sa ne numaram binecuvantarile

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_s
haha, asa si io, bruneta ca focu' si a mea blonda ca un inger, incercai sa fiu blonda si nu s-a putut ca parca vindeam seminte la gara, asa ca am dat-o la pace, se face ea bruneta cand o fi mare

Oana si Mara 11.08.2004



eu am fost pe jos de ras cand am citit faza din carte. am facut exact si la fel, cam inainte de halloween, am luat motul blond al soniei legat frumos cu fundita rosie de matase de cand am tuns-o (io) prima oara si m-am proptit in scaunul coafezei mele vietnameze care a zis ca nu se poate. zic, trebuie sa se poata, ca eu pana la 3 ani am fost blonda, deci o fi ramas ceva-ceva de la origini. nu si nu, incepem cu suvite, altfel ramai cheala. nu vreau suvite, ca vorba ta, Oana, poate ma trec astia fortat granita in mexico de unde or sa creada ca am emigrat ilegal. am citit cuminte reviste, sigura ca am convins-o pe Kyla sa ma blonzeasca. da' de unde. zebra scria pe mine la final.

si pe Mom (ex soacra) a lovit-o meteoritul cu blonzitul de nuanta soniei.

Deus, un roscat turbat, daca te uiti nitel pe fereastra ta cu ochii mijiti, o sa-l vezi in jde miile de culori ale apusului de soare. :-) nush sa fiu ca Noe, care cica trece incet la roscat. adica juma de cap si intr-o luna cealalta jumatate? eu m-arunc de pe stanca, nenica, nu stau la discutie.:-))

balanta, iti zic eu ce e. schimbam a posteriori lucruri schimbabile pentru ca nu le putem schimba a priori pe-alea neschimbabile. timpul inapoi nu vrea sa se inghesuie, asa ca da-i cu pomezile si borcanele de vapseli.

Adina, eu zic si mai drept: nici acum in zilele mele libere (doua pe saptamana) nu pot pleca de-acasa fara cincizeci de telefoane. daca-i zic ca vezi, inchid telefonul intre 6:30 si 8:00 ca-s la yoga, o sa sun de noapte buna pe sonia inainte cu 15 minute, dupa aia lasi mesaj (exceptand situatiile de urgenta cand are numarul de telefon al clubului), ce crezi ca se intampla? pe putin 4-5 mesaje cu diverse care pot fi discutate foarte frumos a doua zi. sau never, daca ma intrebi pe mine. chestia e ca realizez de multe ori ca el nu vrea ca eu sa move on. el tot crede ca asta e asa temporar si ca ne vom impaca. yeap, sigur, pastele cailor mi se pare cel mai plauzibil deadline pentru miracolul ala.

Daria, e bine ca te simti puternica. meditam azi la nemurirea sufletului in timp ce udam gradina cu sonia si eram amandoua fleasca din cap pana-n picioare ca puterea mea e si slabiciunea mea: ea. adica ea ma ridica, dar pentru ea simt ca ma tarasc prin abisuri, de multe ori, de teama. daca n-am sa reusesc? daca se intampla asta, dar daca si iarasi parca intr-o barca...

Monica scumpa, esti o dulce si-o haioasa! dar si inteleapta si foarte perspicace la oameni. auzi tu, iubita, dar brain by pass nu fac astia inca? sa-mi sudeze si mie la loc hipotalamusul sau care-o mai fi centrul echilibrului, imi atarna intr-o parte ca mana pe clanta. am vazut si eu Up la cinema, mi-a placut enorm. in seara asta am vazut Forgetting Sarah Marshall, are o trupa de actori pe care ii ador si ii tot urmaresc prin filme, ca joaca impreuna ca satra. ai vazut "I love you, man"? am ras cu lacrimi...

imi place de voi, doamnelor.

si multumesc din inima si doamnelor casatorite care au deschis usa sa spuna un cuvant bun, pentru mine, cel putin, a insemnat enorm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

conchita,
nu stiu daca si despre mine era vorba, dar sa stii ca mie aproape patru sferturi din doamnele divortate de pe DC mi-s foarte simpatice, iar cu cel putin jumate as fi onorata sa fiu prietena.
pt ca eu cred ca e o mare chestie sa spui nu si sa nu stai intr-o asazisa relatie care iti face rau tie si copilului. deci eu asta as pune-o pe lista binecuvintarilor.

ladies cu spatele drept si pletele in vint


www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Conchita, o da, sentimentul - acel amestec de agonie si extaz de bucurie mandrie iubire imensa si frica teama obsesiile toate la un loc privind fatuca propriului copil ... cunosc, simt, sufar

Mai, ziceai de caine: te rog eu, cumpara bichon (maltese, havanese, bolognez, frise) cu pedigree, sunt dependenti de gigileli si mangaieri si pupaturi, nu ai sa regreti nicio clipa. Fi`mea e innebunita, a responsabilizat-o, iar pe mine ma calmeaza si-mi canalizeaza patosul uneori

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

aici produsele noi

*BAZAR - MARE - BAZAR*
*INVITATIE PT.MAMICI DE FETITE DE 2-5 ANI*
*HAIDETI SA-I AJUTAM
PE BOGDAN SI surioara lui - ISABELLE -
SA AJUNGA LA MEDICI PE 28 IANUARIE !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

incet, agale si ardeleneste, ca ultima data cand am trecut extrem de la rosu la blond, mi-a comunicat Bia imediat:

mami, NU imi place parul tau

asa ca acum l-am www.linternaute.com/sortir/cinema/diaporama/06/acteurs-series-qui-percent-au-cinema/lauren-ambrose.jpg" target="_blank">ametit putin, si pe urma inca putin, si tot asa..

si ca sa-mi numar si eu blessingurile generale --ca zilnic nu prea am ce contabiliza inca--, inainte sa ma mutati la femina intim

-BIA oricat de cliseu ar fi, nu-mi vine sa cred cat de mare a crescut si cat de mult o iubesc, in fiecare zi mai mult...Si pentru ea mi se break corasonul ca nu am putut si eu mai mult si o vad ca simte ce se intampla si mi-e groaza de momentul in care ne vom muta fizic si va intelege...

-am slabit, in sfarsit, dupa 2 ani de "de maine ma apuc" vreo 9 kile (mai am inca vreo 4 pana la target), fac putina miscare aproape zilnic, mananc cu cap si incet, incet (ca la vopsit), incerc sa recunosc din nou persoana din oglinda si sa o iubesc; incepem cu fizicul, dar in paralel se lucreaza si la zonele mai psi

-putinii oameni care m-au suportat in ultimii ani si pe care stiu ca ma pot baza; parintii mei, care s-au schimbat incredibil de mult in bine si care sunt cei mai iubitori bunici si chiar si parinti mai nou (asta da realizare, la 27 de ani ai mei:)); J G, care m-a ascultat si online si live si a inteles si a stiut ce si cand sa spuna... si Kay, care ma face sa rid si sa ma bucur iar de chestiile mici si frumoase care ni se intampla, asa printre chestiile alea mari si scary pe care trebuie sa le rezolvam..





Your heart is my piñata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Conchita, o da, sentimentul - acel amestec de agonie si extaz de bucurie mandrie iubire imensa si frica teama obsesiile toate la un loc privind fatuca propriului copil ... cunosc, simt, sufar

Mai, ziceai de caine: te rog eu, cumpara bichon (maltese, havanese, bolognez, frise) cu pedigree, sunt dependenti de gigileli si mangaieri si pupaturi, nu ai sa regreti nicio clipa. Fi`mea e innebunita, a responsabilizat-o, iar pe mine ma calmeaza si-mi canalizeaza patosul uneori

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

aici produsele noi

*BAZAR - MARE - BAZAR*
*INVITATIE PT.MAMICI DE FETITE DE 2-5 ANI*
*HAIDETI SA-I AJUTAM
PE BOGDAN SI surioara lui - ISABELLE -
SA AJUNGA LA MEDICI PE 28 IANUARIE !







hihi , si noi vrem sa ne luam caine, probabil spre sfarsitul anului asta, eu m-am indragostit de rasa asta; sunt f activi, buni ca family pet, se inteleg bine cu copiii si sunt buni si de paza:-))



Your heart is my piñata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noe, e tare bine-venit un catel.
Sa ma laud si io cu fetele mele pletoase-rocherite
Eu am avut nevoie de o ctelusa care sa-mi suporte iubirea

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

aici produsele noi

*BAZAR - MARE - BAZAR*
*INVITATIE PT.MAMICI DE FETITE DE 2-5 ANI*
*HAIDETI SA-I AJUTAM
PE BOGDAN SI surioara lui - ISABELLE -
SA AJUNGA LA MEDICI PE 28 IANUARIE !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Numa' fete una si una s-au strins aici! Si e asa o atmosfera frumoasa, cam a la "Sex and the DC"

O binecuvintare majora in viata mea: ma simt ca sint exact acolo unde vreau sa fiu. Simt ca lumea e a mea, ca daca intind un pic mina, ating cerul! Am atita energie in mine... Anul asta fac 40 de ani si ma simt implinita, neinhibata, libera, multumita si echilibrata. Ma tine de citeva luni starea asta si sper sa nu ma paraseasca niciodata. Daca as putea sa pun la borcan pentru zile negre...

Anul asta mi-am propus sa incep si eu sa ies afara la intilnire. Sint gata. Unde sa incep sa ma uit?... Unde se leaga conversatii? La munca nu este nici unul si nici nu as vrea asa aproape, in birou...

Am cunoscut un tip online cam acum vreo doi ani si ceva. Am vorbit o data si apoi pe la telefon. A inceput sa ma trateze ca si cel mai bun prieten, sa mi se destainuie de iubiri trecute, de amante, de inca una casatorita in Romania dar cu care se mai intilneste din cind in cind la Paris... Deci nu a fost nimic romantic intre noi. Il ascultam, ii dadeam sfaturi, ne sunam de "la multi ani" si atit... Prin Octombrie am avut un accident usor cu masina in drum spre munca si am cautat o voce la captul celalat al telefonului care sa ma asigure ca sint ok. Matuse-mea nu era acasa, prietenele erau la munca..nimeni nu raspunea. Si l-am sunat pe el. Am tras la o cafenea si l-am asteptat la o cafea. Si a intrat pe usa... BA-SES-CU! Bai frate, dar semana cu el ca un frate geaman... ZImbetul ala in coltul gurii, ochii oblici si mijiti, zimbetul ala...tot... Si il chema si Traian! Ba nu, aici isi zice Troy... care mi s-a parut si mai jalnic!!!... Omu' a fost sufletist, m-a sunat apoi sa imi spuna ca ii place mult de mine, apoi nu am mai scapat de el la telefon. Ultima data, inainte de Craciun m-a sunat si mi s-a plins ca i s-a acrit sa doarma singur in pat... M-a intors pe dos ca avea dintii neingrijiti si fuma.

Vecinu e singur. Ron il cheama. Are un Mustang antic in curte la care tine mult dupa cum vad ca il bibileste. Pe placa masinii scrie RPanda. Tipu arata bine, e drept, atletic, privirea drapta si curata, il vad mai mereu cu cite o carte in mina, dimineata iese la plimbare. L-am intrebat ca sa fac comversatie "de ce Panda aratind cu capul spre placa masinii"..."aaahhh spune rizind... cind primul meu nepot (grandchild nu nepot de unchi!) a vrut sa spuna grandpa nu a putut si mi-a spus Panda si de atunci asa mi-a ramas numele"... "wooow... grandpa! dar nu arati mai batrin de 40 de ani" i-am spus cu admiratie... jiiiizzz... chiar asa mi-am pierdut reperele de nu mai stiu sa analizez un barbat??...

Mi-e dor de o zi din aia in care sa duc fetele la scoala si sa dau telefon la munca si sa spun ca sint "bolnava la pat"... intelegeti voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Eu urmaresc subiectul ca e frumos rau de tot si special .
Nu-s maritata, nici copii n-am, da' vreau sa fiu conectata la realitate.
Conchita, m-ai atins rau de tot cu povestea despre cum te-ai facut blonda sa semeni cu Sonia.
MamaGiuliei, au niste mutrite fetitele tale, se citeste fericirea pe ele, sunt dulci, dulci, dulci!



Explore. Dream. Discover.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

recunosc ca am citit subiectul de la cap la coada - am aflat multe lucruri interesante si m-am si amuzat

Cand m-am hotarat io sa raman mama singura (si inca d-aia cu copil adoptat)in Bucuresti ma asteptam la mult mai rau - dar pana acum n-am de ce ma plange.

Vecina de apartament (70+) se ofera sa stea cu fata mea de care ori ne intalneste, vecinii de loc de parcare au dat zapada si de pe langa masina mea cand a nins si pana acum nimeni n-a intrebat-o pe fata unde e taica-su*

revin cu impresii, acu' trec la spalat pe dinti si citit povestea


*asta vara, la mare la Mamaia, prima vacanta cu fata mea (5 ani jumate' pe atunci). Ii fac eu instructajul cu nu pleci cu vreun adult, in apa stai doar pana unde iti ajunge apa pana la genunchi cand nu esti cu mine, te uiti mereu sa vezi prosopul nostru. Cred ca a tinut minte vreo 10 sec instructiunile
S-a apucat sa se joace cu o fetita si le tot tragea apa spre N, spre Navodari, fetita a plecat, ea s-a dus mai spre N, apoi s-a jucat cu un baietel, mai si mai departe. Io dupa ea, ea nici gand sa se uite inapoi. La un moment dat vine tatal baietelului sa-si ia odrasla din apa. O vede pe fiica-mea singura si o intreaba "unde sunt parintii tai?" si ea raspunde "sunt doar cu mama, pentru ca nu s-a maritat inca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

sunnyday, buna replica fetei! Hai ca a inteles copilul exact ce trebuie sa zica

...dada, exact, si eu mi-am gasit masina curatata de 2 ori iarna asta, stiu si cine a facut-o, un domn respectabil foarte amabil (cred ca la indemnul nevestei lui), i-am trimis o sticla de sampanie (si a primit-o dupa multe insistente)

Mergi la inceput