LMA Licurici de ian-feb 2009! (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Bebelusi, incearca si crema Petrini. Majoritatea farmaciilor din Ardeal (cele care prepara medicamente/alifii nu doar vand una-alta) stiu sa o prepare. Noi doar din asta folosim si e foarte bun. La fel, Sudocrem-ul e bun, si nici alifia de galbenele (cea nemteasca) e foarte OK.

Porumbita, multa sanatate la Robert .
Koruccia, felicitari multe pentru hainute
Cris, sper sa nu fie displazie la Daria
Miere, ma bucur ca i-a placut lui Aidan la day-care si ca a trecut cu bine prima zi de servici.
Lisa, sa ne arati si noua invitatiile

Bai, care vreti sa va lasati de fumat (si stiti nitica engleza)... va dau adresa de mail a lu' barbatu-meu ca el cu asta s-a ocupat o buna bucata de timp... ajuta pe cei ce vor sa se lase de fumat sa reuseasca


Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oxigen spune:

Multumim pentru urarile frumoase.Ne este tare dor de voi.Trebuie sa recunosc ca de foarte mult nu am mai avut tim nici macar sa deschid calculatorul.Maria, ingerasul mult asteptat din viata mea,mi-a umplut sufletul de bucurie, m-a facut sa fiu cea mai fericita si mai implinita mama din lume si cea mai mandra de ingerasii mei frumosi.
LA MULTI ANI si ingerasilor vostri, sa aiba o viata fumoasa, fara griji si cu multe realizari, sa fie sanatosi si sa aiba mult noroc in viata!
LA MULTI ANI si tie, iubirea mea! Sa ai parte de tot ce-i mai frumos pe lume! TE IUBIM MULT!
Am intrat acum sa vad macar pozici daca timp nu mai am de citit.Ce mari au crescut si ce frumosi sunt toti licuricii.
Mariuca este din ce in ce mai activa.Merge, alearga, se cocoata peste tot, acum e langa mine, peste o secunda e in picioare in pat sau trage de sertarele din bucatarie.Nu sta o clipa.Cu mancatul suntem la fel.Mai nou scuipam mancarea cu efect si tinta precisa pe ochii lui mami sau tati.
De adormit, adormim din ce in ce mai greu atat ziua, cat si seara.
De vorbit, vorbim mult pe limba bebeliceasca, tipam, ne certam cu jucariile, cantam si dansam foarte mult.
Dinti avem 4 si ieri a spart si al 5-lea.
Pe olita nu vrem, tipam si fugim...la schimbat nu mai stam deloc...
Cam atata despre noi.
Ne o dor de voi si va simtim lipsa.
Chiar daca nu mai avem timp sa va citim, noi suntem alaturi de voi, va simtim inimioarele mici si puternice cum bat si va vedem sclipirea din ochisori si astea ne umplu de bucurie.
Si sunt si eu alaturi de toate mamicile cu care ma bucuram anul trecut de venirea pe lume a ingerasului si cu care impartasesc in continuare si bune si rele.
La fel de mult le iubesc si pe ele.
Va imbratisam pe toti si va trimitem multi pupici.
Am pus si noi cateva poze de la aniversarea noastra pe mailul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

La Multi Ani, Mariuca de Oxigen!

Oxigen, ttenzika, dar de ce va stresati deja cu olita? S-a mai discutat despre asta pe aici...

Daria mea a facut acum reactie la vaccin... Umflat piciorusul, manuta vad ca nu, febra 38... I-am dat Nurofen 3 ml si un supozitor cu Novocalmin... Si Lioton gel pe umflatura...

In rest, e tot mai curajoasa, merge singurica prin camera, rade si se bucura ca ii reuseste...

De la o vreme incoace, spunea "ce", intrebator, acum a trecut la "ata ce" si eu stau si ii explic...

Mai spune si "cate" pentru carte...

Daria Nandini


http://lb2f.lilypie.com/77K3p2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit

http://citadelaalbastra.wblog.ro/





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

Noi ne-am hotarat sa mergem la vara in Romania, inca nu stim exact data, dar probabil sf lui iulie, august pe acolo. Sotul e inca in dubii oarecum, nu prea vrea, dar eu m-am hotarat Soacra pleaca la inceputul lui mai si vrem sa aducem si bunicul o perioada, vreo 2 luni asa, apoi sa mergem impreuna in ro si sper sa poate veni dupa aia mama cu noi inapoi...dupa asta Andy ar avea in jur de 2 ani si am vrea sa incepem gradinita, sau mai aducem bunicii o tura daca mai rezistam...dar sa ajungem noi acolo. Asa ca in curand incep vanatoarea de bilete de avion, cand ma gandesc la cat de mult de costa numai drumul si ce vacanta frumoasa am fi putut avea aici de banii aia... dar dorinta de a revedea rude/prieteni/locuri e mai importanta si zic eu merita banii si oboseala aferenta drumului.

miere, bine ca s-a acomodat Aidan usor. Si mai bine ca sunteti multumiti de gradinita, stiu nu e usor de gasit una ok. Sa stii ca si ei sunt ca si noi cu serviciul, in unele zile e ok, altele mai greu, in unele zile nu vor sa mearga si tot asa.

lisa, am admirat-o pe Ana in poze, e fff frumoasa. De abia astept sa creasca, sa vedem ce domnisoara frumoasa se face

Alina1976, ti-am vazut printesele, mi se pare, cel putin din poze ca seamana tare intre ele, sunt frumusele foc. Ana pare mai timida si Sabina mai indrazneata. Asa e?

porumbita, mai asteapta o sapt, doua si daca nu revine cu greutatea poti sa incepi sa te ingrijorezi, pana una alta eu zic sa astepti sa-i revina apetitul, o sa puna la loc. Eu cred ca nu a scazut prea mult, e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

am uitat, am vazut pozele de pe contul comun, toti licuricii sunt superbi, nu vreau sa dau nume sa nu uit pe careva, dar sunt f frumusei cu totii. Ar fi f misto daca le-am putea face o poza de grup, dar din pacate tre' sa ne multumim cu cele individuale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

La multi ani Maria!

Am fost la dr.Treaba e serioasa..2 chisturi mari pe uter,ovarele polichistice si ceva lichid nu mai stiu unde,inflamatie destul de puternica si zau ca am uitat ce mai era pe acolo,dar cum am reusit sa fac toate astea,habar nu am.Am vreo 8-9 medicamente de luat,de mi se face rau numai cand le vad cate sunt.Mai sa lesin pe acolo,ca se vedea ceva rotund cum se vede la sarcina.si cand m-a intrebat de menstruatie si altele de genu' am zis k pic jos de pe pat,daca-mi spune asa ceva.Saptamana viitoare sper sa reusesc sa-mi fac si eco la san..si sper sa dispara si chisturile si apa si toate cele.

Azi am zarit un coltisor de dintisor la David in gurita..In sfarsit,ne ies dintii.Ah si a reusit sa-si faca si un cucui in frunte,ca nu sta deloc locului.,iar eu chiar nu pot sta mereu in spatele lui sa-l prind.Cred ca nu e zi sa nu cada,doar ca azi a cazut mai rau si a facut cucui.

POZE CU NOI
de David Christian
Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Anca, si noi vrem sa mergem anul asta in primavara -vara, poate ne nimerim pe acolo .
Intr-adevar scumpe tare biletele, cred ca pentru Daria nu luam cu loc, va avea in jur de un an si cateva luni, deci pana la 2 ani poate merge fara loc.

Al meu sot a fumat de la 18 ani si acum 4 ani s-a lasat de fumat cu ajutorul unor gume de mestecat care aveau in ele nicotina.Sunt aici pe piata sub tot felul de denumiri: nicorette,commit etc. Primul an de America a fumat fara probleme, desi pachetul de tigari era vreo 6$, acum cred ca e 7$, super scump. Faceam mai demult un calcul si fumase cam de 500-600$ intr-un an, cu banii astia ne puteam lua un desktop .




http://lb2f.lilypie.com/T5vIm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

FETELEEEEEEEE

mi-o luati inainte cu bebe nr 2???????
eu care eram sefa in liste cu bebe2 voi ati tacut si ati inceput lupta??????//
adevarul e ca eu mai amansem putin dar cum din 14 februarie incepe postul pastelui cred ca voi incerca si eu luna asta .... apoi pauza daca nu ne apucam dupa post iar

bebelusi poate ne ajuta Dumnezeu sa ramanem ca si eu m-am chinuit 4-5 ani pana am ajuns sa o am pe antonia

dar tre sa merg si eu la control gineco ... sa verific ovarele

nu mai da nimeni idei de comnbinatii de mancare de bebe?

cadia frumoasa zebra ... noi am primit acelasi lucru de la nasi doar ca e ursuletul winnie de la disney .... e faina .... sa o foloseasca sanatoasa

eu am vazut ceva fruimos la mothercare .... o masina care merge si care e si balansoar ... costa cam 4 mil da momentan nu am banii ... sper sa ii strang pana de ziua ei

fug la somnic


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Ledi, imi pare rau , poate se resorb cu ajutorul medicatiei. Felicitari pentru dintisorul lui David, acu sa vezi cum apar ei unul dupa altul .

Azi dimineata Daria mi-a facut o surpriza placuta, eu eram cu nasul in computer si cand imi arunc ochii sa vad ce face, ea era in picioare la marginea canapelei si dadea sa mearga de-a lungul ei.Foarte rapida a fost, pentru ca n-am realizat ca se agata de canapea sa se ridice .




http://lb2f.lilypie.com/T5vIm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:


AGNES, BOGDAN GABRIEL, DAVID si MARIA TEODORA!!! Sa cresteti mari si frumosi!

Eu nu prea mai reusesc sa intru ziua ca e si tati acasa si nu prea am loc de el la calc, ca nu avem decat unul. In rest, stau dupa Thea care e intr-o continua agitatie. Merge din ce in ce mai mult in doua picioare, pe distante din ce in ce mai lungi. E inca indragostita de brad, la care trebuie sa-i fac prezentare de vreo 10 ori pe zi: "globuletul verde, steluta rosie," etc. Cu olita, am mai spus, abea la vara vom face incercari. Am reusit in sfarsit sa pun si eu poze cu Thea de Craciun si revelion:
http://www.flickr.com/photos/cristiserban/4249001814/in/set-72157623022186525/
si cateva poze de acum doua zile cand a nins:
http://www.flickr.com/photos/cristiserban/4249017818/in/set-72157617398070712/

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712

Mergi la inceput