Mami de fulgusori de novdec 2009- Bravo Carla(188)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Pup dragelor.
Va multumesc de grija, nu prea sunt in stare sa vorbesc despre mine acum.

Camy super ca ati scapat de vaccin,imi pare rau ca a plans asa de durere,sper ca i-a trecut acum.
Apropo de cadou ,mie imi plac multe lucruri de la B&B ,poate te uiti un pic acolo.

Ancutza dulci.
Sanatate multa ,haide da-o-ncolo de raceala.

Alinush si multumesc.
Ma bucur ca se simte mai bine Dragos ,sa ne zici cum e si mai incolo.Sanatate ,sa va faceti bine repede.
De Revelion vom sta acasa impreuna cu sora mea,cumnatul si nepotelul nostru.

Dymomo tare rau imi pare de episodul urat prin care ati trecut.E cumplit sa ai puiutul bolnavior.

Coquelicot eu doar am auzit de legatura intre o operatie si vreme,nu am luat in seama lucrul acesta tocmai pt ca nu stiu sa aiba vreo baza medicala.Chiar sunt curioasa si eu daca este reala legatura.

Lumi pentru mami si fetita vesela.

LauraG iti multumesc mult de grija.
La multi ani fericiti tie si sotului tau.Sa va iubiti si razgaiati mereu .

Lavinia o sa fie super la cabana.Abia astept povesti si poze.
Imi place tare mult mesajul pe care l-ai compus tu

Flavours nu am observat sa-i trozneasca articulatiile lui bb ,dar noi suntem si mai mici cu o luna,poate iti zic fetele cu bebelusi mai marisori.

Diana ,multumesc.
Stefania e din ce in ce mai nebunica,sunt momente in care nu aude deloc ce ii spun/rog ,ar sta numai calare pe bebelus.Trebuie sa ma furisez cand ii fac baie ca altfel il spala ea bine .Cel mai rau e seara,nu vrea sa se culce si cand in sfarsit se culca ,se trezeste bb si o iau de la capat.
Bebelusul e bine ,papa bine,chiar m-a capiat de alaltaseara,probabil e vorba de un puseu de crestere.
Sta mai mult timp treaz si bineinteles in brate ,de aici se trage desigur si schimbarea in comportamentul Stefaniei.Desi cat pot ,ii tin pe amandoi in brate ca nebunica se catara ca o maimutica pe mine .
Nu stiu cum stai tu singura cu trei prichindei acasa,Vad ca si la tine mai greu e cu Timeea ,cu Teodora probabil e floare la ureche...Sper sa aveti o zi super.

Raluci parerea mea,batista bb e f ok ,curata ca nimic altceva.

Alexa sper sa ai parte de multa zapada si de zile frumoase la socrii tai.

Ramonika sa-ti traiasca multi multi ani si fetita si sotul!Sa fiti fericiti mereu impreuna !
Asa zic si eu cu mamicile care nu ne-au dat nici un semn,sa nu le trecem ,daca ne anunta pe parcurs foarte bine,daca nu...



_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Cezar Iustin (4 dec 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Dankutza,
AM numarul de la genetica din filantropia...am intrat si eu in legatura cu ei in timpul sarcinii pentru ca aveam un caz cu handicap in familie.

Merci pentru raspuns


Citat:
citat din mesajul lui dankutza

coquelicot
Inainte de vaccin medicul de familie ii face un control. Nu stiu exact in ce consta acest control. Probabil ca asculta inimioara, se uite la culoarea pielii, cantarit, masurat, etc. (asta banuiesc eu). Ea mi-a zis sa fac un control neorologic, pt ca acesti medici sunt cei mai buni in a detecta orice problema decat medicul de familie, (care doar stie putin din toate). Ea zicea ca o sa-i testeze reflexele si alte chestii. Eu, ma gandesc ca rau nu are ce sa ii faca. Mai ales ca a mea s-a nascut micuta tare si cu retard de crestere. Eu, sigur o sa-i fac. E doar un control.
Mai tarziu o s-o duc si la un control oftalamologic, sa vedem daca sta bine cu ochisorii. (Cezarica a stat in incubator. ) La 6 luni o s-o duc si la un control la un medic ortoped, unde s-o controloeze de la fontanela pana la degetelele de la picioare. (asa ne-a recomnadat moasa).

Screeningul neonatal pe care l-am facut noi, se face la 36-72 de ore de la nastere, sau in a doua saptamana de la nastere. L-am facut la Laboratoarele Synlab A costat 420 lei. Citeste linkul si iti va raspunde la intrebari mai bine decat mine. Poate, nu ar fi rau sa suni acolo si sa afli daca sunt si alte teste. Eu, doar de asta am aflat. Daca mai aflu ceva, iti scriu.
Daca te intereseaza am nr de telefon de la geneticiana din Filantropia, dr Nedelea Florina. AM si mailul ei. Daca le vrei, ti le trimit prin PM.

Verisoara asta a mea este medic de familie, deci ea face vaccinuri la bebei. Mi-a zis sa nu fac Hexa pt ca nu e bun. A vazut reactii destule de urate la el. Nu din cauza Hepatitei B, nu il recomnada. EA nu i-a facut copilului ei nici Egerix B (care este numai pt hepatita B) si nici Hexa (care contine si Hepatita B). I-a facut Pentaxim.



Mami de amazoana

My Perfect Baby - poze din 29 decembrie (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=o_juSnOhMdc" target="_blank"> Cezarica isi face gimnastica de dimineata


mami de bebe MATEI (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

RAMONIKA LA MULTI ANI. Sa iti traiasca comorile (inclusiv Vladutz ofcourse).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crlp spune:

dragi mamici am trecut sa va salut, sa va daruiesc niste si si multa forta pt. fulgusori

starea mea este neschimbata, Mateiu lu mama se lasa asteptat, rugat, se pare ca nu prea vrea sa iasa din culcusul lui cald si plin de siguranta pe care i-l ofera burtica mea...

oricum maine voi merge la spital cu tot cu bagaj si voi incerca sa va tin la curent cu tot ce se intampla


38+ cu ingerasul Matei

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

SHTEPHY!
MONIS !
RAMONIK TE INTELEG LA FAZA CU ! SI EU IN PRIMA LUNA AM EXPERIMENTAT ACELEASI CHESTGII!

Lavi, cea mai fericita mami de Rares Cristian Blaga
poze noi cu bebeloiAvem doua lunite!!!!Minunea Mea Rares CristianNASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

CRLP...in caz ca vei ramane in spital iti doresc NASTERE USOARA si sa te refaci cat mai rapid iar tati sa fie alaturi de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Laurairina sa fie intr-un ceas bun crestinarea superbei rechinase.

Krelia sa aveti plimbare placuta ,iar printesul sa faca nani mult.

Monisut ,tu unde ai fugit?

Carla vom fi alaturi de tine.Iti tinem pumnii stransi ,facem galerie si abia asteptam sms uri cu vesti bune.Pupi dulci



_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Cezar Iustin (4 dec 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy
Monisut ,tu unde ai fugit?

iote pe aici, astept niste sarmale varate in cuptor sa binevoiasca sa se incalzeasca sa le halesc si poate dupa aia daca se baga si Santiago, tragem un somn... nu ma pot concentra sa scriu frumos in propozitie, poate pe seara, dar ma bucur tare ca ne-ai scris

crlp - sa ne anunti maine daca e rost de agitate, ca vor fi ultimele de anul asta

a, si cu lista si eu zic ca trecem la scutece doar cu copiii si cine vrea, e f binevenit in lista cand ne anunta



monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09) l-au primit pe Mos Craciun

poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

GAGICI unde se scriu mesajele pt fulgusorii de nov-dec 2010? Ca je nu gaseste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

ROXY tare frumos e flacaul tau. Pupam dulce. Si sta el in brate la strabunica...

Mergi la inceput