** *LMA spiridusi de ian -feb 2006 (345)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

IULIANA - cand zici de preferintele/jucariile lui Matei parca vb de Nicolas. Nici la noi nu a insistat cu Bakugani aia.. e-adevarat ca e mai interesant cum se joaca cu masinutele si Thomasii. In plus cu Bakuganii aia sigur ar baga el niste scene /miscari de violenta.. nu ca n-ar baga oricum ca are o masca Spyderman si isi ia si sabia aia din spuma si se razboieste pe-aici.
Mai nou cand vine taica-su acasa cere bataie cu perne.
A... si noi ne uitam doar la DVD si pe Minimax. De cateva zile imi spune ca Spyderman si Sportacus nu fac niciodata pipi. I-am explicat ca nu ii arata ca e rusinos sa ii arate la pipi dar nu am reusit sa-l conving , neam.

LILIANA 35+ si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

revin fetele cu un mesaj mai lung...sper sa nu va plictisesc.

Pe Ioana am reusit sa o mut l agrupa mijlocie, dupa ce am dus lupte seculare cu convinsul la grupa mica-nu voia si pace. acum este ff bine, se trezeste dimineata, se imbraca singura si isi pune rucsacul"hai mami...". e o schimbare fantastica. a progresat ff mult, stie muulte poezii, de Craciun a cintat cam vreo 10 colinde. Mosul a fost darnic- role, un calutz care necheaza si poate fi calarit de papusi, hainute pentru papusi, hainute pentru ea-geaca, plover, bluze, dulciuri nu mai vorbim.

acum ne pregatim sa ne culturalizam la filarmonica...plecam la concert la ora 7.

Citeam ce a patit Angelo la gradi-exact asa a patit si Ioana - au avut inspectie si de emotii a facut pe ea-cred ca i-a fost rusine sa se ceara. Noroc ca avea schimburi la pachet. Noaptea nu mai avem nici o problema-nici macar accidente nu se mai intimpla.

De numarat numara fara probleme pina la 20 , litere stie doar citeva, cifre cam tot la fel. Nu vreau sa o stresez ca se va plictisi la scoala-o luam incet-incet. Finutul meu care are 4 ani jumate citeste cuvinte deja. e stingaci, a fost maica-sa cu el la psiholog ca educatoarea il obliga sa schimbe mina, si i-a facut coeficientul de dezvoltare si e al unui copil de 6 ani...nici chiar asa nu vreau..

In rest, ma lupt cu criza, sper sa fie mai bine desi...
sper sa am timp sa mai scriu pe aici, dar sunt p edrumuri mai tot timpul, eu plec 2 zile la farmacie si Ioana ramine cu mama aici la Iasi, e destul de obositor si mi se pare ca muncesc si ma chinui pentru nimic...

bine ca am putere si inca mai pot. Trebuie sa ajung sa imi fac o eco la sin, ma deranjeaza un pik inainte premenstrual si sper sa nu fie nik grav ci doar ceva hormonal care se poate rezolva, dar uite ca parca nu am timp...si asta se face doar dupa ciclu...doc e ocupat..offf

Asa cum spuneam...m-am intins cam multisor..

va pup si mai vorbim



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

IRINA SA VA TRAIASCA PRINTESA, SA FIE SANATOASA SI FERICITA!! FELICITARI PTR. AL DOILEA COPILAS!! ABIA ASTEPT SA NE SPUI CE REACTII VA AVEA MARIO!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Anymony mi-ai adus aminte cand ai spus de copilasul care citeste cuvinte la 4 ani Cand a primit Angelo jucariile de la mos nicolae, a vazut eticheta de la plastilina si a spus ca este luata din toys A trebuit sa-i explic ca mos nicolae face jucarii pt copii si duce si la toys Si noi avem un schimb intreg la gradinita dar daca au lipsit educatoarele, era si grupa inchisa cu cheia. Nici astazi nu au venit.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele!
Irina, iti doresc o fetita fericita si norocoasa! SI voi pe langa ea! Daca ti-a fost foame inseamna ca nu te doare? Refacere si externare rapida!
La MULTI ANI tuturor sarbatoritilor de ieri!
Nu mai stiu daca am pus poze, daca am pus, inseamna ca neuronul meu alaptator a murit de nesomn.
http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/SebrbariAnaDec2009#




http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bonsoir fetelor, mie imi merge nu stiu daca paltopul ca netul..ca naiba si pe Dc intru extrem de greu , de cateva ori am inecrcats i nu se deschidea sa raspud never. La multi ani pt toate Ioanele de ieri sper ca v-ati sarbatorit frumos Am vazut pozele mortale toate.
Iuliana super petrecere si baiat , f frumos tortul, mi-a placut.
Giova mortalepoze ai pus, Marco e mareeee tare si bb-ul minunat asa murdarici cu morcov mi-a amintit de Alain. Am mai pus retete pe site cu dieta si o sa pun pe zile, chiar daca nu reusesc zilnic recuperez numai cu asta mai am vreo sansa sa slabesc. Ca ziceai de cumparaturi am fost ieri cu Jean-paul dela 12 la 17,30 am batut magazinele, ma pus sa imi iau o groaza de chestii care nu le-as fi luat sigura dar ne-am distrat super numai noi doi am stat si la o cafea, ne-au prins beculetele aprinse in cetru in oras ce mai super, de 1000 de ori mai bine decat cu Alain dupa noi ...incercati si voi figura cu bb mic dupa voi doar ca e mai cumintel .
Irina felicitari multe si bun venit pe lume prinetesei, asteptam ane povestesti cum a fost.
Bee m-am topit vazandu-ti printesa in balerina cu fustita rosie si in costume populare si pe cei toti trei prunci aliniati sincer nu imi vine sa cred cand ii vad pe toti trei mari si eu sunt numai cu Alain parca la mine a stat timpul in loc pupici multi de tot pt tine ce mamica esti
Maraki pupicei lui Angelo, nu se prea ocupa ei de pampers clar...dar nu ii duce regulat la toaleta? la Alain au orar de mers si colo.bravo pt cate stie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Any salutari de la noi, succese peste tot si pupici frumosei tale
Despre noi ce sa va zic, Alain e un prapadit si jumatate m-a pus si acum sa ii fac hamburgar cu cartofi pajiti, cat era la wc si apoi la spalat s-au prajit prea tare cartofii hamburgar taoat bcatele nu mai vrut ca e "dégoutant" si cartofii m-a intrebat 10 minute de ce sunt prea prajiti ....s-a invatat si zice la orice nu-i place ca e degustator inca in franceza ca sa il si inteleaga toata lumea ma dispera . In rest cu ce sa ne laudam ca nu zice nici o poezie desi stie, el e numai cu cantecele, stie o multime de litere si stie sa zica pe litere chestii numele lui mai ales face combinatii de litere la cerere pe tabla magnetica, numara si in fr si eng si gata asa e Einsein-ul nostru care toata ziua ansambleaza lego acasa cica picteaza si modeleaza la scoala, zice educaoarea, acasa e mereu "obosit"
Eu am fost zilele astea la shopping pantaloni nici vb sa imi aiu pana slabesc dar mi-am luat pulovere ca alea le lungesc si ceva chestii pe cand "voi fi mai slaba" poate o sa zaca in dulap langa cele de anul trecut pe aceaiasi tema...Cel mai practic lucru e o geaca sport cu puf de gasca ( acasa am vazut cu ce era de fapt) si ceva sapcute de iarna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Si ca uitasem azi am fost si la coafor la tuns o adevarata epopee, nu ma lungesc ca mi-am varsat of-ul la tel cu Ana si o sa mi-l vars si pe blogul meu sa nu ma lungesc aici ....cert e ca arat ..ciudatel e cel mai simpatic cuvant, cu un breton smotocit scurt de tot cu ceva suvite lungi intr-o parte , ce imi intra in ochi si pe care nu le pot taia ...de tot ca e tot ce mi-a ramas ....dar Ana zice ca asa se poata in toata Franta acu' si asta-i explicatia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Silvi sa iti fie de bine tunsoarea si sa porti sanatoasa ce ai cumparat Hai sa te vedem cu noua freza acum cat esti aranjata de profesionist Si eu trebuie sa imi dau o forma, giorgos a spus ca stie litsa ca nu mi.a placut cum m.a tuns ultima oara ( anul trecut in martie ) si nu crede ca mai vrea sa ma tunda Pai am plans atunci 2 luni, vreau sa o chem sa imi dea o forma ca sigur nu va mai gresi Face destule Alain pt 4 anisori Felicitari si pupici frantzuzicului La <Angelo nu e program pt dus la toaleta, fiecare spune cand are nevoie dar educatoarea de la cealalta grupa nu a stiut cand a spus angelo ca vrea sa faca pp....a uitat giorgos sa-i zica ce inseamna cand spune copilul asa...

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Hello.
Brandusa am vazut pozele; e superba aiai mica in rochita rosie; e o adevarat balerina.
Giova, am vazut si gogoasa Edi; aoleu ce ochi frumosi are si ce privire; superb.
Silvi, spune-mi te rog, cat costa pe zi intrarea la Disney?
Sa-ti fie de bine tunsoarea.
Liliana, Matei are numai fata de copil cuminte
Any, felicitari pentru Ioana; cand o sa se imbrace oare si baietii nostri singuri?
Cand s-or insura?

Mergi la inceput