BRAVO ROXY! Pufuleti 1-2.2010(90)HAI ROCO,VIKINGA!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

Cat am stat pe scaun..la o vorba cu voi m-au lasta durerile timp de o juma de ora....cand m-am ridicat..alta poveste parca eram robocop.

In puii mei..apa asta cat mai iese? Nu ar trebui sa iasa toata odata??La mine de ce iese cu litri pe parti???

39+ Suntem in negocieri
Poze

AMR 5 zile


Capul copilului blocheaza iesirea apei (ceea ce e bine), practic ti-a curs apa dintre cap si col si probabil ce se mai scurge pe langa. Dar e bine asa.

Ratusca 35+

AMR 5 SAPTAMANI

POATE PANA ATUNCI NE HOTARAM SI DE NUME...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

unboticutz, referitor la peste, sa nu-ti imaginezi ca am umblat eu dupa el! A venit mama saraca cu pestele la purtator si l-a transat la mine si mi-a lasat mura-n gura o jumatate de peste
Deci, pica para malaiata in gura lu' natafleata

Ratusca 35+

AMR 5 SAPTAMANI

POATE PANA ATUNCI NE HOTARAM SI DE NUME...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Noi ne-am ridicat din pat pentru ca, asa cum va spuneam si ieri, la orizontala am niste contractii de toata frumusetea! Acum, pe canapea, nu mai am nimic, nu pot intelege chestia asta.

Si, in plus, mi-e o foaaaaaameeee!


Aaa, alta chestie rox_y: cica sa bei doar lichide, ca in faza a doua de contractii o sa ai greturi si e posibil sa vomiti, deci lichidele au mai multe sanse sa stea inauntru Acuma, cred ca o supa e si lichida e si hranitoare, ca dupa 10 ore te urci pe pereti de foame...


Of, cred ca mai bine tac, ma bag si eu in seama ca Berila, cum zice barbata-miu!

Ratusca 35+

AMR 5 SAPTAMANI

POATE PANA ATUNCI NE HOTARAM SI DE NUME...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

aoleu....ce sa ma mai culc....am pus de cafea fetele....

ratusco...lasa zi..ca zici bine....vad ca te cam pricepi....iti dai seama ca in situatii din astea nu mai stii nici cum te chema...



36+ LUCA

Sa nu fii ademenit nici de Mos Craciun nici de Sf. Vasile ... nu raspund acu la provocari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Ratusca mica ...nu m-ai bagat deloc in ceata chiar m-ai lamurit.

Eu sunt in prima faza...asa ma gandeam si eu sa nu ma alarmez deocamdata.Dar sa vad cum decurg lucrurile si mai tz la spital cu mine..

In legatura cu apa....pana acum aveam chilotei colorati si nu-mi dadeam seama de culoare....acum mi-am pus a3a pereche albi ca sa vad mai bine..deci eu un fel de rozaliu spre maoroniu

Am vb cu mama si mi-a zis ca apa nu curge dintr-o data ci pe parti...fara sa o pot opri..logic...dar pana cand????

mai astept totusi un pic cu mersul la spital...ca poate acolo stau singurica intr-o camera pana cevin durerile cele mari pe cand aici maconsolez cu sotul...

39+ Suntem in negocieri
Poze

AMR 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

rox_y e 5 pune mana pe telefon si suna...si sa ne dai si noua vesti ca acusica scoatem agitatele

-----------------------------------------
36+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

rox y curaj!!!!!!!!!!!!!!!

doamne ajuta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



decenuela mie da-mi mancare ca mi-e foame............nu somn.........

Poze
Bea 37+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa nasc usor!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

Ratusca mica ...nu m-ai bagat deloc in ceata chiar m-ai lamurit.

Eu sunt in prima faza...asa ma gandeam si eu sa nu ma alarmez deocamdata.Dar sa vad cum decurg lucrurile si mai tz la spital cu mine..

In legatura cu apa....pana acum aveam chilotei colorati si nu-mi dadeam seama de culoare....acum mi-am pus a3a pereche albi ca sa vad mai bine..deci eu un fel de rozaliu spre maoroniu

Am vb cu mama si mi-a zis ca apa nu curge dintr-o data ci pe parti...fara sa o pot opri..logic...dar pana cand????

mai astept totusi un pic cu mersul la spital...ca poate acolo stau singurica intr-o camera pana cevin durerile cele mari pe cand aici maconsolez cu sotul...

39+ Suntem in negocieri
Poze

AMR 4


Si eu zic totusi sa suni. Ce am povestit eu e stilul american de asistenta la nastere, ca de acolo e filmuletul. Desi suna foarte rezonabil, confirma totusi si cu moasa ta ca e OK asa

Te trecem pe prima pagina?

Ratusca 35+

AMR 5 SAPTAMANI

POATE PANA ATUNCI NE HOTARAM SI DE NUME...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

si eu m-am trezit cu foamea-n glandadeja am balotat ceva si ma tenteaza salata de boeuf dar a ornat-o sotul prea frumos ca sa ma ating eu de ea acum

-----------------------------------------
36+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

bea...stai ca eu nu-s pe faza....cum de nu stii daca bb e intors?

pai eu...am stiut ca s-a intors de pe la 30...pt ca miscarile lui puternice le simteam sus....si dr a confirmat pe la 32 cand am fost..

ce tu simti ca da cu picioarele la evzica?

36+ LUCA

Sa nu fii ademenit nici de Mos Craciun nici de Sf. Vasile ... nu raspund acu la provocari

Mergi la inceput