BIOGENESIS FERTILITY CENTER(11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Din curiozitate. Probabil din cauza sensibilitatii tale ti l-au oprit... Dar daca cei din clinica au hotarat asa inseamna ca e ok.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisi ia legatura cu ei si spune-le ca ai anticorpi antinucleari (ANA) pozitivi si ca ai intrerupt prednisonul. At cand l-ai intrerupt ei nu stiau ca ai ANA. App ce titru ai? cica dc ai de la 1:40 in sus tb tratati. Unde ai facut anal?
Cata




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

ANA se mai trateaza cu o aspirina mica (aspenter) si heparina.

http://ezinearticles.com/?Overcome-Infertility---Anti-Nuclear-Antibody-(ANA)-In-Conventional-Perspective&id=2679110
EDIT: Pt ca nu se poate vizualiza corect linkul copiez aici art :

"As we mentioned in previous article, conventional medicine plays an important role in treating all kinds of disease and most of the time is the first treatment for a couple who for what ever reason cam not conceive after 1 year of unprotected sexual intercourse or can not carry the pregnancy to full term. Immune system plays an important role in protect our body against forming of free radicals and bacteria and virus, but for what ever reasons, sometime the immune system attack sperm in the women reproductive organs or sperm in the testes in men, leading to infertility In this article, we will discuss how anti-nuclear antibody (ANA) affects fertility in conventional perspective.

1. Definition
Antinuclear antibody is defined as specific class of auto antibodies that have the ability to attack structures in the nucleus of cells instead of performing the normal antibody function. It can be detected through blood sample withdrawn from the patient's vein.

2. Causes
a) Infection and inflammation
Infection and inflammation caused by bacteria or virus speeding up the body immune system function, but in some cases, bacteria and virus induce the immune system to produce antibodies which directed against the tissues of the body.
b) Medication

i) Phenytoin
Pheytoin may increase the risk of production of antinuclear antibody, leading to increasing the risk of malformations and birth defects.
ii) Antibotics
Long term uses of antibody may increase the rick of the production of antinuclear antibody as the medication causes abnormal reaction to the immune system.
iii) Methyldopa
The medication is used to dilate blood vessels for treating high blood pressure, but long term use of this type of medication may decrease the risk of immune disorder in production of antinuclear antibody.

c) Aging
As we age, the levels of antinuclear antibody increases and in some older adults (5% to 40%) may have mildly elevated levels caused by weakening immune function.
d) Diseases
Some diseases such as lupus erythematosus and rheumatoid arthritis may also increase the rick of the production of antinuclear antibody.

3. How antinuclear antibody effects infertility
Under normal conditions, when a woman becomes pregnant, the white blood cells in her uterus produce protective, blocking antibodies. In case of antinuclear antibody, the white blood cells recognize the fetus as a foreign invasion and attack it, leading to miscarriage.

4. Treatment
a) Heparin
Heparin is a member of anticoagulants,it is a purified preparation derived from animal tissue. It helps to increase the blood in transportation of nutrients to the reproductive organs leading to high chance of fertility and lessening the risk of pregnancy loss.
b) Aspirin
Aspirin is an anti-inflammatory and blood thinner agent, it helps to increase the blood circulating to the reproductive organs, thereby reducing the risk of antinuclear antibody attacking the fetus or the women reproductive tissues. It is recommendation to take 80 mg per day, which is equivalent to a baby aspirin. if necessary.

For the best pregnancy self help program review, please visit
http://bestfertility.blogspot.com/
For series of Infertility Articles, please visit
http://fertility-infertility.blogspot.com/

All rights reserved. Any reproducing of this article must have the author name and all the links intact.
"Let Take Care Your Health, Your Health Will Take Care You" Kyle J. Norton
I have been studying natural remedies for disease prevention for over 20 years and working as a financial consultant since 1990. Master degree in Mathematics, teaching and tutoring math at colleges and universities before joining insurance industries. Part time Health and entertainment Article Writer."




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Pisi ia legatura cu ei si spune-le ca ai anticorpi antinucleari (ANA) pozitivi si ca ai intrerupt prednisonul. At cand l-ai intrerupt ei nu stiau ca ai ANA. App ce titru ai? cica dc ai de la 1:40 in sus tb tratati. Unde ai facut anal?
Cata




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Nu-mi da decat negativ.
Am facut la Platforma Diagnostic din Bucuresti,acolo au fost trimise de catre cei din orasul meu.
Luni o sa merg la clinica cu analizele.
Mersi mult

+11
DUMNEZEU MI-A INDEPLINIT VISUL!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisi nu inteleg, ce-ti da negativ??




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Pisi nu inteleg, ce-ti da negativ??




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Scuze aseara eram cam obosita si am gresit...am vrut sa zic POZITIV.

+11
DUMNEZEU MI-A INDEPLINIT VISUL!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

pysy - fata draga, pe cuvant daca io am auzit de vreo platforma unde se fac analize in Bucuresti. Nu te supara dar pt astfel de analize, extrem de sensibile, mergi la laboratoare serioase.

Edit - aspenterul il mai iei?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

pysy - fata draga, pe cuvant daca io am auzit de vreo platforma unde se fac analize in Bucuresti. Nu te supara dar pt astfel de analize, extrem de sensibile, mergi la laboratoare serioase.

Edit - aspenterul il mai iei?


Catalina

Iti dai seama ca eu nu aveam de unde sa stiu la ce laborator trimit astia de aici.Vad ca este un laborator pt analize la distanta.Ma rog o sa vad ce spune dr si daca este nevoie o sa le repet la un alt laborator.
Nu aspenterul nu il mai iau de mult,cred ca de la 6 saptamani daca nu ma insel...

+11
DUMNEZEU MI-A INDEPLINIT VISUL!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

....da utrogestan mai iei?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Am editat mesajul meu anterior din 15/01/2010 : 20:42:05 deoarece nu se vedea link-ul dat de mine.

Pisi te sfatuiesc sa repeti anal ANA la Institutul V Babes de pe Splaiul Independentei (Unirii) nr 99-101 sector 5 (La laboratorul nr 46 se recolteaza pt anal imunologice). Poti primi rez pe mail dc lasi o adresa. Toate anal legate de fertilitate : Anticorpii antinucleari+ anticorpii anti ADN + imunofenotipare limfocite = 325 ron
Am vazut ca anticorpi antinucleari fac si cei de la Synevo si costa 55 ron dar nu stiu cat de bine fac ac anal.





Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput