**Buburuze de 2009 in actiune(2)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

La Multi ani!
Vreau sa intreb si eu mamicile cu bebei mai mari decat al meu:la cate luni au stat bebeii vostri singuri in fundulet?Si daca folositi premergator-de la cate luni?Noi am cumparat premergator ptr ca asa i-a promis tati puiului ca ii ia de craciun insa nu il folosim inca ptr ca bebe e mic(4 luni si o saptamana) si nici nu sta singur in fundulet.
Va dorim in an numai cu bucurii!

Mamica de Razvan-Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

neata la pranz!
deh, daca azinoapte am huzurit pe aici...
Aidan de Mangagirl

bamsy merci de cafea chiar simt nevoia!
ttenzika multumim
Picky_toto dupa 11 juma in orice caz... aseara a picat la 2 in zilele bune 12 - 12 juma...
din burtica eu m-am invatat cu programul lui pt ca atunci numai noaptea dadea party pe acolo... acu' nu stiu daca e litera de lege cu faza asta dar la noi programul din burtica a ramas neschimbat muuuult timp si afara...
am noroc ca doarme dimineata si e puturos ca mine asa ca pana pe la 11- 12 nu scoatem nasu din plapuma

legat de taietura, eu nu mai am nimic, slava Domnului! nu ma doare nu ma tine... si sper sa ramana asa sa nu inceapa sa fie mai sensibila mai tarziu! si sa se vindece bine si repede ca sa am dezlegare la bebe 2

revin, ca am pozici noi si trebuie sa le incarc pe picasa


mami de pic

primul craciun in trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

gataaaa
pozici noi de AICI


mami de pic

primul craciun in trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Neataaaaaaaaaa.....NINGEEEEEE.....
eumada bine ai venit,eu te primesc cu bratele deschise si sunt convinsa ca si fetele la fel
picky trebuie sa-ti urez si eu exemplul cu bradul si aspiratorul dar cum duminica nu lucreaza nici tractoarele o las pe maineNaspa cu siropul si picaturile...schimba dr sau citeste atent inainte de administrareAm citi si povestea nasterii taleDa de ce s-a intamplat asa?Nu aveai dilatatie sau de ce nu ai putut sa nasti normal?Si de ce te-au chinuit asa de mult?Stai linistita ca nu se sperie cuscra iar eu asa condider de bun simt sa-i spun femeii sa stie la ce sa se astepte
yoanna sa stii ca m-am gandit sa-mi fac din timp o rezervare la un azil...mi-am facut si pensie privata asa ca sunt in mare parte asigurataEu maine chiar merg la sala.Mi-am facut abonament ca sa fiu sigura ca nu ratez nici o sedintaEu am incercat sa-i scot mesele de lapte din timpul zilei adica sa raman asa : dimineata lapte,la 10 frucre,la 13-14 legume,la 18 iaurtel si seara iar lapte.Nu prea merge tot timpul si din cand in cand ii mai dau si ziua cand e prea obosit si nu poate sa adoarma.Il mufez si gata in 10 min doarme
miruta nu stiu in ce masura influenteaza dieta productia de lapte.Cred ca depinde si ce mananci in timpul dietei.
yoanna stai linistita ca Denis a zis prima data MAMA la 5 luni si 3 saptamani si de atunci CIUCIU DE LA GIURGIU ca nu a mai vrutEsti tare fato,arati super....VREAU SI EUUUU
bamsy felicitari de dintuc...si ce fata mare si "mancacioasa" am vazut eu
buburuzooo stai linistita ca ai timp sa ne inveti pe toate
clara bine ai venit si tu si piciul "santa baby".Ce frumos povestesti tu ...se vede ca lucrezi in domeniuSi ce de cadouri abia abia l-am zarit si pe pici printre ele.Auzi da cred ca tati era pe platourile de filmare cand l-ai facut nu?Numai cu tine seamana
anna mama "dicstractie" placuta la munte.Ma bucur ca piciul e mai bine
cuscra si nu i-ai facut si tu o pozica puiului mic sa-l vedem si noi?
mangagirl nu as putea sa-ti spun cam cat dureaza pana i le inlocuiesti complet.Asta depinde mult si de bb si de cat de atatsat e de tzitzi.Stiu doar ca lor la varsta asta le e suficient cam 200gr de papa solida sa le tina de foame.Eu nu reusesc in fiecare zi sa sar peste laptic pt ca ,de cand cu dintisorii, e cam marait si nu mai adoarme singur asa ca trebuie sa apelez la prietena tzitzi.Faza e ca nu ai de unde sa stii cum scad mesele de lapte.Sanul il dai cam la 30 de minute dupa papa solida si atunci bb mananca cat are nevoie.Stiu ca la un moment dat va fi satul si nu va mai vrea sanul.Frumos noul look
bamsy gata am pus pozele la semnatura
picky multumim de capitol nouPai daca pernuta se poate folosi de la 0 luni de ce sa nu poti?Banuiesc ca e moale?
buburuza basmaluta o avea mama de cand eram eu mica...deci e piesa de muzeuSi noi radeam de el si el se uita saracutul ca nu stia ce se intamplaSalopetuta i-am cumparat-o din octombrie si abia asteptam sa vina Craciunul
lavinia am prins-o si am savurat-o...fuse buna...si mi-am amintit si reteta de praji acum cand am citit
clara ce dreptate ai referitor la "noua noastra slujba"
bamsy eu i-am pus lui Denis o pernuta cand avea mucinei si sa stii ca a dormit mai bine ca nu se mai inneca cu ei
picky aspirator dintr-ala am si eu.E de la Primii Pasi.Stii cum fac eu ca sa pot trage repede?Ii pun ser sau apa marina il las 2-3 minute si apoi trag putin si gata.Seara ii pun ser sau apa marina inainte de baita si il clatesc cu apa un picut mai fierbinte si cateodata nici nu mai e nevoie sa trag ca ies singurii si se predau
buburuza l-am vazut pe micul IT-ist...ce pozitie are la calculator...mor de ras

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei
meu scump primul Craciun Revelion-1 Ianuarie Flmulete BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna mamici si bebici!
In primul rand La multe lunite Aidan Gabriel de MangaGirl, sa cresti mare si sanatos!
Picky ai intrebat de pernita, eu i-am pus-o la Rares de pe la 6 luni, este f subtire aproape ca nu e, dar lui i-o place asa ca i-am dat-o!
Buburuza frumos spiridus am vazut, iar ochii m-au vrajit!
Bamsy multam de cafea, foarte buna!>pupici multi pt mucoasa mica sa-si revina!
Vreau sa va zic ca la noi ninge in continuu de azi dimineata, avem iara zapada, acuma nu stiu dc sa ma bucur sau nu, eu vroiam de Craciun si n-am avut!
Ttenzika vroiam sa zic ca ar fi trebuit sa fie furtunoasa dar piciu a stat treaz asa ca , s-a dus totul!Felicitari pt facutul cu manuta, noi mai avem pana acolo, la cat de lenes suntem. Rares ridica manutele fiindca se bucura ca-mi vede unghiile, are ce are cu unghiile e incantat cand cineva i le arata!
Picky e foarte buna praji, merita facuta!In legatura cu durerea de burta, eu credeam ca sunt singura, mai am o prietena operata de cezariana si pe ea n-o doare, credeam ca am eu ceva.Si pe mine ma doare cand ma mai loveste Rares cu piciorusele, am ramas sensibile, sper sa treaca asta vreodata
Buburuza ce tare-i poza asta http://picasaweb.google.ro/theagodeanu/Luna6#5422487649940580114 si manutele si picioarele, e tare dulce!Ma bucur ca nu mai ai probleme cu burtica, nici eu nu am treaba cu operatia doar cu burta de la buric pana la operatie e f sensibila la atingere!
DAniella
Vad ca piciu meu incetu cu incetu se obisnuieste cu Ferarriul deja tre sa-mi pun lunanarile pe sus sa nu ajunga la ele!Vai ce ma asteapta, abia astept sa fuga dupa mine prin casa
Va pup dulce pe toate!
Cuscra si Stefania unul special pt voi!

Mami fericita de printisor Rares Florin

http://picasaweb.google.com/lavinia.portelechi/CuPiticulAfaraLaPrimaLuiZapada#5417394568593775874

http://picasaweb.google.com/lavinia.portelechi/Poze6Luni#5408896925940798658
http://lb1f.lilypie.com/D3Sbp2.png

23.05.2009
Are mama un mic campion, te iubesc mult piticanie mica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamsy spune:

buburuza ce scumpete de baiat ai, am vazut ca aveti si voi naveta spatiala, noi nu o mai putem folosi si avem si bagheta care toata ziua: tinkle, tinkle little star, oh how magical your are....... make a wish.... tinkle, tinkle.
dana vazut craciunelul, tare dragut , imi plac tare mult botoseii.

mami fericita de Maia Riana (13.05.2009)

http://img189.imageshack.us/img189/8828/dsc04898g.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Am admirat si eu pozici,bei da copii frumosi mai aveti


noi nu avem perna,nici eu nu dorm cu perna,asa m-am obisnuit,deci are cu cine semana
haha,asa am patit si eu cand am intrebat la farmacie aici de batista bebeluslui,bine ca eu mi-am adus-o din Romania. Apropo de asta,o faza haioasa ce am patit la un magzin alimentar,am gasit si eu dupa multi ani creier de porc,ajung la casa cu creierul in cos,scaneaza creierul d-ra si ma intreaba,pentru ce cumparati rceierul va pregatiti pentru Fear Factor??? fear factor e o emisiune gen bodyguard in Romania

ma duc ca maraie ciufulita

aaa...foarte misto prajiturica...am stiut din prima ca e praji fanta,e una din preferatele mele,ador braza de vaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamsy spune:

simina, Maia are 7 luni si 2 saptamani si sta in fundulet nesprijinita de vreo 2 saptamani si se ridica in picioare din Ajunul Craciunului,asa s-a hotarat ea sa le faca pe toate luna asta, in premergator nu o sa o pun ca nu am un spatiu f.mare si nu vreau sa se loveasca de toate si nici nu are rost sa mai investesc bani pt. cat timp o sa-l foloseasca, dupa cum o vad eu cred ca o sa umble destul de repede.

mami fericita de Maia Riana (13.05.2009)

http://img189.imageshack.us/img189/8828/dsc04898g.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Buna feteleeeeee

Aidan! Sa cresti mare!

Am citit in mare, aveti chef de vorba nu gluma Sper sa recuperez la... noapte

Am vazut ca vorbeati de perinute la bebe, al meu doarme cu pernuta de mic, mic, doar la spital a dormit fara si cateva zile dupa ce am ajuns acasa. Noi folosim o pernuta usurica si subtire, nu pufoasa sa nu se poata scufunda in ea.

Bun venit noilor mamici si buburuze!

Va pupacim!

P.S. Picky am reusit sa ii fac poza la dintuci! Poate intru spre seara si ti-o trimit.




Raza noastra de soare www.flickr.com/photos/deea_24" target="_blank"> DARIAN RAFAEL (22.04.2009)
Darian's B-day ticker!>>>>> bebe mic >>>>> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamsy spune:

Fetelor ce as mai putea sa-i dau la masa de legume? I-am dat pana acum asa: cartof, morcov, telina, patrunjel, brocoli, conopida, dovlecel, gulie, piept de pui, galbenus de ou, astea doua le alternez o zi si o zi. Ieri am facut peste si a papat si ea, mama, mama ce i-a placut, nu stiu ce sa fac, oare sa-i mai dau? Ce ziceti?

laviniap am citit si eu reteta de praji, trebuie sa fie tare buna, numai ca sincer acum atata sunt de satula de atata prajitura ca nu am reactii, am pus si eu cred cateva kg cu sarbatorile astea, dar nu-i nimic merg ele jos, pb. la mine e ca eu nu pot sa scap de burtica asta, am facut si masaje anticelulitice, a mai scazut cica 2 cm, dar eu nu vad nici o diferenta.

mami fericita de Maia Riana (13.05.2009)

http://img189.imageshack.us/img189/8828/dsc04898g.jpg

Mergi la inceput