Nou stil de viata (287)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Multumes Anca!

Ruxi bine ai revenit! Un an bun si tie!

Vestea buna ca ca s-a deschis patinoarul...as trage o fuga!

dordia sa-si bage ei carbogazoasa uundeva...om trai noi si fara!
...Eu acum am devenit consumatoare de 3 in 1 de la nescafe...dar incep sa reduc doza...deja un pliculet il fol 2 zile



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Salut gagici

Miha mai usor cu pulverea aia ca nu-i chiar sanatoasa (daca e ce cred eu :))... Mai bine incearca cafea cu lapte si evt. putina pulvere. Si Pepsi??? hmmm

Sabina cat timp tre sa mai continui cu tratamentul? Lasa-le incolo de kg*; daca mananci sanatos o sa le dai jos repede.
Daca ai vesti de la Made sa le impartasesi cu noi

Puskin

Happy mi-ai facut pofta.. Da zi-ne ce aia slow cooker

Gabi nu.. cel mai devreme am afla peste o luna si o saptamana cand avem urmatoarea programare la eco (dehh e la stat).
Te inteleg cu papa ca si eu as manca intr-una. Il simti pe baietel miscand?

Salutari la toate

----------------------------------------------------------
* vorbesc eu care is stresata ca pana acum am luat deja 2˝ kg jumate

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Salutare fete frumoase

Sint intr-o stare asa de buna de parca imi vine sa zbor, pe cuvint! Ce m-ar face sa zbor cu adevarat ar fi sa aud ca Letizia s-a nascut cu bine si Laura este ok... Sint pe faza cu sticla de sampanie virtuala :))

www.slowcooker101.com/my_files/Image/slow-cooker-stew.jpg" target="_blank">Asta este un slow cooker ca al meu, nu stiu cum se numeste in romaneste... Am facut cite ceva in el, cel mai mult mi-a placut cum au iesit sarmalele in foi de varza acra, borsul rusesc si mai imi place cum infragezeste carnea de vita.

Multumesc fetelor de asa primire calduroasa...

Dimineata: doua oua fierte, cafea
gustare: un kiwi mare (n'am voie, dar e verde :)))
Prinz: salata maaaaare de spanac, carne de vita si am chef de sardine in ulei de masline cu halepeno papers...
Seara: salata si carne de vita

Apa, ceai si inca o cafea dupa masa.


Sabinule, sanatate!

pup gagicile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare dragelor, ce faceti?
Carmen am vazut baietii frumosi si ce au crescut, sunt flacai in toata regula! da, mi-au iesit langosii o bunatate, dar am facut numai din jumate de kg de faina ca acum am incercat pt prima data, (de fapt a doua, am mai incercat odata acum vreo 7-8 ani si nu mi-au reusit si mi-am jurat ca nu mai fac cat traiesc, dar ce nu face mama de dragul copiilor), mi-au iesit 5 mari si unul mic! Marc mi-a zis ca numai atatia am facut???
Zuzi vreau sa fiu slaba iar, fiindca iar incap in hainele de grasa, bine ca nu le-am aruncat ca n-aveam ce imbraca, sa fim sanatosi cu totii ca asta e cel mai important...si daca as castiga la loto cateva milioane ar fi ideal!
lou e frig aici, a nins acum dupa-masa cu fulgi mari...si se anunta zapada in we! dar acum parca nu mai vreau zapada. maine isi schimba barbatu-meu rotile la masina .
Ruxandra la multi ani si tie si un an bun sa ai!
vik nimica nou la tine? Letizia sta inca la caldurica?

M-am uitat intr-o zi la filmuletze cu Marc bebe, primele 6 luni, si tare mi s-a facut dor de timpul ala, si cat eram eu de slaba imediat dupa nastere, si tanara si rabdatoare...
Happy e faina oala aia a ta, se poate si programa cat timp vrei sa fiarba??? trebuie sa imi mai iau si eu carne de vita ca mi-ai facut pofta.
Anca deci te asteptam cu rezultatul poimaine.

ma duc sa mai fac cate ceva pe aici, la noi azi a fost sarbatoare, zi libera, totul inchis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna seara, doamne frumoase!

Ruxi, bine ai revenit ! Un an nou fericit sa ai, sa ti se implineasca ce iti pui in gand, sa fi sanatoasa si iubita!

Happy, am inteles eu bine de la subiectul cu Vik ca azi e ziua uneia din fetele tale? Daca da, ! Vik am vazut ca nu nascuse, dar e in forma mare!

Carmen, n-ai pus si poze cu tine, sa te mai vedem... Pisoii au crescut tare mult si o sa ai coada de fete la usa .

Lou, hai ca nu-s asa multe kg de zici ca le-ai pus. Tinem pumnii saptamana viitoare sa fie cum vreti voi la eco (chiar, ce vreti: fetita sau baiat?)

Am vazut ca e in dezbatere publica proiectul de lege pentru taxarea bauturilor carbo-gazoase, a mancarii de fast-food si a dulciurilor. Io ma declar pentru!

Fug ca mai am ceva de lucru, mai trec mai pe seara pe aici.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

La multi ani Maya de Happy!!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

fetelor!

si eu sunt pro taxare mancare nesanatoasa...

in rest, sunt dezamagita deocamdata ca si eu am luat in greutate in ultima perioada si sunt in campanie de identificare motivatie serioasa sa fiu din nou slaba. Mi-a fost si frica sa ma cantaresc, am s-o fac maine dimineata si dau si eu raportul.

Astept si eu cu nerabdare vesti bune de la Vikinga, mult noroc!

Va pup,
Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

am avut o zi nebuna rau, n-am apucat sa dau sms la Made, am obosit rau azi, maine sper sa o contactez.
Nu mai tin minte daca ieri sau azi o operau...deh, batranetile:D



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare,

Roxa, pai cum asa, astia vor sa ne scumpeasca ciocolata si tu nu zici nimic? Eu cred ca e un mare fis, astia nu stiu ce sa mai taxeze, omul nu asa se dezvata de obiceiurile proaste ci prin educatie. De parca daca sint mai scumpe n-o sa se mai cumpere, hai sa fim seriosi...
In alta ordine de idei, cind termin ciocolata care zace in bucatarie (e din cea neagra ) incerc sa ma las de dulciuri. De fapt asta era singura mea "scapare" ca alte dulciuri nu maninc decit foarte rar.

Parca miine zicea Vikinga ca e ziua cea mare, ii tin pumnii si eu alaturi de voi.

fetitei tale, Happy! Citi ani implineste?

Daniela, .

Am terminat de citit Papillon, ce mi-a placut!
Ma duc la culcare, mi-e un sooomn...


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Salutare si bine-ai revenit, Ruxi, waw, ti-am simtit bine lipsa, .

Happy, meniul tau aduce putin cu dieta daneza, e atat de multa vita in el! Cand ziceai ca te duci la chinez? Sa ne tii la zi cu informatiile, .
La multi ani fetitei tale, sa fie sanatoasa!

Clau, o sa-ti cer reteta de langosi, pastreaz-o bine. Momentan, vreau sa traiesc o perioada fara zahar, ma intreb cat voi rezista...

Daniela, nu-mi place cum arat acum. Parca-s un pufulete, . Cand ma fac sticks, vin cu poze, .
Ai dat gata proiectul?

Marilena, modelul imi place si mie, ft. mult.
Ce mai zici, cum iti sunt zilele?

Delia, un salut special pentru tine, . Am vazut azi Dorian Gray, destul de slabut mi s-a parut. Ai citit cartea?

va transmit salutari tuturor si va spun
nb,

Mergi la inceput