HAI TANA,CRISTIES!BRAVO MAMIDEPUIUT! Pufuleti (95)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

LA MULTI ANI FETELOR!!! VA UREZ SI EU ACUM, CAM TRAZIU CA ANUL 2010 SA FIE MULT MAI BUN CA 2009 CU IMPLINIRI SI SATISFACTII!!!!
Felicitari proaspetelor mamici!!!!
Multa bafta fetelor care vor naste maine tana si mamidepuiuti!!!
Maine implinesc si eu 37 de spatmani...nu prea ma simt bine, mai mult in pat am stat, din cauza asta nici nu am mai intrat pe forum...cred ca nu mai e mult si bebe al meu vrea sa facem cunostinta face to face!Pe 6 merg si eu la doctor si abea astept sa vedem ce-mi mai spune.
Lucia2000...cu cine nasti la Judetean Ilfov? Si eu tot acolo voi naste cu d-na Parpalici ...s-ar putea tot cezariana pt ca am bazinul mic ( dar inca nu s-a pronuntat 100%)detalii o sa mai aflu miercuri.Tot ce am auzit e ca au oglinda pe tavan in sala de cezariana si poti vedea totul!!!
Pupici!!!

36+ ANDREI ....ne mai gandim la al doilea prenume...
AMR 4 saptamani!!!
http://community.webshots.com/user/nicolcris22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Scuzati ca v-am tinut pe jar cu vestile! si multumesc pt sustinere!

Am fost la Medlife. in nebunia din capul meu am uitat trimiterea acasa si prin urmare am platit consultatia, 110 lei.
DR Marcu, Medlife... am inteles ca e directoarea de la medlife sau detinatoarea, ma rog, numai de bine despre ea din toate sursele, si s-a vazut...
Aveam programare la 19.10... mama ce coada, am ajuns la 19. erau peste 20 de copii acolo, al meu cel mai mic, cand m-au intrebat de varsta si am zis O LUNA a inghetat aia....
nu stiam de ce... pt ca doctorita era la o urgenta prin spital ceea ce insemna ca timpul de asteptare urma sa fie luuuuuung si bebe tudor nu sta fara papa bun mai mult de 2 ore, maxim 2 si jumatate.

Abia la 20.00 ne-a chemat, dezbracat si masurat, cantarit, luat temp, facut carnetel acolo cu datele lui... toate astea o asistenta draguta. Numai ca in cabinet tot intrau bebei de la 6 luni in sus care urmau rutina asta de dezbracat masurat... bla bla... si noi tot asteptam in pampers si body acolo... foamea crestea, tudor se agita... incepuse sa sughita de frig... si in final urlete de foame ca se facuse 20,30 si nici urma de dna dr...
In final scot tzitzi si ii dau amaratului era suparat tare, a tacut pe loc... si a aparut si dna dr... eram la rand acolo...
L-a luat la verificat, a stat ca un ingeras, i-a palpat burtici pana i-a tras un partz dnei dr... na, abia mancase omu.
L-a sucit repede pe toate partile.

In concluzie:
- are conjunctivita la un ochi si tb sa merg cu el la MASAJ acolo
- are icter de la laptele matern si va trece fara probleme, nu e galben tare... si e doar pe fatza
- are fontaneta anterioara mica... nush ce inseamna dar m-a trimis la eco la cap si la abdomen, am gasit loc abia pe 25 ian.

ATAT. M-am linistit... imi place sistemul dnei dr: dicteaza tot ce constata si o asist scrie in carnetel acolo tot si ramane scris istoricul lui.

Intreba cineva de dr pediatru, imi cer scuze ca nu mai retin cine, dna dr Marcu de la Medlife Grivitei, o recomand, mi-a fost recomandata din mai multe surse si dupa ce coada si ce lume era la ea la rand... se pare ca isi merita laudele.

Sper ca am fost coerenta.

Hai TANAION hai MAMIDEPUIUTI!

Noapte buna! Pe m tz...

Andrelina, DE Tudor Andrei prematurul de 3,2 kg la 35 sapt (01.12.2009)
Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
poze burtica
toate pozele INCLUSIV BEBE TUDOR PATRIOT
PRIMUL CRACIUN CU TUDOR- THE PATRIOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

Scuzati ca v-am tinut pe jar cu vestile! si multumesc pt sustinere!

Am fost la Medlife. in nebunia din capul meu am uitat trimiterea acasa si prin urmare am platit consultatia, 110 lei.
DR Marcu, Medlife... am inteles ca e directoarea de la medlife sau detinatoarea, ma rog, numai de bine despre ea din toate sursele, si s-a vazut...
Aveam programare la 19.10... mama ce coada, am ajuns la 19. erau peste 20 de copii acolo, al meu cel mai mic, cand m-au intrebat de varsta si am zis O LUNA a inghetat aia....
nu stiam de ce... pt ca doctorita era la o urgenta prin spital ceea ce insemna ca timpul de asteptare urma sa fie luuuuuung si bebe tudor nu sta fara papa bun mai mult de 2 ore, maxim 2 si jumatate.

Abia la 20.00 ne-a chemat, dezbracat si masurat, cantarit, luat temp, facut carnetel acolo cu datele lui... toate astea o asistenta draguta. Numai ca in cabinet tot intrau bebei de la 6 luni in sus care urmau rutina asta de dezbracat masurat... bla bla... si noi tot asteptam in pampers si body acolo... foamea crestea, tudor se agita... incepuse sa sughita de frig... si in final urlete de foame ca se facuse 20,30 si nici urma de dna dr...
In final scot tzitzi si ii dau amaratului era suparat tare, a tacut pe loc... si a aparut si dna dr... eram la rand acolo...
L-a luat la verificat, a stat ca un ingeras, i-a palpat burtici pana i-a tras un partz dnei dr... na, abia mancase omu.
L-a sucit repede pe toate partile.

In concluzie:
- are conjunctivita la un ochi si tb sa merg cu el la MASAJ acolo
- are icter de la laptele matern si va trece fara probleme, nu e galben tare... si e doar pe fatza
- are fontaneta anterioara mica... nush ce inseamna dar m-a trimis la eco la cap si la abdomen, am gasit loc abia pe 25 ian.

ATAT. M-am linistit... imi place sistemul dnei dr: dicteaza tot ce constata si o asist scrie in carnetel acolo tot si ramane scris istoricul lui.

Intreba cineva de dr pediatru, imi cer scuze ca nu mai retin cine, dna dr Marcu de la Medlife Grivitei, o recomand, mi-a fost recomandata din mai multe surse si dupa ce coada si ce lume era la ea la rand... se pare ca isi merita laudele.

Sper ca am fost coerenta.

Hai TANAION hai MAMIDEPUIUTI!

Noapte buna! Pe m tz...

Andrelina, DE Tudor Andrei prematurul de 3,2 kg la 35 sapt (01.12.2009)
Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
poze burtica
toate pozele INCLUSIV BEBE TUDOR PATRIOT
PRIMUL CRACIUN CU TUDOR- THE PATRIOT



Felicitari pentru vestile bune despre icter si mult succes cu investigatiile recomandate!

Si, intr-adevar, dr Marcu este co-detinator al Medlife-ului.
Ratusca 36+

AMR 4 SAPTAMANI - 25 zile and counting (oare da la socoteala? )

POATE PANA ATUNCI NE HOTARAM SI DE NUME...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000
Daca era nastere normala avea loc la polizu asa are loc la Spitalul Judetean Ilfov(Titan).
Daca a mai nascut cineva acolo sau daca naste cineva acolo as dori si eu detalii.
Multumesc.

36+ Teodor


Buna Lucia,
Mai multe detalii despre nasterea la acest spital poti gasi aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116904

numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Buna dimineata! Sa nu-mi spuneti ca azi dau eu cafeaua??? Si inca asa tarziu?
Ce onoare pe mine!!!
Pai atunci v-o fac dupa pofte...mai neagra, mai lunga, cu laptic... sau cum o vreti voi. Si pun si o prajiturica cu mere langa, ca atat am deocamdata la indemana, celelalte bunatati le las la fetele mai cu experienta.

Si o strigare pentru viitoarele mamici de azi
Hai mamidepuiuti
Hai Tana




37+ cu strumfita Daria-Ioana

pozicile_ mele
Revelion 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Neatza de la mine burtici!
Cafea nu va dau, ca eu nu servesc... Va dau in schimb o portocala dulce si zemoasa
Eu m-am trezit sa fac pachet soatzei si sa va citesc, dar vad ca schimbul trei a fost absent... Asta e bine. Inseamna ca burticile au dormit bine
Andre_lina felicitari pt vestile de la eco si bafta cu ecografiile!

Apropo de medici pediatrici daca stiti unul bun prin militari, n va sfiiti sa-mi dati si mie un nume

34+ David Alexandru... inca negociem
poze gravi
trusou bebe
revelion de gravi


AMR 6 saptamani... nu-mi vine sa cred!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Si sa scot si eu niste agitate pentru mamicile de azi



HAI TANA!
HAI MAMICIDEPUIUTI!
CURAJ FETELOR SI SA NE ADUCETI DOI PUFULETI GRASUNI, SANATOSI SI PAPACIOSI!




34+ David Alexandru... inca negociem
poze gravi
trusou bebe
revelion de gravi


AMR 6 saptamani... nu-mi vine sa cred!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Cam slaba activitatea la ora asta...
O sa incerc sa mai trag un pui de sa vedem daca-mi iese...

Ne vedem mai tarziu!

34+ David Alexandru... inca negociem
poze gravi
trusou bebe
revelion de gravi


AMR 6 saptamani... nu-mi vine sa cred!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Mai, mai...da ce somnoroase mai suntem azi. sa speram ca e somn din ala odihnitor, nu pentru ca ati facut noapte alba si recuperati acum. Daca va odihniti atunci puteti sa leneviti in pat pana la amiaza ca eu va pastrez cafeaua calda si va mai fac si alte pofte daca vreti...ca oricum in pat nu ma mai bag de acum, ca m-am trezit de-a binelea.

si daca tot bantui pe aici va intreb si io daca mai raporteaza vreuna amorteli si dureri de maini, mai ales la degete? Eu m-am trezit cu o durere groaznica de articulatii la degete, abia le misc, nu mai zic ca nu pot sa inchid pumnul...si mi s-a intamplat destul de des in ultima vreme. Nu-mi dau seama daca sunt si umflate...



37+ cu strumfita Daria-Ioana

pozicile_ mele
Revelion 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicolcris22

LA MULTI ANI FETELOR!!! VA UREZ SI EU ACUM, CAM TRAZIU CA ANUL 2010 SA FIE MULT MAI BUN CA 2009 CU IMPLINIRI SI SATISFACTII!!!!
Felicitari proaspetelor mamici!!!!
Multa bafta fetelor care vor naste maine tana si mamidepuiuti!!!
Maine implinesc si eu 37 de spatmani...nu prea ma simt bine, mai mult in pat am stat, din cauza asta nici nu am mai intrat pe forum...cred ca nu mai e mult si bebe al meu vrea sa facem cunostinta face to face!Pe 6 merg si eu la doctor si abea astept sa vedem ce-mi mai spune.
Lucia2000...cu cine nasti la Judetean Ilfov? Si eu tot acolo voi naste cu d-na Parpalici ...s-ar putea tot cezariana pt ca am bazinul mic ( dar inca nu s-a pronuntat 100%)detalii o sa mai aflu miercuri.Tot ce am auzit e ca au oglinda pe tavan in sala de cezariana si poti vedea totul!!!
Pupici!!!

36+ ANDREI ....ne mai gandim la al doilea prenume...
AMR 4 saptamani!!!
http://community.webshots.com/user/nicolcris22


Eu nu am schimbat medicul ci doar spitalul. Deci nasc tot cu d-na Dr Dragu.
Ce pot eu sa spun este ca la Titan se sta la rezerve si ca te costa 75 lei daca vrei sa mai stai cu o alta gravidutza(mamica) si 100 lei daca vrei sa stai singura sau cu un insotitor de al tau.

36+ Teodor

www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622872869700/" target="_blank"> Bebe la 25 sapt
www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/" target="_blank"> Poze
Blogul meu

Mergi la inceput