Locul fetelor Nou-Venite (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui polo

Prezent, declar ziua 2. Culmea... luna asta mai devreme

http://community.webshots.com/user/diove

Gandeste pozitiv Vei fi cu un pas mai aproape catre

Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna ziua dragele mele!
vin si eu dupa o lunga perioada de absenta
si vin si cu vesti despre bebe care si a schimbat sexul :este fetita
important este ca este sanatoasa, are 258 de gr., plus masuratorile circumferintei capului , abdominala si femur care dr. a zis ca este ok
am fost cam dezamagita ieri cand am auzit ,,ba chiar am si plans ca deh eram obisnuita ca este baiat, abia astept morfo fetala de 22 de sapt pe 3 feb la dr.iosup( a auzit cineva de el?)
va pup cu mare drag

asa creste bebicu
alein 18 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Nu fii suparata
Gandeste-te cate rochite o sa ii cumperi, in plus fetele sunt mai mamoase
O prietena zicea ca are fata pana in saptamana dinaintea cezarienei (cand se mai face inca o ecografie). Atunci i-a zis doctorita ca s-ar putea sa fie baietel dar, ca nu e sigura
Depinde cum sta la ecograf. Ea a avut ghinionul sa o trateze cu funduletul de ficare data cand se ducea la eco. Ba dormea si nu vroia sa se trezeasca. Mai ai rabdare un pic pana pe 3 feb

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

buna ziua dragele mele!
vin si eu dupa o lunga perioada de absenta
si vin si cu vesti despre bebe care si a schimbat sexul :este fetita
important este ca este sanatoasa, are 258 de gr., plus masuratorile circumferintei capului , abdominala si femur care dr. a zis ca este ok
am fost cam dezamagita ieri cand am auzit ,,ba chiar am si plans ca deh eram obisnuita ca este baiat, abia astept morfo fetala de 22 de sapt pe 3 feb la dr.iosup( a auzit cineva de el?)
va pup cu mare drag

asa creste bebicu
alein 18 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte


Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Fetelor, am luat si noi decizia de a trece anul asta la treaba pentru bb2.
Am hotrat sa fac niste analize, azi merg la medicul de familie sa discut. As vrea sa fac si o radiografie la coloana vertebrala, deoarece am niste dureri de spate ingrozitoare. Ideea este, dupa ce fac radiografia pot sa trec imediat la treaba? Nu e radiat nimic prin zona? sau sa astept urmatorul CM?



"Un parinte nu este cineva pe care sa tesprijini, ci cineva care te scapa de tendinta de a te sprijini !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

trutzi , mai mult sunt dezamagita, pt k tot acest dr. plus inca unul mi a zis k ar putea fi baiat

asa creste bebicu
alein 18 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babiela spune:

salutare fetele mele dragi
ieri n-am reusit sa intru deloc, abia acum am ajuns de la munca si am zis ca nu fac nimic pana nu intru sa va "vad"
draga, ce burtica frumoasa , mi-ai facut pofta de pepene
ale important e sa fie bebe sanatos, stiu ca esti dezamagita, dar cel mai sigur cand o sa nasti o sa afli ce e, si apoi si daca e fetita, sunteti tineri si peste un an-doi va puneti pe treaba si faceti si baiatul
ma duc sa ma schimb ca nici asta n-am facut macar, doar m-am spalat pe maini

--------------------------------------------------------
mamica de ingeras Cristina-Maria (4-12.02.08) si te rog Doamne si de un aici pe pamant
----------------------------------------------------------
NU CONDUCE MASINA MAI REPEDE DECAT POATE ZBURA INGERUL TAU PAZITOR
----------------------------------------------
Ai grija cand sari in sus de bucurie, sa nu-ti ia cineva pamantul de sub picioare
------------------------------------------------
Doamne ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen
---------------------
II BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Bine ai venit! Sedere cat mai scurta!
Eu am facut o radiografie anul trecut si mi-a zis doctorita ca nu am "interdictii", atata timp cat nu sunt gravi in momentul in care fac radiografia. Acum depinde si de aparat.Unde am facut eu, era un aparat mai nou dar, tot am asteptat o luna si rau am facut (poate ramaneam in luna aia, acum a trecut un an si nimic )

Citat:
citat din mesajul lui inbox

Fetelor, am luat si noi decizia de a trece anul asta la treaba pentru bb2.
Am hotrat sa fac niste analize, azi merg la medicul de familie sa discut. As vrea sa fac si o radiografie la coloana vertebrala, deoarece am niste dureri de spate ingrozitoare. Ideea este, dupa ce fac radiografia pot sa trec imediat la treaba? Nu e radiat nimic prin zona? sau sa astept urmatorul CM?



"Un parinte nu este cineva pe care sa tesprijini, ci cineva care te scapa de tendinta de a te sprijini !"


Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

buna ziua dragele mele!
vin si eu dupa o lunga perioada de absenta
si vin si cu vesti despre bebe care si a schimbat sexul :este fetita
important este ca este sanatoasa, are 258 de gr., plus masuratorile circumferintei capului , abdominala si femur care dr. a zis ca este ok
am fost cam dezamagita ieri cand am auzit ,,ba chiar am si plans ca deh eram obisnuita ca este baiat, abia astept morfo fetala de 22 de sapt pe 3 feb la dr.iosup( a auzit cineva de el?)
va pup cu mare drag

asa creste bebicu
alein 18 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte

sa-ti traiasca domnisorica sa te bucuri de ea...... dooamne ce e mai frumos ca o fetita frumusica

+11 Asteptarea este tare grea dar rasplata va fi pe masura!! pozulici

paunita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

trutzi , mai mult sunt dezamagita, pt k tot acest dr. plus inca unul mi a zis k ar putea fi baiat

asa creste bebicu
alein 18 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte


Pana cand nu faci eco 3D nu te mai stresa. Agiti Cel mai important lucru , sa fie sanatos/oasa. Gandeste-te cate fete ar vrea sa fie in locul tau dar, nu sunt, nu pot avea
Peste un an, doi, trei poate te hotarasti sa mai faci un copil si o sa fie baietel

Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

fetele cucuiete

+11 Asteptarea este tare grea dar rasplata va fi pe masura!! pozulici

paunita

Mergi la inceput