Locul fetelor Nou-Venite (57)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Multi ani traiasca, multi ani traiasca....laaaa muuuullltttii aniiii...
LA MULTI ANI, CORA!!!
Sa fii fericita, sanatoasa, sa ti se implineasca toate dorintele si cat mai repede si cea mai arzatoare dorinta, aceea de a avea un bb.



Polo sanatate bunicii tale. ca sa mai treaca supararea.
Si acum pupici speciali de molipsire pt Cora si pt toate fetele mele, ca sa vina mai repede bb:






"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 7+. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

LA MULTI ANI CORA!!!
sa iti dea dzeu multa sanatate si sa te binecuvanteze cu un bebelache sanatos si frumos

asa creste bebicu
alein 19 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Citat:
citat din mesajul lui trutzi

Bine ai venit! Sedere cat mai scurta!
Eu am facut o radiografie anul trecut si mi-a zis doctorita ca nu am "interdictii", atata timp cat nu sunt gravi in momentul in care fac radiografia. Acum depinde si de aparat.Unde am facut eu, era un aparat mai nou dar, tot am asteptat o luna si rau am facut (poate ramaneam in luna aia, acum a trecut un an si nimic )

Citat:
citat din mesajul lui inbox

Fetelor, am luat si noi decizia de a trece anul asta la treaba pentru bb2.
Am hotrat sa fac niste analize, azi merg la medicul de familie sa discut. As vrea sa fac si o radiografie la coloana vertebrala, deoarece am niste dureri de spate ingrozitoare. Ideea este, dupa ce fac radiografia pot sa trec imediat la treaba? Nu e radiat nimic prin zona? sau sa astept urmatorul CM?



"Un parinte nu este cineva pe care sa tesprijini, ci cineva care te scapa de tendinta de a te sprijini !"


Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Astazi am facut radiografia, si mie la fel mi-a zis doctora ca nu-i problema
!

"Un parinte nu este cineva pe care sa tesprijini, ci cineva care te scapa de tendinta de a te sprijini !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

La multi ani Cora!!!!!!

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 8+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babiela spune:

LA MULTI ANI inca odata Cora si multumim de cinste
polo recuperare cat mai usoara bunicii tale si un test cu II cat mai repede tie
mvb astept cat mai repede o veste cu liniute rosii
draga mi-am cumparat pepene, f bun
arianna ai sunat medicul, cand incerci IA 2
eleia, trutzi, jesia, lia ale, flori, sper ca n-am uitat pe nimeni -ici si pt voi

si inca un rand de pupici de molipsire pt fetele care lupta pt burtici



--------------------------------------------------------
mamica de ingeras Cristina-Maria (4-12.02.08) si te rog Doamne si de un aici pe pamant
----------------------------------------------------------
NU CONDUCE MASINA MAI REPEDE DECAT POATE ZBURA INGERUL TAU PAZITOR
----------------------------------------------
Ai grija cand sari in sus de bucurie, sa nu-ti ia cineva pamantul de sub picioare
------------------------------------------------
Doamne ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen
---------------------
II BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Fetele am reusit sa mai intru un pic pe fuga...azi am avut o zi nasoala rau...am bocit la servici cu totii.Colega mea(36 ani) care e si directoarea,are sotul bolnav(50 si ceva ani),acum 2 zile l-au operat de o umflatura maricica linga creier(dar inainte prin vara a fost operat de cancer la stomac) si tr sa stea 48 ore sedat ,iar azi ar fi tr sa se trezeasca.Colega mea astepta nerabdatoare trezirea lui cind au sunat-o de la spital sa-i spuna ca inauntru singereaza putin si tr sa-i deschida operatia...adica de la capat...va dati seama saraca a izbucnit in plins si ne-a facut pe toti sa plingem ....asta e viata din pacate ..cu bune si cu rele.
Eu aseara am sunat la dr. sa mai intreb cite ceva,sa ma programez la IA dar dupa ce am vb m-am razgindit,adica nu mai fac nimic deocamdata ,astept sa ma intorc din tara si poate dupa ,o sa reiau Ia-ul sau poate chiar Fiv.Pina atunci o sa mai incercam natural si o sa ma rog mult la DD.
Va dulce pe toate si incercati sa pretuiti ce aveti mai scump in viata asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

cora iti urez un sincer la multi ani sa-ti dea Dumnezeu sanatate si tot ce-ti doresti dar mai ales sa te binecuvinteze cu un copilas

babi te pupacesc


Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polo spune:

Un mare buchet de flori pentru aniversata zilei de azi. LA MULTI ANI, Cora, sa fii sanatoasa si voioasa si sa fii mereu la fel de calda (chiar daca uneori trebuie sa ne scoti din butoiul cu melancolie)si mai ales doua liniute colorate si in noua luni o minune caca...oasa


http://community.webshots.com/user/diove

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polo spune:

Fetelor, va multumes pentru gandurile bune adresate bunicii. Va spun ca uneori imi este foarte greu sa o vad asa. In seara asta nu prea a putut sa faca decat cativa pasi desi spune intr-una ca vrea sa mearga, la orele de gimnastica se descurca bine...dar seara cand ma duc sa o ridic si sa mearga ... cica nu poate, simte ca i serupe piciorul...asa demoralizata am plecart asta seara de la spital ..dar maine este alta zi si sper ca va fii mai bine.

http://community.webshots.com/user/diove

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Fetelor dragutelor,acum am terminat petrecerea,am avut vreo 15 musafiri,am obosit rau,sunt,am avut si 4 copii mici,doi ai finilor si doi ai prietenilor si cumnatilor,am stat numai cu ei in brate,dar acum e bione ca sunt linistita,cine sa ma mai inteleaga,chiar vreau bebe cu toata fiinta mea,dar ma cam resimt dupa vizitele celor cu bebelusi
Cred ca stie Dzeu de ce ma mai lasa sa copilaresc

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput