Dieta Rina (4)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Alecsia eu am raportat -1 kg , tareee greu vad ca mereg cu slabitul la mine.
Eu ieri am crezut ca nu mai trece ziua la fructe aseara am mancat ceva legume ca nu mai puteam. Azi fac pastrav cu legume la cuptor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

Neatza slabutele si de la mine.Eu nu am mai intrat ca am o saptamina tare ocupe la serviciu,insa raportez minus 600 gr in nici o saptamina.Yuhuu.
Silvi,saru'mina pentru retetele postate din Dieta la tine pe site.Sa stii ca ai pe linga mine alte 4 gagici abonate de la mine de la job.
Adrianafii barbata,lasa ca dai tu jos.
Terry,frumoasa listuta.Multumim de actualizare.
De Monica se mai stie ceva?Cum e fetita?
Ca sa va zic doua vorbe,eu rezist cu suc de fructe la greu,cit sunt la serviciu nu mi-e asa greu,beau apa la greu,am mai dat iama seara in cite o bunatate,dar doar gustat.
In rest,caut idei de mincarici.Asa ca mai postati si voi daca mai descoperiti combiantii faine de retete.
Va si sa aveti zi frumoasa!


A ,uita, vreu si eu si vol 2 pls cine mi-l poate da.Ms.
Nicoleta,mami de Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

In loc de paste pot sa mananc covrigei daia uscati?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

Anca,eu cred ca nu-i bai daca papi covrigei uscati.Bagi portie dubla de apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

am papat si eu de pranz: spaghete cu sos de rosii (o sa imi iasa spaghetele pe urechi dc mai mananc multe )diseara cred ca o sa mananc un croissant si cioco, ca altceva nu am facut.tre' sa imi caut niste smochine, curmale sa nu mai fac foamea maine. migdale uscate nu gasesc decat la hypermarket si nu ajung curand acolo.Silvi o sa intru si eu sa vad ce retete ai postat. poate ma inspira si pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

am mancat si eu paste cu sos de rosii , doar juma de portie , sa nu le mai vad, mi-au iesit pe nas si mie, data vitoate bag si eu masina de paine ca rugineste in camara, fac niste painici ceva si le ung cu usturoi , cred ca ies bune

uff si maine iar fructe, ce repede trec zilele aste a3 si aia de fructe groaznic de greu

si-a facut si ceaiul efectul sper maine sa fiu iar prietena cu cantarul, mai ales ca diseara ma apuc si de sport


pupici

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

fetuccini cu sos de rosii,bunnne ca am pus muuuult usturoi

Ana in concurs!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

buna dimineata!

presimt ca ptr mine AZI va fi o zi luuuungaaaaa... am dormit f putin azi-noapte si ma doare si capul...
am inceput cu cafea si portocale...

O mamica fericita!
(M.A. 21.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

neata!azi am bagat deja 3 mandarine si mai urmeaza alte t-spe, plus altele.eu sunt constipata. sa fie de la zilele precedente? nu stiu, dar sper ca dupa ziua de fructe sa ma reglez.o zi buna sa aveti.silvi, -1 kg trebuie trecut in lista? sau e dintr-o alta cantarire?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiza_tania spune:

eu am fost la film ieri dupa-amiaza (avatar, 3D, recomand cu caldura), si am mancat vreo 6 fornetti. cand am ajuns acasa, era deja 7.30, era cam tarziu, si nici nu prea imi mai era foame, asa ca am mai mancat numai un pic de ciocolata neagra.

azi fructe si sucuri de fructe la robot. mai am un pachetel cu smochine uscate (200 g), dar ma gandesc sa apelez la el numai in caz de nevoie (eventual in loc de pranz).

am rochita mea neagra preferata pe mine azi, chiar pana sub fund. sunt de-a dreptul fericita ca pot sa o port din nou

monica, cum mai e fetita ta? am stat si eu cu a mea in spital in septembrie 9 zile, avea numai 1 an si jumatate, ca a facut enterocolita de la cresa. acum e la bunici pana trec gripele, dar am ramas tare sensibila la copilasi bolnaviori. pentru fetita ta.

la toate

Mergi la inceput