BRAVO, RATUSCA! Pufuleti 2010 (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

pai, bagam oricum pt. BEA, nu? vorba Plateei, oricum e in travaliu de 2 sapt.






HAI, BEATA!!!HAI, IVAN!!








Cris, 37+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR cam 7 zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:


Hai Bea! Hai bebe Ivan!


Alexutzzza, Haircut, multumim de aprecieri.
Si noi am vazut poze cu bebelusi dulci (pui de Larisel si Roco), printese frumoase de bAly, si mamici superbe (haircut si Alexutza). Am mai vazut si poze de la o nunta dar nu stiu a cui...poate intra si le revendica cineva sa stim si noi pe cine admiram.

SorinaF am vrut de mai multe ori sa iti scriu pe PM sa intreb ce ai mai facut dar mi-a fost teama sa nu fac o gafa. Ma bucur mult ca v-ati linistit. Te-am tinut minte ca am fost in aceeasi situatie, puiul meu a fost suspect de defecte de tub neural conform TT, si am avut recomandare de amnio si nu am facut-o. Conform ecografiilor e perfect sanatos...sa dea Dumnezeu sa fie bine...oricum ar fi tot puiul meu scump e....

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 37+ Sebastian Petru

AMR 3 saptamani oficial...Neoficial vreo 9 zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Bea ce s-a intamplat?unde esti?ne tii in suspans?

HAI CURAJ !!! URMEZI!!!

Andreea 33+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SorinaF spune:

mariucasara ti-am vazut fetita in poze...este o frumoasa si tare dulce.
Da...ne-am linistit cu amnio, la vremea respectiva am fost tare stresata, jumatate din zi mi-o petreceam plangand, dar mi-am facut curaj, m-am convins ca nu are rost sa ma consum pt o statistica. Acum astept bebelul, sunt tare curioasa cum arata.
Va pupam

34+ Luca Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_iulia spune:

Bea unde esti?? Ca daca ma mai agit mult nascu io inaintea ta!!!!

Elena 38+ cu Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

catalutza, ce mai faci? mi-e dor de tine! esti pe acolo, in publicul tacut?

baly, nu te amari degeaba, ca asa imi merge si mie! am vreme sa nasc, si sa mananc si la botez mancarea pe care o planuieste soacra, pana isi face refresh DC-ul... super turbo, dupa cum spune cineva care nu prea sta pe aici, sper din cauza ca e bine mersi la pat, nu din alte cauze!

aaa... cine mai doreste, cine mai pofteste... am calciu la limita superioara, si fierul... cu 10% PESTE limita superioara! asa ca faceti coada, dam la cine e nevoie... si cand ma gandesc ca toate sunt doar de la elevit, ca doar nu le-oi fi asimilat din cartofii la cuptor...

decenuela... ioi, ce frumos povestesti tu acolo... abia astept sa simt si eu toate astea. iar, in legatura cu santajul, si restul... pai, eu chiar asa am de gand sa fac! sa il rasfat, si sa il tn in brate, si sa il iubesc, ca apoi, cand Doamne iarta-ma o sa ma mai lase? dupa ce face 18 ani? . oricand, te asteptam in vizita, ca tare frumos pove, si ne faci si noua, istericelor astea viata si asteptarea mai usoara...




38+ cu bbTo...+ 6 kg, ... + ultimul neuron, si ala... blond! si multa speranta la DD

AMR teoretic 2 sapt. , practic... 7 zile pana aflam AMR-ul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Deci e posibil sa avem pana la urma un pufulet azi??? Ne salveaza Bea "onoarea"?
Atunci Doamne ajuta!!!...sa fie repede si usor, ca prea de multe zile se chinuie cu incertitudinile...o fi sau n-o fi travaliu real.
Hai ca scot si eu fetele sa o sustin si sa vina vestile bune repede, repede...









HAI BEA!!! SA TREACA TOTUL REPEDE SI SA FIE USOR SI SA NE POVESTESTI CE FERICITA ESTI CA IL TII PE BEBE IVAN IN BRATE!!!









38+ cu strumfita Daria-Ioana

burtica...fara ochi
burtica...cu ochi
Revelion 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

Fetelor....scuze, mii de scuze
Pozele de pe contul comun ale mele erau...le-am sters....credeti-ma ca chiar nu stiu cum le-am postat...involuntar oricum...

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

bea sta in patut, zice ca suna dr. la 8.30, sa vada cum s-o simti. ne de ea de veste cumva, daca e "real thing"

plateea, felicitari ca ai tinut-o pe Doamna C departe. nu se pot aplica aceleasi metode si la soacra? daca doar 8 alimente papi, zi-le si aici, ca ne-o ajuta la slabit, dupa. apropos, tre sa tii si dupa ce nasti?

Cris, 37+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR cam 7 zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Plateea, eu vreau niste fier. La analizele de joi mi-a iesit chiar sub limita minima normala. Asa ca daca iti prisoseste, eu primesc am unde sa-l depozitez.

Vine Surpriza

Alina 36+ , mamica de 2 fetite, Andreea (27 iulie 2002) si Laura (5 august 2005)

Mergi la inceput