PRIETENE FARA TITLU (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata.
Sunt la o cafea cam intarzaiata,dar avand in vedere ora de culcare ... am o scuza.
Tudor e ok,momentan chiuie de zor.Am pus ceasul sa sune la 6 ,dormea tun la ora aia si nici nu era cald deloc asa ca ne-am culcat si noi in continuare.M-am trezit la 7,30 cand s-a dus Diana la wc (s-a mai dus odata la ora 4 ) si atunci l-am luat pe Tudor pat sa ii dau papa,dupa care am adormit la loc.Si ne-am treizt dupa 11.Tot n-avea febra ! Totusi dupa ce le-am schimbat si i-am mai dat o tura de papa i-am dat niste panadoL preventiv.Nu seamana deloc a roseola,mai repede vreun rosu in gat ceva.Ca iar a inceput sa mai tuseasca dupa de mananca.Nici n-am mai sunat pediatra deocamdata.
Azi mai am de facut doar ouale umplute si crema de branza.Ciorba (de perisaare a facut-o mami),carnatiul l-am fript aseara mai am doar piure-ul de facut diseara proaspat si cred ca nici nu mai punem carnea la cuptor ca or fi prea multe.Avem si ciupercile si atatea aperitive - ca am cumparat iar si maios (lebar,caltabos,toba si virsli) din aia de Brad.Afacere buna au facut aia ca si acum era coada la ei ca de Craciun !

Diana a inceput iar sa intinda p-aci pernele,ursul,taburetii,cartile din biblioteca ei ca sa isi faca ei si lui Tudor "casa" . Cred ca o pun sa stearga praful ca sa aiba ocupatie ... si sa vedeti mai incolo ce o sa ma incurce iar la bucatarie !
Mai dau o raita p-aci,poate mai revin daca imi mai amintesc ceva.
Pe unde sunteti,toate bucatariti,va aranjati pentru chef ? Io macar am apucat ieri sa ma spal pe cap si sa fac un dus,ca azi cine stie ...

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)


www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

Buna!!! intru rapid sa va salut, sa va pup si sa urez tuturor celor nascuti si care vor urma un sincer :


LA MULTI ANI!!!




UN 2010 PLIN DE SUCCESE PERSONALE SI PROFESIONALE!!!!

FIE CA TOTI SPIRIDUSII SA NE FIE SANATOSI, FRUMOSI SI...MAI CUMINTEI !!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">poze

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufumic spune:

LA MULTI ANI!
UN AN NOU FERICIT, CU SANATATE, BUCURII, ARMONIE SI IUBIRE!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

LA MULTI ANI!! VA UREZ UN AN NOU FERICIT, TOT CE VA DORITI SA VI SE IMPLINEASCA, NOROCUL, SANATATEA SI CALDURA SUFLETEASCA SA FIE PREZENTE IN VIATA DE TOATE ZILELE!

Eu pe aici cu musafirii, am fost ocupata zilele astea cu curatenia (restanta de Craciun), sotul a facut mancarea si aperitivele, a stat toata ziua in bucatarie (parca e Bee, varianta masculina) si cam atat.
Va pe toate si ne revedem in noul an. Distractie placuta la toate!

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:


Buna seara si de la mine.
Eu p-aci singura cu strumfii.Diana s-a trezit si pana i-am incalzit ei mancarea,am pus-o sa il intretina pe Tudor care maraia.Si atat i-a cantat pana l-a adormit .Buna fata asta la casa omului Tudor n-a avut deloc febra azi,sa vedem mai diseara si la noapte daca nu apare iar.In schimb face cam des kk,moale,dar doar "sprituie" adica f.f. putin.Asa ca i-am facut preventiv mucilagiu de orez si fiindca se stramba artistic cand il manca ,i-am zdrobit urgent si un varf de banana,am facut-o piure si am subtiat-o cu mucilagiul.Asa parea muult mai multumit Am sunat si pediatra ,i-am zis ca am acasa Ceclor,a zis ca ala e in regula in caza ca nu ii scade febra mare ,dar nu e deloc cazul.Atat ca voiam sa o intreb daca e ok ala sau sa cumpar altceva sa am de rezerva,ca vor fi farmaciile inchise zilele astea.
Tudor e destul de in forma,uneori mi se pare cam moale,dar cum il pun in patul mare sau in patut cum da-i si rostogoleste-te frate.Si dupa ce papa sau cand se trezeste vorbaret foc cu muulte vocale si ciuituri
Am terminat cu toate prin bucatarie,ba am facut si o tava cu bezele ca tot ramasese albus de ou mult de la maioneza.Mai un smotru prin baie,sters praful si altele asemenea.
Diana a avut noroc azi: a prins taica-su cand mergea la capat "tramvaiul lui Mos Craciun" si am echipat-o urgent astfel incat l-a prins in premiera anul asta.Ba colac peste pupaza s-a nimerit sa urce in el si prietena-sa Ale.Asa ca au tras o tura pana in celalalt capat al orasului si inapoi.vatmanul era costumat in mosh si Ghita discuta de zor cu el ca il cunostea bine. Diana si Ale au dansat cu un mos de jucarie din ala mare aflat in spatele vagonului,ca numai ele doua si inca doi copii erau ...
Aaa si tortul Dianei e gata,pe asta l-a facut o matusa,arata dragut tare Pe cel pentru gradinita il va face mami,ala il face cu fructe si frisca sa fie mai "usor".

Eu va zic de-acum la toate LA MULTI ANI,AN NOU FERICIT SI TOT CE VA DORITI,DISTRACTIE PLACUTA DE REVELION !!!
Sunt prin zona daca tot raman acasa ...

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)


www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

La multi ani,2010 sa va aduca tot ce va doriti, sanatate spiridusilor si mamelor de spiridusi, familiei si celor dragi voua! Sa petreceti bine in noaptea dintre ani!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

La multi ani! Noul An sa va aduca sanatate si tot ce va doriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

LA MULTI ANI 2010 !
Sa fim sanatosi cu totii, sa ne bucuram de tot ce avem, si de tot ce nu avem .
Sa oprim ce-a fost bun, sa aruncam tot raul la gunoi .
Sa ne creasca puii mari-mari , sa fie fericiti alaturi de noi.
Va multumesc ca sunteti aici, ca m-ati ascultat-citit , inteles... ajutat ...
Sa ramanem impreuna, pana la adanci batraneti .
Si... sa ne fie bine!

Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)

(1),(2),(3),(4),(5),(6)
MY HERO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Fete dragi,

LA MULTI ANI SI NUMAI URARI DE BINE PENTRU NOUL AN! SA FITI FERICITE, SANATOASE SI TOATE DORINTELE SA VI SE IMPLINEASCA, SA VA BUCURATI LA MAXIM DE FAMILIILE VOASTRE SI SA VA OCROTEASCA DUMNEZEU!

Va pup cu mult drag si va urez numai bine.

Revin eu zilele astea si scriu mai mult.

Anda si Mark

Lost in different projects...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Am intrat sa va urez si eu La multi ani si un An Nou plin de pace, bucurii si zambete alaturi de cei dragi !!!!
Diana La multi ani si multi pupici de la Alain !!!

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput