Dieta Rina (4)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

vad ca e activitate slaba pe aici, se vede ca e we, eu n-am ce sa raportez, azi dimi aveam cu 100 gr mai mult , ieri am papat un senvis cald cu cascaval si muschi file, n-am mai rezistat si gata i-am facut lui Cezar si simteam ca daca nu pap si eu mor acolo langa aparat, asta e , am comis-o
azi am papat un ou de dimi ca eram lesinata rau si mi se facuse rau de foame si daca mai bagam iar fructe la micul dejun cred ca vomitam si la pranz ca eram in oras si nu avem ce papa am mancat 3 fornete e telemea, merit sau mai bine, dar de maine promit ca ma fac cuminte si nu mai calc stramb

la mine e problem cu mancatul dimineata ca pe mine fructele nu ma satura deloc mai rau imi fac o foame de as linge peretii...daca nu manac dimineata nu functionez bine toata ziua...ufff oare daca manac dimineata ce ar tb sa pap seara si seara pap fructe are ceva? banuiesc ca de slabit slabesc nu? dar nu mai e rina...

pupici la toata gasca

voi sa nu faceti ca mine

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Slabuta activitate azi...eu sunt foooarte ocupata
eu cu fructele la micul dejun m-am obisnuit,e adevarat ca elg cele mai mari mere sau cele mai mari banane,dar merge...ma tin satula 3-4h.la mine e problema dulciurilor,nu pot trai fara ele

pe haine la mine nu se vede nik,de ce ?? nu s tiu,sper ca intr-o sapt-doua sa se vada ceva ceva.
vorbim maine la cafea

Ana in concurs!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

neatza!eu am dat-o rau in bara ieri. si deja am 300 g in plus fata de lunea trecutasaptamana asta a fost ratata pt mine.azi am produs niste sarmale ca asa mi-a cerut "poporul" si eu pe langa ele.o duminica placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

neatza!

vad ca toate ne "scapam" pe-aici la cate ceva ce nu-i voie

eu azi o sa fac o fasole cu castraveti murati.
sper sa ma tin de program

duminica placuta!

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

Nici la mine nu a fost prea productiva saptamana care a trecut: -0,5kg, desi pot sa spun ca m-am tinut de dieta. Bine, nu era ok sa mai slabesc nici in ritmul din prima saptamana (-3kg), dar speram la un kg...Aseara am calcat si eu pe bec ca am fost la ziua nepotelului meu. M-am abtinut de la celelalte, dar la tort nu am rezistat, era si de ciocolata . Daca era ziua de carbo era numa bine, dar n-a fost...
La haine se cunoaste un pic, blugii pe care ii purtam au inceput sa atarne pe mine, dar din cei vechi ma incape deocamdata o singura pereche care imi era un pic larguta inainte.
Azi si eu salata de fasole

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Buna fetelor
Am revenit si eu pe forum si raportez ca sambata am calcat stramb Vineri am rezistat eroic la ziua de fructe. Dar sambata am avut o petrecere la Taverna Sarbului si au fost atatea bunatati ca s-a dus dieta Asta e, mergem mai departe.

Astazi am revenit la dieta. Maine avem zi de raportare si vedem ce am facut saptamana aceasta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui luiza_tania

alecsia, mamaliga nu-i la ziua a doua?


Luiza, mamaliga e la ziua de carbohidrati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiza_tania spune:

salut fetelor,

am calcat taaare pe bec , asa ca maine de la capat.

felicitari slabutelor care s-au tinut tare pe weekend

luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Buna dimineata... hop si eu (din nou)!
Vad ca v-au ajutat cartile... sunt zeci de pagini scrise de voi... nu am reusit inca sa citesc tot, insa in mare am vazut ce trebuia sa vad... vreti sa slabiti!
Eu sunt azi in ziua de fructe (abia a 4-a zi de regim)... nu vreau sa ma cantaresc; vreau sa simt ca am slabit si sa vad ca am slabit... nu conteaza cate kg! Oricum ca idee ar trebui sa dau vreo 30 kg in prima faza!

Azi: fructe: ananas, 1 banana, mere cat cuprinde si cate pot, kiwi, dimineata un suc de grefa cu o portocala si cateva smochine pe la pranz cand o sa-mi fie foame!

Maine PROTEINE: parca as alege lactatele: 1l lapte, un chefir, niste branza cu salata mare de rosii si ardei, cateva linguri de spanac cu lamaie!

Succes si o saptamana cumintica!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiza_tania spune:

raportez 62.5 kg azi cealalta jumatate de kg care lipsea vineri a disparut nemilos dupa weekend.

azi sos de rosii cu carnita la pranz, si un ou fiert tare diseara. stiu ca nu se amesteca, dar eu n-am mult de slabit, asa ca in unele zile ma gandesc ca nu se intampla nimic daca mai aplic cate ceva si din dieta rina de intretinere. anyway, nu pot sa mananc o zi intreaga numai oua, sau sa traiesc cu un litru de lapte cu nimic altceva. si simt nevoia sa mai mananc si lactate. asa ca de acum, la ziua de proteine, o sa mananc ceva consistent la praz, si laptic sau branza sau oute la cina.

la toate

Mergi la inceput