am gasit de curand un serviciu par ttime

am gasit de curand un serviciu par ttime | Autor: riniriniri

Link direct la acest mesaj

am gasit de curand un serviciu part time, dar imi e greu sa-mi las copilul acasa.
m-am obisnuit sa fiu tot timpul cu el, si ma doare sufletul cand plec.
pe de alta parte e foarte ok acolo unde merg, si nu as vrea sa renunt, pentru ca e foarte flexibil, si imi permite sa imi fac programul cum vreau.
voi nu aveti problema asta?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Cat de mare este copilul? Ai cu cine sa il lasi acasa? Sau merge la cresa/gradinita?

Din punctul meu de vedere esti o norocoasa. Ca ai gasit un serviciu (chiar si part time) si ca ai un program flexibil. i eu caut momentan, insa am alte probleme: musai sa fie de 8 ore si nu am cu cine sa il las pe cel mic(care face 1 an peste 3 saptamani). Nu stiu cat de greu iti este tie, insa mie mi se rupe sufletul in doua cand ma gandesc Am nevoie de job, caci nu-mi permit luxul sa refuz nici o oferta, oricat de ingrata (asta poate presupune si program pe schimburi si sambete si duminici lucrate ). Iar pe de alta parte ma gandesc la cel mic, ca imi va lipsi enorm, nu pot concepe ca altcineva ar putea avea grija la fel de bine de el ca mine, mama lui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riniriniri spune:

puiul implineste un an luna asta.
am inteles de la interviu ca pot lucra oricat - fie 4 ore, fie 8, fie 12.
am de dat telefoane si sunt platita la numarul de apeluri.

pui mic ar sta cu soacra, dar nu stam cu ea, si soacra nu vrea sa vina la noi. trebuie sa il ducem noi la ea. nu e foarte departe, si ma atrage foarte mult jobul.

mi-au mai spus ca toti angajatii au inceput prin a lucra asa - part time, si ma gandesc cat de repede a trecut anul asta, si ca si urmatorul va trece la fel de repede.

nu stiu inca ce sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Vezi doar cu ce firma lucrezi, daca intri pe subiectele de la "Cariera sau viata de la 8-17" se vorbeste acolo de-o firma care se ocupa cu ce spui tu si uita sa-si plateasca angajatii. Sper sa nu fie vorba tot de acea firma. Oricum, chiar daca nu-s ei cei neseriosi, cauta pareri pe net, nu se poate sa nu gasesti nimic. Macar sa nu muncesti degeaba si sa-ti trambalezi copilul fara rost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Te obisnuiesti stai linistita.O prietena de a mea, cand a plecat la serviciu si si-a lasat puiul acasa plangea de cate ori iesea pe usa.Dar si-a revenit.Nu renunta la job daca iti place, toate mamele cred ca trec prin situatia asta cand isi lasa puii pentru prima data acasa ca sa mearga la serviciu.

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Eu aveam o problema cu bona, mi-au trebuit doua luni ca sa ma pot obisnui cu ideea ca am pe cineva strain in casa sau ca sta cu copilul meu. Au trecut trei ani de atunci si deja bona noastra face parte din familie iar eu imi vad bine mersi de serviciu. E chestie de obisnuinta. Sper ca la tine sa dureze mai putin de doua luni adaptarea .

Mergi la inceput