asa am patit si eu,dupa botez a doua zi mi-a plans cat nu o facuse in 2 luni jumate si a tinut-o asa vreo cateva zile bune dar apoi si-a revenit.
LUTO mami,sa te ti,ca o sa tot strige ca am impresia ca-i place sa se auda.Noi am trecut la stadiu de inganat
MONICUTZO dupa ce ca apari din joi in pasti mai vrei sa si fugi...ia uite ce de fete sunt active,una calca,alta mananca si tot asa
Eu ma duc sa-mi fac o salata de ton si mananc cu chipsuri

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

sunt vedeta!

dati-mi un sfat, va rog. baiatul meu a mancat la 6 seara. ne-am jucat. a atipit pe la 7. s-a mai trezit si de la 9 doarme dus. eu ce fac? ca n-a mancat decat de 3 ori azi!!! si ma omoara daca nu mai papa o data ca iar mi se umple sanul rau.

Ioana de Carol Ioan Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

sunt vedeta!

dati-mi un sfat, va rog. baiatul meu a mancat la 6 seara. ne-am jucat. a atipit pe la 7. s-a mai trezit si de la 9 doarme dus. eu ce fac? ca n-a mancat decat de 3 ori azi!!! si ma omoara daca nu mai papa o data ca iar mi se umple sanul rau.

Ioana de Carol Ioan Pataniile noastre


am avut si eu asa zile cand nu a vrut si gata.....si m-am muls ca nu mai puteam, el era asa relaxat si fericit ....si eu incercam sa-l indes cu lapte....dar nu tinea smecheria ca nu manca ....

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Luto un mare sa treaca durerea de cap. Am tot vrut sa te intreb zilele acestea daca esti ok. Uite ca eu nu sunt asa spirituala sa spun vreo gluma sa te inveselesc, dar uite doua filmulete haioase.

www.youtube.com/watch?v=lbZJXrtr0YY" target="_blank">1
www.youtube.com/watch?v=iTJuR3evNec" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Luto un mare sa treaca durerea de cap. Am tot vrut sa te intreb zilele acestea daca esti ok. Uite ca eu nu sunt asa spirituala sa spun vreo gluma sa te inveselesc, dar uite doua filmulete haioase.

www.youtube.com/watch?v=lbZJXrtr0YY" target="_blank">1
www.youtube.com/watch?v=iTJuR3evNec" target="_blank">2



mami fericita de Alex


multumesc,ma rog de david sa nu mai strige dar nu ma intelege....mi-e teama ca daca o mai tine asa va ragusi groaznic.....am lasat durerea mea de cap.....Si ai vostri striga asa si se distreaza ?

Primul film a fost chiar amuzant si am inceput sa rad, crede-ma
il marchez sa i-l arat si lu adi cand vine de la lucru....:))

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Citat:


nu mai strige dar nu ma intelege....mi-e teama ca daca o mai tine asa va ragusi groaznic.....am lasat durerea mea de cap.....Si ai vostri striga asa si se distreaza ?



Cum sriga? Nu plange, nu gangureste? Ca un fel de chiot?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

am reusit sa pun si eu cateva poze cu Ama pe mail....

sunt iar cu o mana pe tastatura si cu una pe leagan insa pt cateva momente e tati la aparat!



, de Ama
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Claudia, Croco, Liliana, Lullaby, Luci, Mada Multumesc mult! M-ati emotionat

Lili blonda cu parul mai lungutz care tot apare in poze mult de tot e nasa din partea mea (nu stiu cum se face in restul tarii, noi i-am chemat de nasi la Alex nasii de la nunta)

Luci da, Relu seamana tare cu mama lui si cu sora lui mijlocie.

Mada in momentul cu cristelnita m-am ascuns dupa Relu si am plans in hohote, cred ca m-au si filmat... nici dupa ce l-au scos nu m-am putut opri. Cred ca era si stres acumulat, ca saptamana trecuta citisem de cei doi copii care au murit din cauza scufundarii in cristelnita.


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Citat:


nu mai strige dar nu ma intelege....mi-e teama ca daca o mai tine asa va ragusi groaznic.....am lasat durerea mea de cap.....Si ai vostri striga asa si se distreaza ?



Cum sriga? Nu plange, nu gangureste? Ca un fel de chiot?

mami fericita de Alex


nu e chiot....striga asa din gat ....dar nu-l doare nimic ca se distreaza singur ....numai ca striga tare rau

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput