sangerari maronii peste sarcina????

sangerari maronii peste sarcina???? | Autor: arianutza

Link direct la acest mesaj

Salutare la toata lumea de pe aici. N am mai scris de mult pe aici insa acum sunt disperata si simt ca mor pana maine asa ca va rog care ati trecut prin asa ceva dati mi un sfat iar maine am sa mi sun si doctora sa ii explic ca sa vad ce mi spune insa nu mi strica sfaturile voastre. Sambata dimineata, adica ieri, am facut dragoste cu al meu sot si la un moment dat am simtit o intepatura in partea dreapta iar aseara am vazut pe hartia igienica o fasiuta mica de cheag de sange maroniu iau dupa de inca vreo trei ori pana acum dupa ce merg la baie am observat niste pete micute tare maronii. Am uitat sa va spun ca sunt in saptamana 13 de sarcina si pana acum nu am avut nici picatura de scurgere. Mi e frica tare de tot pentru ca acum 4 ani am mai piedut o sarcina si cred ca as muri daca se intampla iar.
Va multumesc din suflet fetelor.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor, daca doctorita ta nu este, si mai continui sa ai scurgeri, sau sa devina sange rosu, sa mergi la urgenta. Iti poate da tratament daca e cazul, e mai bine sa previ.
Sa dea DD sa nu fie nimic grav, iti doresc sarcina usoara in continuare!


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianutza spune:

Iti multumesc mult de raspuns. Maine am s o sun pe doctora. Vad ca nu a fost decat un chegulet aseara. Acum vad ca e ok. Chiar am fost pe afara si am mers un pic pe jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Daca nu e singerare activa (rosie) si abundenta, probabil nu e decit un mic semnal de alarma. Parerea mea e sa stai cit de mult poti tu in pat, linistita, probabil nu e nevoie dar precautia e buna intotdeauna! Vorbeste cu doctorita ta, dar stai cumint ein pat sau intinsa pe canapea. Daca ai contractii (se intareste burtica), ia un No-spa (max 3 pe zi, zic eu).
Eu am avut in saptamina 7 singerari masive, cu cheaguri uriase, iar statul la pat linistita m-a salvat: sint in saptamina 29 acum si e totul bine! Asa ca, curaj, dar fii mereu foarte precauta, la cel mai mic semn - e mai sanatos asa :)
Sanatate multa!

mami de vladimir (4 ani si 7 luni, bun si dragastos)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianutza spune:

Multumesc mult mami lui Vladimir.
Vad ca de ieri dimineata n a mai aparut nimic, multumesc Domnului, insa o sun pe doctora oricum sa vad ce imi spune. Burta sa stii ca mi se intareste destul de des in special in partea de sus mai ales dupa ce incep sa mananc dimineata, iar seara tin sa ti zic ca ma simt ca un butoi insa nu m am gandit nici o clipa ca ar putea fi contractiile cele care imi dau starea asta. O sa iau No Spa sa vad daca ma mai linistesc pana vorbesc cu doctora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianutza spune:

A, sa stii ca am stat mult in pat pana acum insa de astazi incep serviciul si mi e groaza. Sper sa fac fata iar daca nu o sa mi iau iar concediu medical.
Sanatate multa si tie si sa dea Dumnezeu sa ne bucuram de copilasii care vor veni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arthurana spune:

Si eu am avut sangerari in sapt. 8-9, sange rosu, si mult. M-am dus la ginecolog si inimoara lui bebe batea puternic. Sunt multe femei care au sangerari intimpul sarcinii. Nu sunt medic de profsie, si sincer cred ca pt. linistea ta sufleteasca sa mergi la medic. Daca s-a intamplat imediat dupa sex, poate fi din cauza cervixului care in timpul sarcinii este supervascularizat. Sper sa fie ok. Tine-ne la curent.

Mergi la inceput