Puiuti de Randunici 2008!!(352)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Tonicutzo, pe mine ma pupa, mai, Luki?? ce dulce!

Hai ca fug la nani si eu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Seara buna!

La multi ani Criss!

ariel, cind citesc ce face Teo, parca povestesc eu Chiar azi mi-a facut o faza cu tampoanele, aproape identica, numai ca nu era postasul la usa, dar tot aia ar fi fost
Mai nou a inceput sa dea in noi, in joaca, dar da, nu se incurca. Are o putere in minutele alea, de chiar doare. Iar el ride cind ne vede pe noi ca ne vaitam pe bune. Nu stiu cum sa-l dezvat de asta, ca nu prea as vrea sa o ia si in serios. Acum se distreaza, dar se invata si nu-i bine.
Daca face vreo nazbitie, vine la mine, isi lasa capul intr-o parte, baga o privire galesa si zice: "mami, iaaata!" (iarta) sau "cuze" (scuze), eu ma inmoi toata si uit pe loc ce a facut.
Pentru bila lenesa parca facea reclama la teveu: fiobilin! O fi bun la ceva?

Nicoleta te rog trimite-mi si mie niste zapada ca la noi s-a topit toata

Mimo ce baiat saritor ai Sa vrea el sa te salveze si tu sa nu apreciezi dar macar tu ai stat la caldurica fata de mama, saraca . Alex a incuiat-o special pe buni pe balcon, pe o vreme de nici un caine sa nu-l fi scos afara. A sta mama o ora jumate afara, balconul nu era inchis, vantul batea de te lua pe sus, erau vreo citeva grade sub 0, de a zacut femeia 3 zile dupa aia. Macar daca ar fi auzit-o vreun vecin mai devreme, dar abia dupa o ora jumate a venit cineva sa sparga usa de la intrare ca sa intre in casa (ca era incuiata tot din cauza lui Alex ca ne trezeam cu el afara).
Partea proasta e ca, vazandu-se baiatul singur-singurel si scapand macar pt o perioada de "nu acolo", "nu pune mana pe aia", "ia mana de acolo", etc s-a gandit ca e vremea de uitat prin zonele interzise, drept pt care nu stiu cum dreak de a gasit o seringa uitata intr-un sertar (umpleam cartusul la imprimanta cu ea) si s-a intepat in manuta.

Naty, "papacul" (capacul) e dragostea dintai a lui Alex , care nici acum nu s-a ofilit. Numai sa ai grija ca eu l-am luat odata de picioare ca era sa inghita un capac din ala de sticla de suc. Nici nu stiu cand l-am rasucit de i-a sarit capacul din gat. De atunci primeste numai capace de oale, de cutii de plastic si cel mai mic este de la un borcan de 800 g

Maia, Alex ar bea lapte dimineata, pranz, seara si intre mese daca ar putea. I-am facut analize, ca ma speriasem, dar nu are nimic. Pur si simplu ii place foarte mult laptele. Tot Humana ii dau si eu, si praf (nr. 3) dar si junior-din ala gata preparat. Ii mai scap si de vaca, cateodata, dar indoit cu apa.
Probabil de asta se si constipa des. Insa am "furat" de la voi reteta cu suc de portocale de dimineata si vad ca merge. Sper sa nu-i afecteze stomacelul ca e totusi un acid pe stomacul gol.

zozeee lasa prajiturile ca te alerg! Pai io ma chinui sa slabesc sa nu fiu nevoita sa pun armatura la craca si tu imi fluturi d'astea pe la nas?



****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!


Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Ia sa va mai las de lectureala, dimineata la cafea:

Moare toata lumea de pe pamant si se duce in Rai. Dumnezeu vine si spune:
- Vreau ca barbatii sa formeze doua cozi. Una cu barbatii care in timpul vietii si-au dominat nevestele si una cu barbatii care au fost dominati de ele. Iar nevestele sa plece cu Sf. Petru.
Zis si facut. Cand D-zeu se uita din nou, femeile plecasera si barbatii formasera doua linii. Coada celor dominati de neveste avea peste 100 km, iar coada celor care isi dominasera nevestele era compusa dintr-un singur om.
D-zeu se enerva:
- Ar trebui sa va fie rusine! V-am creat dupa chipul si asemanarea mea si v-ati lasat tinuti sub papuc! Priviti-l pe singurul meu fiu care a stiut sa stea drept si m-a facut sa fiu mandru de el! Spune-le, fiul meu, cum ai reusit sa fii singurul barbat din aceasta coada?
- Nu stiu, nevasta-mea m-a pus sa stau aici .....

Asta o fi sistem de ecuatii?
Ecuatia 1 Omul = mancat + dormit + munca + distractie Magar = mancat + dormit Atunci: Omul = magar + munca + distractie Deci: Omul - distractie = magar + munca In alte cuvinte: Omul care nu stie sa se distreze = Magar la munca
Ecuatia 2 Barbat = mancat + dormit + castig bani Magar = mancat + dormit Atunci Barbat = Magar + castig bani Deci Barbat - castig bani = Magar In alte cuvinte: Barbatul care nu castiga bani = Magar
Ecuatia 3 Femeia = mancat + dormit + cheltuiala Magarul = mancat + dormit Atunci Femeia = Magar + cheltuiala Deci Femeia - cheltuiala = Magar In alte cuvinte Femeia care nu cheltuie = Magar
Daca includem: ecuatia 2 in ecuatia 3 Barbatul care nu castiga bani = Femeia care nu cheltuie Deci, Barbatul castiga bani pentru a nu lasa Femeia sa devina Magar (Postulatul 1) Si, Femeia cheltuie pentru a nu lasa Barbatul sa devina Magar (Postulatul 2) Deci avem, Barbat + Femeie = Magar + castig bani + Magar + cheltuiala
Atunci din postulatele 1 si 2 putem trage concluzia: Barbatul + Femeia = 2 Magari care traiesc fericiti impreuna!


Intr-o benzinarie, un programator se uita derutat la pompe si murmura:
- 95... 98... 95!... 98!...
Vazandu-l pierdut, un angajat al benzinariei se apropie si il intreaba:
- Cu ce va pot ajuta?
Cu o raza de speranta in privire, programatorul intreaba:
- Benzina XP sau Vista aveti?


Politia rutiera la locul accidentului discutand despre importanta purtarii centurii de siguranta:
- Uitati-va la acest om care nu a purtat centura: cap rupt, mate pe parbriz, ochi in pomi, fara maini...
- In schimb, uitati-va la cel care a purtat centura... parca-i viu!


Un oltean si un moldovean:
Olteanu' (cantand): pai m-o facut mama oltean maaaaaaaai!
Moldoveanu' razand ii zice: da' ce mai, voiai sa te faca, ministru?


O moldoveanca in gara:
- Un bilet la Visau!
- 80 000 de lei.
- Aoleu, mai ghini fac in sacosa...


Un moldovean, vorbind despre planurile sale de viitor:
"Bluji am, jeaca-mi cumpar, o leaca di bataie stiu... acu' ma duc la Bucuresti."


Anunt la metroul moldovenesc:
"Pazea ca sa lichiesc usili. Urmiaza statia Vremuri mai Bune, cu podisca pi partea driapta".


(ca sa nu ma alerge cine e din Moldova, va zic ca's moldoveanca pur'sange, iar randunelul e oltean si uite asa a iesit un praz bobinat )



****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!


Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Buna dimineata!
Va las o fierbinte si o caruta de dragoste!
Sa aveti un weekend minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

zic sa scot si eu coada azi...am o perioada grea, cu tot felul de discutii aprinse si neconcordante, cu randunoiul, evident, pe aceleasi teme pe care ne certam de juma de an...sicare sunt bullshituri, in esenta, n-ar trebui sa fie, dar iaca sunt!nu am chef de nimic, dar am mai citit p-aici, nu prea am cuvintele la mine sa scriu...or trece ele cumva..
zoze ca ai gasit mesajul, si si kya si mimo care l-au observat si ma bucur ca v-a placut, a fost scris sub impulsul momentului, asa cum simteam..
maia Mufa se intelege inca ff bine cu Milupa, dar bea si de vaca, din cand in cand..ii dau de obicei Dorna Ecologic, cu el ii mai si prepar un orez, etc..


Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Zozelicule nu fusei pe faza cu ghicitul.. dar la soseta nu m-as fi gandit!
Mimo tare ma ce e pe la voi!
la Maia e mai cu dragasteala!
Nicoleta ce mai ajutor de nadejde ai acolo! bravo!!
Simo hai nu te grabi..
Ariel sanatate!
Misha si tu maica ti-ai luat oltean? si eu mi-s din Gura Humorului si olteanul meu din Craiova.. la noi prazul bobinat a iesit american .. voi de unde sunteti?




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Neata!

Multumim tuturor pentru urarile de Sf. Ion , pentru mesajele pe telefon si cele de pe mess . Serviti, va rog:



Vreau sa ii urez si eu Cristinei! Sa fii sanatoasa si fericita!!

Si sotului de Cami, multa multa sanatate, fericire si numai impliniri. Sa iti traiasca, Cami, sa fiti fericiti 100 de ani de acum inainte

Va multumesc si pentru pumnii stransi . M-am mai dezmeticit putin, cat sa o dau putin in bara ieri . Si am inceput si lucrul la program intreg, ii supravietuiesc, iar Sof e si ea in regula ( sper sa nu ii doboare pe socrii mei, ca imi par cam lesinati seara, saracii ). Sanatosi sa fim cu totii!

Va pup ! Fug la consiliul de familie, am pleca pe undeva in primavara, de ziua mea

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Magazin de modelism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata crenguta, iau si eu cafeluta de la Tuchi si iau si niste dragoste.
Am avut o saptamana infernala la servici, cu audit, inventar, sfarsit de luna, inchidere de an, vai de capul nostru! Imi venea sa vomit seara de oboseala . Si una peste alta se mai scula si Rebecca de vreo 2 ori pe noapte suparata foc!

Incerc sa citesc si eu putin pe aici, nu prea mai sunt la curent cu ultimele evenimente... Sper sa-mi mai revin zilele astea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Neata! tuchita saru'mana de cafea

Mihutza io la origini sint din Bacau, consortu' din Dragasani-Valcea, ne-am intalnit in Bucuresti, unde am stat eu fo 15 ani, si acum stam in Fetesti. Zona cu Oradea si Timisoara am ocolit-o ca numai acolo n-am stat. Deci dintr-o maidaneza rasa pura si un zaibar ati vazut ce combinatie a iesit

Ma duc sa iau un cadou ca mergem la o aniversare a unui puiut, care face 3 anisori. Nici nu vreau sa-mi imaginez ce-o sa fie in casa mamicii lui cu fo 10 copii de aprox. aceeasi varsta

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!


Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

na, ca uitasem...
La multi ani, Criss!
La multi ani, Ioanelor si Ionilor!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput