HAI TANA,CRISTIES!BRAVO MAMIDEPUIUT! Pufuleti (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

Si eu ma retrag....caci azi nu am dormit la pranz....tot pe drumuri am fost...
Andrelina ce o fi facut la pediatru....eu credeam ca icterul mecanic trece in max 2-3 sapt....bebe a fost tinut la lampa in maternitate? sau a facut o forma mai tarzie a icterului....parca din poze ini aduc aminte ca avea icter la cateva zile...
Dar ne va lamuri Andrelina cand revine....
Somn usor....ne vedem maine....cu noi mamici si bebei....

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_rain spune:

Mi-a aparut acelasi mesaj de 3 ori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_rain spune:

Merge al naibii de greu forumul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

VICTORIEEEEE!!!!

Alte modificari maine ca acuma chiar merge super greu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Ma retrag si eu la somnicul de frumusete, noapte buna fara contractii!

Ratusca 36+

AMR 4 SAPTAMANI - 25 zile and counting (oare da la socoteala? )

POATE PANA ATUNCI NE HOTARAM SI DE NUME...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

blue_rain, ... noi ca noi... da tu povestesti de dtamai uriasul de bebe acolo... bravoooo!

chiar... andre_linaaaa... unde esti cu vestile despre bebe patriot?






HAI MAMIDEPUIUTI!
HAI TANA!









37+ cu bbTo...+ X kg, ... + ultimul neuron, si ala... blond! si multa speranta la DD

AMR teoretic 3 sapt. , practic... aflam miercuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_rain spune:

Plateea, las' ca foarte bine stai si tu! 2500 grame - deja bebe nu mai e considerat subponderal! E drept, eu ii dau in fiecare dimineata sucuri proaspat stoarse din amestec de : portocale, grepfruit, morcovi, sfecla rosie, mere si depinde ce mai gasesc prin frigider.Da, sunt convinsa ca cel mai mare efect l-a avut odihna, de vreo saptamana nu am mai fost la birou, lucrez doar de acasa, si inainte de asta, ultimele 2 saptamani nu am stat mai mult de maxim 4 ore pe zi la birou.

M-a linistit medicul ca de 4 kg nu o sa-l fac Acu eu ma gandesc, ca na... voi naste natural si mi-a zis medicul ca si fara epidurala - pentru ca am bazinul mic. Si m'a mai "bucurat" zicandu-mi, ca sigur imi face epiziotomie, ca eu tot aveam vise ca voi face exercitii speciale si masaj perineal etc... si vezi doamne o sa nasc fara probleme si fara taieturi! Si mi-a zis ca asa ceva e posibil numai de pe la a 3-a nastere incolo Oricum inca, sunt convinsa ca voi naste foarte usor, sa nu zic, extrem de usor! Asa ca e bine ca bebe nu va fi de 4 kg, eu imi doream oricum sa aiba macar 2500 grame, ca tare amarata am fost si eu cand mi-a zis la ultimul contro, acu aproape o luna, ca nu are decat vreo 1800 grame.

tzontzo manager 37+
poze
poze Tzontzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Gata, plec la somn! Vise placute fetelor!




HAI TANA! CURAJ!





TANA maine asteptam vesti bune de la tine!

36+ (Amaris-Stefania)
AMR 4 saptamani!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linioara spune:

Multumesc mult Ratusca si Catalina pentru lamuririle in privinta decontarilor concediului de maternitate. Asta voiam sa stiu - daca angajatorul isi poate deduce din cotizatiile lunare catre asig de sanatate sau tre sa astepte pana io baga statul banii in cont (la sfantu' asteapta). Firma la care lucrez e o firma mica si sper sa nu am probleme, ca asa auzisem si io ca poate dura si un an pana sa iti dea statul banii pe concediile medicale, ceea ce ar fi cam nasol :(

Daca fetele care vor mai face maine modificari vor avea chef, sa ne treaca si pe noi cu update-uri: nastere la CF2 sau Medlife (daca bebe mai sta la caldurica pana la 38 de saptamani si nu se dezechilibreaza de tot bugetul nostru) cu dr Razvan Radulescu Botica. DPN a ramas cam acelasi si saptamana viitoare ar trebui sa aflu si cand ne programeaza la cezariana (ca nu cred ca scap fara taietura).

Cristina 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

salutare fetele
Am apucat sa vad ca a nascut roco.
In sfarsit saraca fata a scapat.
In rest nu am citit nimic
Acum 30 min am ajuns de la bucuresti.
Se pare ca bebe al meu este unul cu personalitate inca din burtica hotaraste ce fac eu.
Deci desi imi doream atat de multo nastere normala se pare ca el nu vrea.
Vom avea parte de cezariana pentru ca el nu s-a intors.
Pe 22 sunt programata la cezariana.
Si am schimbat si spitalul.
Daca era nastere normala avea loc la polizu asa are loc la Spitalul Judetean Ilfov(Titan).
Daca a mai nascut cineva acolo sau daca naste cineva acolo as dori si eu detalii.
Multumesc.

36+ Teodor

www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622872869700/" target="_blank"> Bebe la 25 sapt
www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/" target="_blank"> Poze
Blogul meu

Mergi la inceput