Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 86cmm spune:

da?n'am stiut..si asta care ii?...

cristina 9 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

cred ca tu te referi la schimbarea de subiect...atunci cand umplem 20 de pagini schimbam capitolul ...am ajuns la cap.12
daca vrei sa citesti ce am scris in celelalte capitole, le gasesti de la 1 la 11 imediat dupa rugaciune


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
Oana 13+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Se pare ca sunt prima
Buna ziua gravidute dragi, as vrea sa ma primiti si pe mine in grupul vostru. Sunt o graviduta fericita cu gemeni, in saptamana a 7a, DPN 1 august.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Mamica fericita de 7+





Draga bine ai venit. Ma bucur tare ca ne intalnim si aici.

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 6+. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Florentina_C

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Se pare ca sunt prima
Buna ziua gravidute dragi, as vrea sa ma primiti si pe mine in grupul vostru. Sunt o graviduta fericita cu gemeni, in saptamana a 7a, DPN 1 august.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Mamica fericita de 7+





Draga bine ai venit. Ma bucur tare ca ne intalnim si aici.

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 6+. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
***Bebelul meu mic***
***Poze***


E diferenta de 1 saptamana intre noi

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Mamica fericita de 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 86cmm spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

cred ca tu te referi la schimbarea de subiect...atunci cand umplem 20 de pagini schimbam capitolul ...am ajuns la cap.12
daca vrei sa citesti ce am scris in celelalte capitole, le gasesti de la 1 la 11 imediat dupa rugaciune


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
Oana 13+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip


awwww...io n'am stiut...da la asta m'am referit..imi cer scuze,da nu's numa de vreo saptamana aici cu voi la discutii desi mi'am facut contul pe DC in vara...oricum iti multumesc pt informatie
o seara frumoasa iti doresc

cristina 9 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mya85 spune:

spunea cineva despre luarea in evidenta la medicul de familie... e obligatoriu? nici eu n-am facut-o, asta pt ca medicul meu este in alt oras... ar trebui sa ma grabesc sa ii spun? cu ce m-ar ajuta?

voi nu aveti probleme cu spatele, adica oasele din spate a bazinului? pe mine ma doare destul de tare cand stau pe spate mai multa vreme, in special partea dreapta a bazinului. oare e doar o coincidenta cu sarcina sau e din cauza sarcinii?

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

La multi ani tuturor burticilor! Multumesc ca am fost adaugata si eu la lista de august 2010!

Imi cer scuze pentru lunga absenta! Am fost vreo saptamana si ceva la parintii mei si nu am avut net decat primele zile..

Draga Lili, imi pare nespus de rau pentru pierderea ta, ma rog la DD sa-ti trimita un sufletel de bebitza cat mai curand! Fii optimista!

Le felicit pe toate burticile noi, sa va vreasca bb-ii sanatosi in burtici si sa se nasca la termen si fara probleme!

Eu am avut niste Sarbatori super gretoase si acum continui pe aceeasi directie... Sunt la inceputul saptamanii a 9-a, oare ma mai tin mult greturile? Nu-mi prieste nici un fel de miros... Pana si spalatul pe maini sau pe dinti imi provoaca greata, din cauza mirosului sapunului sau al pastei de dinti. Ce e mai rau e ca nici lapte dulce nu pot bea, mai inghit doar iaurt din cand in cand...

Am avut si niste dureri de cap cumplite dupa revelion, eram atat de disperata ca am luat 2 paracetamol odata... dupa aceea am citit in prospect ca nu e indicat in primul trimestru de sarcina!!! Desi fostul meu medic de familie mi-a spus ca pot sa iau, la fel citisem si pe internet, dar acum nu mai stiu ce sa cred, unii spun ca e voie, altii ca nu... Voi ce stiti din propria experienta?

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui mya85

spunea cineva despre luarea in evidenta la medicul de familie... e obligatoriu? nici eu n-am facut-o, asta pt ca medicul meu este in alt oras... ar trebui sa ma grabesc sa ii spun? cu ce m-ar ajuta?

voi nu aveti probleme cu spatele, adica oasele din spate a bazinului? pe mine ma doare destul de tare cand stau pe spate mai multa vreme, in special partea dreapta a bazinului. oare e doar o coincidenta cu sarcina sau e din cauza sarcinii?

12+



Draga mya, daca inainte de sarcina nu ai avut probleme cu spatele, atunci e posibil, cred eu, ca durerile sa le ai din cauza sarcinii. Eu am probleme foarte vechi cu coloana lombara, am ultimele vertebre sudate intre ele si ma gandesc cu groaza cum o sa ma descurc cand o sa am burtica mare... Deocamdata nu ma doare mai tare decat inainte de sarcina, dar abia am intrat in saptamana a 9-a ... oricum nu poti face radiografii acum, asa ca e bine sa te menajezi si sa faci exercitii usoare recomandate de medic.

Sanatate multa!

Elena 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Noname LA MULTI ANI!!!NU cred ca ti-au spus fetele pe forum acum 2 zile.sper ca nu gresesc!!!

Eu am fost ieri la eco ca iar m-am impacientat cu scurgerea maronie(care n-a durat decat o zi jumate de altfel) si mi-am vazut bebelasii!!!!sunt foarte bine au 33mm si 29mm;si se miscau,dadeau din manute si din picioruse...la sot i-au dat lacrimile,ca si mie de altfel!!!!!!!!!
scurgerea a zis ca poate fi de la intinderea ligamentelor,etc...nu e o problema...sunt happy

10+ fericita cu 2 minuni in burtica

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 86cmm spune:

noapte buna burticilor...merg in patuc ,ca ma cam doare spatele de cateva seri de la statul pe caun..ne auzim maine..va pup..

cristina 9 +

Mergi la inceput