Idei pentru petrecere de casatorie

Idei pentru petrecere de casatorie | Autor: Alinutza1979

Link direct la acest mesaj

Probabil sibiectul nu este pentru Discutii generale dar l-am scris aici deoarece am nevoie de cat mai multe idei si pareri!

In toamna acestui an ne-am hotarat sa ne legalizam relatia, ne casatorim!
Evenimentul vreau sa fie cat mai intim,cat mai restrans, nu vrem nunta mare cu lautari fiindca nu ne place si nici nu ne permitem!
Numarul invitatilor este maxim 20 dintre care parintii mei si ai lui iar restul prieteni comuni apropiati de varsta noastra!
Intrebarea mea este: Cum facem?
Initial am zis sa mergem cu totii "la plesneala" intr-un local si fiecare comanda ce vrea insa nu stiu daca este o idee foarte buna!
Urmatoarea idee ar fi sa rezerv o masa pentru toti cu un meniu stas insa ma gandesc ca prietenii nu s-ar simti in largul lor in preajma parintilor, si invers...nu stiu cum sa fac?!

Va rog sa ma ajutati cu sfaturi si idee pentru organizarea unui astfel de eveniment!
Casatoria va avea loc intr-o duminica si vreau ca dimineata sa facem cununia civila, de acolo plecam direct la o biserica apoi la restaurant! Nu voi purta rochie de mireasa! In biserica trebuie musai sa am voal?



http://www.laferma.eu/kittysor_1617.html

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

Alina,ce buget ai alocat acestui eveniment?Este important ca sa poti primi sugestii.Zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutza1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maminuta

Alina,ce buget ai alocat acestui eveniment?Este important ca sa poti primi sugestii.Zic.

Nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara permisiunea ta. - Eleanor Roosevelt


cat mai putin! Undeva la 7000 lei.
Eu am zis asa: (daca gresesc va rog sa ma corectati)
meniu cu 2 feluri: aperitiv, friptura cu garnitura si salata + bautura iar la desert tort --- as vrea sa nu depasasca 200.00 lei/persoana.
Imbracamintea noastra 2000 lei maxim. Si 1000 diverse!


http://www.laferma.eu/kittysor_1617.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu zic sa faci o rezervare si sa vb dinainte pentru niste platouri cu aperitive si fripturi.Noi de ex cand ne serbam ziua suntem tot cam 20 si facem rezervare pentru 4 platouri cu aperitive si 4 platouri cu fripturi.Astea vin pe mijlocul mesei si fiecare isi ia ce vrea de pe platou.Poate gasesti un rest care sa te primeasca cu bautura ta si at chiar se vede diferenta la bani.Succes si casa de piatra

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Eu zic ca oriunde ati merge, sa eviti platourile. Risti sa iei tzeapa si sa fie prea putina mancare. Noi am patit-o la botezul fetitei, nu am socotit bine si a fost cam saracut.

Cel mai bine ar fi sa cauti in lista cu restaurante si sa le incerci inainte. Musai sa faci rezervare, nu lasa "la plesneala" ca risti mult ! Si eu zic sa discuti si meniul, ca sa nu ai surprize ...

Un restaurant care mi-a placut - Louisenhof - au la etaj un spatiu in care cred ca ati incapea bine 20 de oameni si poate ramane si loc de dans. Mai este unul langa Biserica Armeneasca - La Casa (sau Casa), tot asa de intim si dragut, cu preturi acceptabile, cred ca te-ai incadra in buget. E de discutat cu bautura, nu prea cred ca te vor lasa s-o aduci tu ...

Boghi

www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai lucreaza cineva goblen?
www.avonromania.webs.com" target="_blank">... e mai simplu decat crezi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

Alina,uite eu am fost la un botez unde m-am simtit foarte fain.Traditional romanesc si preturile mi se par rezonabile:
http://www.casajienilor.ro/mese-festive.html
Ai avea si Biserica destul de aproape.
Ca tort ti-as sugera Cofetaria Agapitos,Tortul Biscotini.Ceri
certificat de calitate si iesi si mai ieftin decit daca ti l-ar aduce restaurantul.
Apropos de voal,am inteles ca nu e obligatoriu.Am intrebat o amica preoteasa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutza1979 spune:

multumesc mult pentru sfaturi!

ramanem la varianta clasica "fiecare cu portia lui" fiindca daca pun platouri in mijloc unii invitati sunt mai "timizi" si vor ramane nemancati!
m-am gandit la "meniu 2 feluri"
- aperitiv
- friptura gen mixgrill + garnitura si salata
desert tort( multumesc maminuta) si ma gandesc sa dau si o inghetata alaturi de tort si sampanie.Bautura cred ca o vom lua tot de la restaurant, nu cred ca vor accepta bautura noastra la nr asta de persoane!

Credeti ca este nevoie si de peste intre aperitiv si friptura?
Cu muzica cum ma sfatuiti sa fac?!

http://www.laferma.eu/kittysor_1617.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Eu as avea o alta idee - petrecere la iarba verde.
Dar intr-o maniera aparte, cum au facut cei doi din pozele de
www.blogdemireasa.ro/nunta/nunta-la-munte-oti-ancu/" target="_blank">aici


www.razvanphotography.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutza1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui josefine

Eu as avea o alta idee - petrecere la iarba verde.
Dar intr-o maniera aparte, cum au facut cei doi din pozele de
www.blogdemireasa.ro/nunta/nunta-la-munte-oti-ancu/" target="_blank">aici


www.razvanphotography.com


foarte interesat insa nu se poate din mai multe motive: suntem din Bucuresti si sa-i duc pe toti la iarba verde ar fi cam greu; casatoria va avea loc in plina toamna,10.10.2010 s-ar putea sa ploua!


http://www.laferma.eu/kittysor_1617.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Josefine, din cauza ta ma uit de ore intregi pe acel site. WOW, pai ma marit si eu daca mi se asigura asa niste fotografii .



Explore. Dream. Discover.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Deianira, ma bucur ca ti-au placut fotografiile!




www.razvanphotography.com

Mergi la inceput