Albinutze de Mai-Iunie 2009(54)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bebe Beca


Oana, multa sanatate lui Eduard. Ce spun medicii ca inseamna rinichiul acela marit?

[


Multumesc Ioana.
Doctorul si-a dat cu presupusul ca nu are o explicatie clara. Daca ar fi avut reflux ar fi zis ca marirea e cauzata de reflux. Ne-a spus ca poate fi cauzata de o obstructionare a uretrei, insa e putin probabil ca in cazul asta intregul rinichi ar fi fost marit nu doar partea de jos. Cel mai probabil asa e rinichiul lui si e normal sa aiba forme si dimimensiuni diferite.

Eu sper sa nu mai faca infectii si sa reusim sa ii decalotam cuculetul fara traume.



mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

La multi ani!!! tuturor care poarta numele Sfantului Ioan!!!!!Multa sanatate si fericire va dorim !!!La multi ani!!!

Va multumesc mult pt raspunsuri...la fel gandesc si eu si voi zice pas vaccinului!

Oana_mvt ... multa sanatate puiului mic si...sa-i treaca rinichiul

Flobaby ...si Bianca mea face la fel cand nu mai doreste papica...strange din buze,incordeaza maxilarul si se screme si se stramba si ... face tot ce poate mititica sa inteleg ca ii e de ajuns.Sau mai face asa...sau mai rau (daca se poate mai rau de atat )cand ii introduc un aliment nou si nu-i place...gen iaurtel,branzica...

Eu nu am mai citit de tare mult timp pe Mh -ulica

Logic...mai aveam de scris dar ma trage fata de maneca....


Va pupam pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Maria si Otilia, va multumesc pentru urari.

Clody nu trebuie sa ii faci nimic la cuculet. Noi trebuie sa il decalotam ca e foarte inchis si poate ramane pipi sub preput, doctorul spune ca e posibil ca din cauza asta sa fi facut infectie.
Ne-a recomandat circumcizia sub anestezie generala dar am ales sa incercam sa il decalotam inainte sa ajunga la cutit.

mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Ioana..dupa ce am intrebat de care Mirela e vb,mi-am dat seama ca e Relusha(scz,dar iti uitasem numele)
Otilia..si eu ii gatesc lui Darius pt 2 zile,nu as reusi sa fac doar o portie!Bun meniul de azi!
Relusha..spor la invatat.
Philip..poate era nerabdator sa isi vada bunica si din cauza asta a fost asa Nicholas.
Cuscra

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Avem si noi cateva pozici noi...

http://picasaweb.google.com/Ramona.Petriman/PrimulCraciunLaNasi#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Pup fetele!
Ramona, Bianca are ochii tai frumosi, tare profunzi, imi plac mult.

Nu pot sta, este Sara agitata, am intrat ca sa va pun un filmulet cu micutele mele http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a25dd5381935fa10561149&source=category&category_id=all

Andreea, nici noi nu sarbatorim mare lucru, adica nu avem musafiri, de exemplu... A ajuns bine soacra?

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Buna seara!
Oana_mvt sa se faca bine puiul.
Mersik Ramona pr raspuns dar la Maria cred ca-s fite ca dc o iau in brate papa cu placere.
Am si eu o intrebare referitor la kk-uta: la Maria se vad in kk-uta bucatele mici-mici-mici potocalii, adica e pigmentat putin si are si niste mucisori parca ( a mai avut si inainte de diversif). E normal sa fie kk-uta asa, e posibil sa nu digere morcovul?
Multumesc anticipat.

Pupici tuturor!

mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009
http://community.webshots.com/user/FlorentinaMacovei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Mai fetelor, n-am mai scris de-atata vreme ca sunt foarte suparata pe voi ... si eu am intrebat acum juma' de an de ce nu-i bun rivanolul si nu mi-a raspuns nimeni
Carla, Ioana si Coraly, eu zic sa faceti join la subiectul celalat, as fi tare curioasa ce s-ar intampla

Lasand gluma la o parte (da' sa stiti ca io tot nu mi-am revenit si de ex pe Cris n-o pot intelege nicicum mai ales ca n-a dat vreun semn ca s-ar simti prost aici), n-am mai intrat pt ca n-am mai avut timp si putere sa scriu. Am citit tot, sunt la zi, doar ca sunt cu amandoi copiii acasa ca Bogdan mi-a facut otita si am zis ca nu-l mai duc saptamana asta la gradi, cu toate ca acum e ok, doar luni noaptea a fost nasol ca s-a trezit de durere si a gemut vreo 3 ore in fund in brate la mine pana a mai reusit sa doarma. Marti am fost la orl si la homeopata si rezultatele granulelor s-au vazut imediat. La orl am aflat ca are dopuri de ceara in urechi, trebuie sa mergem peste 2 saptamani sa-l aspire, ne-a recomandat sa nu mai folosim betisoare de urechi, doar sters bine cu servetel.

Cam astea despre noi, a, Andreea merge de-a busilea de 2 zile, e super tare, imi aduce aminte de un desen animat cu Tom si Jerry si un bebelas care tot fugea de-acasa. Si se ridica in picioare de vreo saptamana da' reuseste sa stea max 10 secunde.

La multi ani cu bucurii si sanatate tuturor Ionilor si Ioanelor!

Mai vreau doar sa-i zic multa, multa sanatate lui Bubu , nu stiu daca mai apuc sa scriu cred ca in curand isi revendica Adrian laptopul. Va pup!

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Flobaby...da...cred ca-s fite la voi.Si legat de morcov...si eu cred ca nu il digera bine...eu de vreo doua saptamani nu i l-am mai dat ..doar l-am fiert in supa si apoi l-am scos...si acum face si kk-uta mai moale.Intr-un timp facea ca oita....bobite si ffff tare,de-mi era o mila de ea...

Ioana ... cat de frumos e sa vezi doua surioare cum se joaca-sau mai bine- cum cea mare o lasa pe cea mica sa-i faca ce vrea.Dar am o nedumerire: vroia sa se joace cu desenul de pe bluza Rebecai sau o cauta de tzitzi?!Multumim de complimente - tare`s mandra ca are ochii mei...pacat ca nu are culoarea lui tasu...cand un bleu cer cand verde

Cuscra nu stiu daca ai vazut...dar o poza e pt Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

RamonaP si Flobaby
Flobaby, si la Eduard in kk sunt bucatele mici de morcov cand ii dau morcovul pasat cu furculita. Acum cateva zile i-am dat niste grefa si a facut kk cu bucatele de grefa. E normal sa fie asa ca ei nu digera chiar tot.
Am uitat sa va spun ca noi nu avem nici un dinitsor inca. Cred ca suntem codasii stupului. Incep sa ma ingrijorez.
Eduard avea 9.5 kg ieri (imbracat). E greutate normala pentru varsta lui?

Referitor la celalat subiect, tot ce pot spune e ca sper ca nu am jignit sau suparat pe nimeni in putinele mele postari. Daca am facut-o va rog sa imi scrieti PM.



mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput