Puiuti de Randunici 2008!!(352)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Luny, nici eu nu scot Bacca pe ceata si umezeala, exact asa stiam si eu de la dr. ca nu-i deloc prielnica vremea pentru ei.

Bubule, vizionare placuta la Avatar, e superb filmul. Ma gandeam zilele astea sa mai merg o data la el dar nu cred ca mai are farmec. Oricum am trait acolo cu ei 3 ore si cand am iesit de la film in Mall nu stiam ce-i cu mine pe acolo! Iar ochelarii 3D nu m-au deranjat deloc cum auzisem ca e posibil sa se intample...am stat asa concentrata 3 ore ca habar n-am avut de nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Aaaa,papagaluuul..Nici ca mi-ar fi trecut prin devlaDe ananas..ce sa mai zic?!

Nicoleet-o esti de coma,nu alta!!Puuuii,ce m-am distrat!!

Misha,sa inteleg ca a fost distractiv,da?!

Si noi am desfacut bradutul,de Luni.Nu se mai putea,prea se facea ca intra in el,din greseala

Valen,somnic pufos!

Si..ce ati pregatit-deosebit mai Oana?!

Ma bag si eu la un film.Va !

Ba viu iar.Sa va arat o poza betoana

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:


My God! ultima poza cu moate e de coma ghici ce? Mufa tot asa, se facea ca intra in brad din greseala, si cadeau acele din el ceva de speriat, asa ca noi a trebuit sa-l desfacem pe 4 ian..atata i-a fost traiu', ce sa fac..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:



Steaua sus rasareeeeeee....... E mortal motzatul!

A fost super distractie la petrecere dupa cum vezi
Problema mare acum e alta: a inceput sa-i "creasca" personalitatea.
Pina azi aveam un copil cuminte, de se mirau toti care il vedeau. Imaginati-va ca am fost cu el pe terase, in restaurante, nu se misca de pe scaun 2 ore. Minca frumos, dupa care isi gasea de lucru si statea cuminte pina plecam. Ca sa nu mai spun ce ascultator era. Spunea si "nu" la vreo cerinta de a mea, dar in gluma, dupa care, rizind, zicea "da" si facea ce i se cerea. Citeodata aveam impresia ca e cu baterii si cu buton de ON/OFF
Dar astazi parca nu mai era Alex. Brusc.
Inteleg ca e perioada schimbarilor, dar din cumintenia intruchipata care era Alex pina acum, n-a mai ramas nimica-nimicutza. A inceput sa bata, sa scuipe sa-si impuna punctul de vedere cu forta, ceea ce PANA AZI nu a facut NICIODATA. Pur si simplu nu il inteleg. Nu stiu ce ar putea fi cu el de s-a schimbat brusc, INTR-O SINGURA ZI.
Am incercat sa-l urmaresc sa vad ce anume nu i-a convenit, insa toti copiii se purtau frumos cu el, cei ai mari il ocroteau, dar el era ceva de speriat.
Ce-i drept, sarbatoritul la care am fost azi se purta cam urit cu el pina acum, nu-i dadea si lui Alex jucariile sa se joace, nici cind ne duceam noi la el, nici cind venea el la noi, il mai si lovea din cind in cind, atunci cind credea ca nu-l observa nimeni. Ma gindesc ca Alex a tinut minte comportametul lui si, desi azi s-a purtat destul de frumos, Alex "si-a scos parleala" si l-a cam trosnit.
Nu stiu cum sa fac sa-l dezvat de dat cu palma sau scuipat pe cineva. Nici nu stiu de unde a invatat, ca nu-mi aduc aminte sa fi vazut vreun copil cu care intra el in contact sa scuipe. De dat cu palma, da, dar de scuipat, asta n-am vazut.
Sint in ceatza rau. Asa o fi de acum incolo, sau o fi o faza care va trece? Parca nici asa teleghidat nu-mi placea sa fie, dar nici cum a fost azi.

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!


Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:


ADEVARATE Si colajul ala excelent Sa fie sanatos, mi se umplura ochii de lacrimi

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

superbbbb sufletelul blond

si eu ma bag la un film ..nu stiu ce naiba dar ma simt obosita rau,sunt si un picutz ametita ,ma doare spatele..sper numai sa nu ma ia raceala... pe toate si va doresc o noapte linistita...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

As fi vrut sa fac o scrisorica "profi" dar va rog sa ma credeti ca m-au lasat bateriile, sunt cu becul rosu aprins si merg pe rezerva Deci doo vorbe decat :
La un moment dat era vorba despre niste liniute, n-am inteles eu prea bine ale cui, dar cum n-a dat nimeni de baut inteleg ca doar v-ati invitat una pe alta Eu pun pariu oricum ca primele liniute apar la Baia Mare
Sa traiasca sora de Cami, sa fie sanatoasa! Cami, nu te vaita de prea multe petreceri ca astea niciodata nu-s prea multe !
Nicoleta, am mai zis dar simt nevoia sa intaresc : gospodar ca Matei, mai rar Daca aveam fata, veneam dupa voi pana panzele albe Si lasa meteodependenta aia ca mai e mult pana infloreste zarzarul
Gecko??? Aaaa, vorbeai in somn, m-am prins
Clau,Bubu avatar e filmul ala cu lighioane???brrr...3D? brrr
Misha clar nu i-a priit ceva baiatului...agitatie, aglomeratie...cine stie, sper sa nu-si schimbe naravul !
Luny, f dragut vamaiotul Veeezi, si mie imi place asa pletos mai mult , d-aia nu-l tund! Filmuletul ala cu geamul deschis in spinarea copilului era de zilele astea? Si inca ceva, fac cinste pahar] S-a terminat porcaria,dupa 14 zile Duca-se! Tu cum esti?
Ramo, s-a inmoiat carnea fata? A iesit buna chiftia?
Olga, v-ati hotarat? Unde, unde???? Hai ca noi suntem speriati de criza rau de tot, cum imi si imaginam de altfel...inca nu e NU batut in cuie, trebuie sa se mai miorlaie nitel Teo , sa vedem
Tuchi, ia d-acolea la culcare un pahar cu lapte cald si multa dragoste !
Valen de la Mothercare , sar'na pt admiratie
Soviii ce ti-a adus mosu'? Ca jucariile mele tot n-au ajuns
Habar n-am ce mai era de zis...am zis ca scriu doua vorbe si uite ce cearceaf facui ! Va pup, noapte buna!
Era sa uit : si noi am strans bradul azi, am ace si in dinti Avem si un plural corect : totoie Hai ca nu-i greu , ca nu stie decat un cuvant:totoa! Deci marcati acolo in DEX: totoa/totoie




Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Zozeee, Cutiuta Muzicala 5 ma, ce credeai tu?? Ai un blond, sa-ti traiasca! Si in ultima poza nu cumva erai tu?

Misha, eu cred ca si-a scos parleala. Rabdare, rabdare, rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Ma inscriu si eu in clubul randunicilor care stau pe post de popandau pe intuneric pana adoarme copchilu nabadaios(la ora asta de la o vreme), care ma striga "mama, mama" continuu si eu trebui sa-i raspund ca altfel se ridica in picioare, asta daca nu imi comanda "haai, haai" s-o mangai pe spate, ca a cam invatat-o mama cu narav..si cum nu adoarme imediat, am cam facut scurta la mana de la o vreme

Mai fetelor , fata asta a mea e ceva de groaza: nu mai vrea sa mearga pe jos deloc p-afara. In zapada nici nu se discuta, dar acum nici cand e umed?Ca a tot fost de la vremea asta destula umezeala pe jos...plange cu lacrimi siroaie s-o iau in brate...si ce incaltari imblanite si groase ii luasem, sa-i nu-i inghete degetele fetii...lasa ca daca tot nu-s murdare pe talpi le-om vinde de noi la anul

In alta ordine de idei, va citesc, va vad puiutii , ma amuz de voi ca tare haioase mai sunteti, dar eu nu prea am ce zice. Saptamana asta asta am fost vreo 3 zile la munte(fara Antonia), a fost frumos, ne-am dat cu sania, cu patinele si i-am pus Alexiei schiuri in picioare.Dupa o juma de ora a tras concluzia: i-au obosit piciorusele si nu-i place sa schieze...o sa mai insistam , dar deocamdata nu vrem s-o fortam.


Aaaa, am ratat din pacate, pozele Nicoletei cu zapada alba de Viena, le-am cautat de-am innebunit si tot nu le-am gasit, poate te induri Nico sa mai pui odata link-ul..

Ca tot vorbeati de plecari , mi-a cam facut pofta si mie Bubulina de Disney, sunt in tratative cu randunoiul. Nu de alta, dar in 2 saptamani plecam cu masina la revizie in Germania, iar la intoarcere vrem sa ne oprim vreo 2-3 zile prin Viena, plus ca in august am vrea sa dam o tura si la Barcelona....si e cam multa cheltuiala intr-o perioada asa de scurta...dar poate-l conving..

Multa sanatate gravidutelor, fara greturi si o sarcina cat mai usoara le doresc!
Pup toti puii si toate mamicile si ma duc sa ma culc

Nb


Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput