Ce filme bune ati mai vazut? (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Afaceri la nivel inalt il iubesc pe Russel Crowe. Din punctul meu de vedere inca un film bun pentru el, pacat ca Ben Afleck nu prea impresioneaza decat fizic.
Daca vad Gladiatorul de 3 ori intr-o zi pot sa plang de 3 ori. La fel si cu O minte sclipitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihutza11

Citat:
citat din mesajul lui SIMONABB

am si eu o intrebare va rog - de unde va luati atitea filme ?
le inchiriati sau faceti download de pe internet ?
mersi


Simona



eu le mai vad online (dar nu ai subtitrari - pe mine nu ma afecteaza), sau le inchiriez cand apar pe dvd.. ca aici cu download e cam buba (am auzit destule cazuri).. cand eram in Ro - traiasca DC++ ..


Mihaela, mami de Andra - 29 martie 2008

Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii


nu neaparat DC++ este ceva mai bun...


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgeea spune:

aseara: The Soloist. Ne-a impresionat si o sa-l revedem cu siguranta.


sotul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgeea spune:

ultimul vazut: The Prestige. Incitant


sotul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


va recomand It's Complicated, o comedie cu gust amarui, doi actori extraordinari: Meryl Streep si Alec Baldwin si o tema de meditatie; unul din rarele filme in care Steve Martin e in rol secundar, si serios pe deasupra:))

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ana stroe, am inceput sa ma uit la SOTIA CALATORULUI IN TIMP, dar nu e pe gustul meu.....nu am reusit sa ma uit decat la inceput pana cand incepe sa se intalneasca cu tipa care il stia de cand era mica. devine mai interesant mai incolo???

aseara m-am uitat la o comedie COUPLES RETREAT (2009) nu e nu-stiu-ce...dar peisajele sunt superbe!!!!! si pt o seara de duminica e chiar ok. ceva usor...


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgeea spune:

http://www.goldenglobes.org/

Ce parere aveti?
N-am vizionat toate filmele nominalizate si nici nu cred ca am stomacul sa fac asta - The Hurt Locker

Dar m-a impresionat
Precious: Based On The Novel Push By Sapphire
Inglourious Basterds - super film, imi place mult Tarantino
Invictus - m-am uitat de dragul lui Morgan Freeman
Julie&Julia - m-am exprimat anterior, super film
The Proposal - Sandra Bullock e placuta, dar e un film usurel, de vizionat seara cand ajungi obosit de la serviciu

Vreau neaparat sa vad Crazy heart, Up in the air, It's Complicated , (o iubesc pe Meryl Streep )

Mai astept si alte pareri.




sotul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ana stroe, am inceput sa ma uit la SOTIA CALATORULUI IN TIMP, dar nu e pe gustul meu.....nu am reusit sa ma uit decat la inceput pana cand incepe sa se intalneasca cu tipa care il stia de cand era mica. devine mai interesant mai incolo???

aseara m-am uitat la o comedie COUPLES RETREAT (2009) nu e nu-stiu-ce...dar peisajele sunt superbe!!!!! si pt o seara de duminica e chiar ok. ceva usor...


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+






e clar ca avem gusturi foarte diferite in materie de filme;
Sotia calatorului in timp este in acelasi ton cu inceputul; mie mi-a placut foarte mult.

am vazut aseara Goldenglobes, lumea cam dezamagita in sala- li se citea pe fata-ca Avatar a furat tot ce-a putut;
din cele enumerate inca n-am vazut, urmeaza: The Hurt Locker,Precious,Invictus,Crazy heart, Up in the air;


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:




happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Vazut/placut mult Up in the Air si a fost OK Crazy Heart. Nu ca n-ar fi bun, dar tema nu-i neaparat pe gustul meu. Eu deja locuiesc in redneck country, nu mai aveam nevoie si de un film pe tema asta. Jeff Bridges mi s-a parut foarte bun.
Up in the Air e bun "all the way" - script, actori, totul.

Mergi la inceput