Albinutze de Mai-Iunie 2009(54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Ia uite ca Otilia a scris... Wow, ce meniu fain are Matei. '

Clody, cum mai doarme Razvan? Tu cum mai esti ?

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

DanaMi of, ca nu se mai termina problemele... sa fie Bubu bine cat mai repede! suntem alaturi de voi!

Anaela asteptam vesti de la tine!

roxi am vazut pozele, ai 2 copii superbi! tot timpul mi te-am inchipuit brunetica


Raza noastra de soare www.flickr.com/photos/deea_24" target="_blank"> DARIAN RAFAEL (22.04.2009)
Darian's B-day ticker!>>>>> bebe mic >>>>> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!
La Multe lunite inainte sarbatoritilor de azi!
Clodyac..multumim pt capitolul nou!
Andata..ce vesti a adus sotul tau de la medic?Sper din suflet sa fie bune!
Ginette..bine ati revenit!
Ganesha..pai canuta noastra cu cioc este de la HERO baby(ma gandesc ca poate o gasesti si pe la voi,ca spuneai ca sunt produse spaniole pe acolo)si are 3 gaurele mici pe unde curge apa.Si daca nu trage din ea,nu curge apa,eu i-o mai las sa se joace cu ea,ca sa invete sa bea singurel.
Alic..sa folosesti sanatoasa cadourile.
Elena..distractie placuta la munte!
Laurraa..cum a decurs noaptea Mayei in patut?
LauraOana..eu am vazut intrebarea ta ieri,dar sincer nu am stiut ce sa iti raspund.Darius papa marul si gol si cu cereale si cu para,oricum,el nu este mofturos.Si Darius dupa-amiaza este tare maraici si nimic nu-i convine de pe la 6 pana la 8 cand ii facem baita.

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Va pup,dragelor!
Am servit si eu cafeluta ,acum parca m-am mai dezmeticit un pic(mi-am luat tensiunea ,9 cu 5,asa am ramas cu ea mica din sarcina ,in general eu nu beau cafea dar vad ca are efect asupra tensiunii ca a mai crescut un pic).
BECA...vazut minunile tale si jucariile Sarei sunt superbe.Cat au costat?E interesata de ele?Felicitari pentru schimbarea de look,nu ti-a fost mila de par,aveai un par superb.Felicitari Sarei pentru progrese.
COSMINICA(parca tu intrebai,scuze) ...scarsdale tin ,daca te intereseaza iti dau linkul.Vad ca-i bn deocamdata,luni aveam 63,9 ,azi 63,2.Oricum ,mai putin de 60 nu vreau acum ca mai am si un pui de alaptat si unele carente de fier,magneziu etc.
ANDREEA..vazut teposul scump,si pozele de la sanius,pe tati mandru de flacaii lui...o familie superba ai.Ma bucur ca-ti vine ajutor (soacra).
ANKKAAA...ce scumpica e Karina....si ce rochie frumoasa are.
SERIALBASTRE...ce plimbareti sunteti voi...si ce bagaj important aveti acolo...o scumpa Cezara.Speram sa reveniti la programul de alta data.
LAURA....poate nu-i place marul pentru ca...nu-i place.De care i-ai dat?eu ii dau combinat cu para sau cu pepene galben si cu biscutii de bb si de obicei ii luam ionatan,i-am schimbat odata si i-am pus golden si s-a strambat,deci incearca si alt soi.Pupam suparaciosii!
CARLA...sanatate multa.
LAURAAA...cum a fost noaptea?
DANA_MI...offff,cate necazuri si la voi.Sanatate multa lui Bubu si tie putere.
ANAELA...sa ne tii la curent.
ANDATA...multa sanatate ,sa te faci bn repede.
MARIA...e un dulce Darius.Ti-ai gasit ceva de munk sau inca nu ai cautat?
ROXI,vazut copii frumosi tare,pe Ruxicu tati,pe Sebi la serbare si pe mami care arata tare bn.
CLODY...imi pare rau de necazuri.sanatate tatalui si soacrei.Voi cum mai sunteti?tati se implica mai mult?Eu stau cu gura mereu pe al meu si uite asa s-a invatat sa se implice mai mult.
ALYNTA,
LUCKY,iti trimit si eu mail acum.Felicitari Sarei pentru progrese,bafta cu cursul .
ELENA,distractie placuta la munte.Sigur o iubeste Raducu pe Andra doar ca el inca nu a gasit modul de joaca cu ea,ea e inca prea mica,el cauta alt gen de activitati.stai sa faca andra 1,5 -2 ani,sa vezi atunci.
GINETTE,bine ati revenit.
Nu mai stiu ce mai vroiam sa zic....neuronul meu nu si-a revenit inca dupa nastere.
Antoniei i-au cam ramas mici cele 2 costumase de iarna(ambele primite cadou ,luate pt 6 luni ) si nu stiu ce sa fac...sa-i cumpar costumas cu totul sau gecuta separa si salopetele mai groase...voi ce ziceti?ma gandesc ca geaca o putem folosi mai mult.
In rest ,maraieli cat cuprinde,e agatata de mn mereu,nu pot sa fac mai nimic de ea,mai nou a inceput sa plece (mult spus de-a buselea) ,se ridica doar pe o mana si cu restul corpului se taraste,o pun pe covor si ajunge imediat unde doreste .
Va pupam!


Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

ioana cum sa fim eu ma simt bine in afara de oboseala razvan este bine nu mai plange asa aiurea in tramvai dar are o energie si trebuie sa ne jucam toata ziulica ii place in brate tare de tot noaptea e mai bine adica baita la 7 seara dupa joaca nani de pe la 9 se trezeste din 3 in 3 ore inca dar e bine adica mi-am mai revenit iti multumesc de intrebare



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Si acum continuarea din capitolul acesta:

Roxy..nici eu nu sunt fan mere.Mananc ffff rar si doar unul mititel.Tin pumnii sa rezolvati mai repede problema cu casa!Vazut pozici frumoase cu blondina si fratiorul la serbare,ce se mai iubesc ei si se joaca impreuna.O familie tare frumoasa!
LauraOana..pai daca nu vrei sa ii dai mar cu biscuite,il poti amesteca cu cereale.Eu lui Darius nu ii dau biscuiti inca.Si eu i-am mai cumparat borcanase cu banana si caisa,sau banana,mandarina si piersica!
Flobaby..felicitari Mariei si pt al doilea dintisor!
Carla..off,poate scapi mai repede de raceala.Imi pare rau pt noaptea nedormita,
Irina..felicitari Sarei pt dintisor si vocabular.Cam aceleasi silabe scoate si Darius,se joaca bau cu patura,scoate limba,face bolbocei la gura,asteapta sa dam usor cu mana pe gurita lui ca sa se auda altfel sunetele pe care le scoate.
Anaela..off,imi pare rau pt Bia si Dana.Multa sanatate si suntem alaturi de voi cu ganduri bune!
Irina..cand o sa mai am putin timp la calc o sa iti trimit adresa mea de mail.Acum astept sa se trezeasca Darius sa pape si sa iesim afara!
Clodyac..multa sanatate tatalui tau si soacrei.Dar ce s-a intamplat cu tatal tau?
Otilia..super papa Matei,bravo!
Ioana..cum mai este Sara cu kk(ca tot am uitat sa te mai intreb)?Darius face zilnic de vreo luna si jumatate,chiar si de 2-3 ori pe zi(dar cand face asa,face mai putin cantitativ de fiecare data)Si mai nou,de cand are premergatorul,cum il punem acolo,la cateva minute faca kk,habar n-am de ce,dar de fiecare data se intampla.
Miruta..multumim.In luna decembrie am tinut locul unei fete care a plecat in Romania de sarbatori si am lucrat numai duminica,cate 4 ore.Inca mai caut ceva permanent,dar se simte criza asta,si e foarte greu sa gasesc.Deja sunt 4 milioane de someri in Spania.
Clodyac..Darius de cand sta in fundulet nu se mai cere in brate.Ii pun multe jucarii in pat,langa noi,si se joaca singurel,iar noi ne uitam la tv sau facem cate ceva in camera,ca singur nu sta in camera,dar e bine si asa.

Azi i-am pregatit pt la pranz pastai verzi cu cartofel si putin ulei de masline.

la toate

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

carla, multa sanatate!
dana, multi de la noi pt bubu, sa se faca repede sanatoasa!
anaela, multa putere sa ai sa le poti ajuta pe dana si pe bubu.
bebe_beca, gand la gand am fost!!! ai vazut ca am scris?? si acu incerc sa recuperez...felicitari sarei in avans pt cei 2 dintisori de jos!!!!!

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

beca, multumesc mult pt aprecieri. felicitari sarei pt ridicatul in fundulet. noi inca nu ....mai asteptam... poate ca suntem un pic mai puturosel...
miruta si eu am aceeasi tensiune inca de la prima sarcina. in timpul sarcinii cu matei, eu am mai servit cate o cafeluta cu mmuulllttt lapte, la recomandarea dr., eu nefiind o bautoare de cafea. dar acum, daca nu imi beau zilnic portia, care intre timp a crescut de la o canita la o canoaie, , is ametita de cap toata ziua si nu sunt buna de nimic. bine ca nu alaptez, ca matei si asa e speedy gonzales, daca i-as mai fi dat si cafea....
felicitari pt deplasarea antoniei... noi mai asteptam... cam greu funduletul..
maria_bunica, multumesc. pt darius!! ii prieste premergatorul lui dariu... probabil il confunda cu altceva...
maria, darius nu se baloneaza de la pastai?? eu am pus la congelator pastai din productie propie ( ma laud eu ca au cam murit laudatorii, ), special pt matei, dar nu i-am dat inca.

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Merge netul asta de ma scoate din minti!

Miruta, mica tensiunea ta... asa am avut si eu o perioada lunga de timp, dar la mine s-a reglat, surprinzator, la sarcina cu Sara. Jucariile au costat toate 13 milioane (aici intra si jucariile pt rebeca). Ii plac jucariile, ii plac si Rebecai... Succes mai departe cu dieta! Eu as opta pt salopeta, mi se pare mai usor de manevrat, plus ca nu ramane copilul cu spatele gol la luat in brate, etc... Cred ca este o scumpa atunci cand merge ca o rama mica...

Maria, multumesc de intrebare, cu caca stam... tare in continuare, face 1 data la 3 zile, cam asa... Asta in conditiile in care primeste fructele crude deja. Va pupam, imi pare bine cand citesc despre bebelusi care nu sunt mofturosi...

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput