Dieta Rina(3)

Dieta Rina(3) | Autor: lisa79

Link direct la acest mesaj

Dieta Rina:cap1,cap.2


Acum suntem dupa 90 de zile

Lisa79:66 kg target 55kg
Bratu Monica:77 kg target 65kg
melli:79 kg target 65 kg
Inaf78:83kg target 70kg
alina costel82kg target 70 kg
Alecsia:62kg target 55kg
jasmi: XXkg target 60kg
Amy79
LauraOana:58kg target 52kg
CarmenMarieta:83kg target 65kg
Flowerbee:58.5kg target 55kg
Arriel:71kg target 60kg
terry:69kg target 55kg
Ancadragoman:87kg target 75kg
luiza tania:64kg target55kg
adrianafedorca:68.8kg target 60kg
silvi_2005:77 kg target 60kg
maminuta:72kg target 62kg



Pazea kilogramelor

Cura incepe la data de 4 ianuarie 2010. Bafta multa fetelor!Mai asteptam si alte optimiste sa ni se alature.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Toate-mi merg de minune!
Ciocolata am cumparat-o si n-o mai gasesc,am mancat niste biscuiti si morrrrrrrr de foame.Merge sa mananc o salata cu o rosie si un castravete si putina zeama de lamaie sau pas pana maine?
Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Fetelor multumesc mult ca ma primiti poate cu voi si cu raportul sa mai am vreo sansa eu am 77 de kg acum si target 60 ...greu stiu.
Alecsia ai tu drepatte , nu m-am gandit la asta dar nu mai abandonez acum, aste e o sa fie eu in zile diferite ma mai inspir de la voi.
Monica, sanatate multa fetitei, asta e cel mai important acum. Eu stiu din principiu canu e bine sa schimbi ca idee zilele, mai bine renunti la ceva daca nu gasesti sau inlocuiesticu ceva similar. Mai bine mananca alta cioco putina sau inca ceva dulce si sari de cioco, eu asa faceam...e parerea mea tu faci cum crezi tin pumnii sa treceti cu bine peste faza cu spitalul.
Anca merci de intampinare sa stii ac e cel mai bun progra pe care l-am tinut vreodata si cel mai usor ca iti lasa o multime de alegeri.
Eu azi pt ziua de proteine mi-am facut pui cu soté de morcovi si tzuchinni ( ador leguma asta e hipocalorica si delicioasa) reteta cu poza o putei vedea aici http://bucataria-sylviei.ro/pui-cu-sote-de-morcovi-si-tzuchinni/ . Asa cum am promis o sa pun retete cand reusesc daca nu zic macar ce fac, ca idee am mancat orice fel de carne si de la pui absolut tot, nu numai piept, dar fara grasimi si fara piele. E un program lung si e mai important sa rezist pana la capat decat sa il fac f strict 10 zile si sa cedez ca ma cunosc . Eu beau aici ceva apa minerala cu bicarbonat, putin acidulata si cu un gust usor sarat, St- Yorre ii zice de la Vichy, e magica cum imi taie foame, nu fac aciditate...in Ro nu stiu daca se gaseste dar e asemanatoare tare cu Hebe apa acee putin sarata daca va place. Eu v-am zis de ea ca am rezistat super cu ea si data trecuta si in ziua numai de apa cu asta treceam ziua. Mai citesc si cartea si mamai documentez si va mai zic si ec faceam eu data trecuta, succes tuturor !!!

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

S-a mai dus o zi. Eu mi-am facut de cap in seara asta : 6 prajiturici ( mici gen fursec) + ciocolata. Prajiturile au fost gen chec cu putina crema. Cam mult 6 buc, stiu, dar decat o felie de tort, eu zic ca e ok si asa.

Monica, sanatate fetitei. Si nu renunta, chiar daca mai calci stramb o zi-doua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bratu Monica

Toate-mi merg de minune!
Ciocolata am cumparat-o si n-o mai gasesc,am mancat niste biscuiti si morrrrrrrr de foame.Merge sa mananc o salata cu o rosie si un castravete si putina zeama de lamaie sau pas pana maine?
Ce ziceti?

Monikka

vacanta Moeciu 2008


Eu zic ca e ok salata. Uite ce scrie in carte:
"Sunt permise sfecla rosie si salatele din rucola, varza, salata verde, sau castraveti."

Edit: scuze, cele de mai sus sunt permise doar la pranz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

Si mie tot de ziua de maine mi-e cel mai frica...dar am vazut ca avem voie o gustare intre pranz si cina. Si mi-am cumparat si niste nuci...
Azi am mancat spaghete cu sos, reteta din ziua 11, au fost delicioase, dar mie imi plac in general pastele.
Intreba cineva de masline, nu vad de ce nu am avea voie, eu am mancat ieri, e adevarat, nu foarte sarate

Ina, buna ideea cu salata de cruditati pentru maine
Monica multa sanatate fetitei, e mult mai importanta ca toate dietele din lume. Dar asa cum spuneau si fetele poti improviza
Silvi bine ai venit alaturi de noi, experienta ta ne va fi de folos

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

gata cina si la mine, la ora 18. am mancat 2 cornuri si de acum pana ma culc...apa.Monica, sanatate fetitei si refacere rapida. Ai grija si de tine. Grija meniului iti lipsea. eu in locul tau as mai manca niste biscuiti, dar e de inteles de ce ti-e asa foame. stres, suparare...bine ai venit silvia in club. chiar merge dieta asta. maine fructeeeeee!!!!(sau legume)o seara buna tuturor====================
Doneaza pentru Dan (doinabita)0900900212 pentru 2 euro
0900900213 pentru 3 euro
0900900215 pentru 5 euro
0900900210 pentru 10 euro.Apeluri doar in reteaua ROMTELECOM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Arriel, ce fetita dragalasa ai. Am vazut pozele. Nici mami nu e mai prejos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Ma asteptam de cava timp la acest diagnostic,dar speram sa fie totul ok,o sa o opereze laparoscopic si refacerea va fi mai usoara.

sanatatea fetei este cea mai importanta,singurul lucru nasol referitor la dieta este faptul ca stiam in cazul in care nu respecti exact,nu are rost s-o mai tin in continuare.
Acum asta e,vedem noi ce iese cu dieta ,iar fata trebuie sa fie ok cu ajutorul lui D-zeu.

Va pup si multumim pentru ca sunteti alaturi de noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiza_tania spune:

eu n-am mai rezistat la ziua de fructe, acum, la sfarsit, si am trisat cu o bucatica de carnita fiarta. sper ca n-am compromis tot programul in a parta zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melli spune:

Buna fetelor ,vad ca toata lumea e pe pozitie cu dieta si deja cu ceva kg pierdute BRAVO,
Eu nu prea tin pasul cu scrisul,abia seara reusesc si eu sa ajung la calculator dupa ce adoarme fetita, dar am grija sa citesc ce ati mai facut voi
Astazi a fost ok cu pastele dar seara cam greu ,nu stiu daca nu voi servi si un mar pina la culcare

Jasmi poti sa imi trimiti si mie careta ,te rog adresa este: nigamaricica@yahoo.com ,

Mine cred ca va fi ok cu fructele daca putem minca din 2 in 2 ore ,s-au am inteles eu gresit???

Monica ,sanatate fetitei si incearca in continuare cu dieta ,nu te lasa.
Spor la scapat de Kg

Mergi la inceput