Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *36*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

luto abia am timp sa-mi trag sufletelul parca mai era si un bebe de mimika ( sau era alta mamica cu gemeni )cu dinti sau poate am citit eu aiurea , nu mai stiu
daca ai sti de cate ori am auzit eu sa-i dau ceai la copil ( eu stau cu maica-mia )
i-am mai dat din cand in cand dar ma cam enerveaza faza asta cu ceaiul, eu il pun de 100 de ori la san chiar si acum cand mai papa si cate un bibe cu lapte praf asa de completare ca parca tot urla si daca tot il manca ma gandesc ca i-o fi fost foame

am citit tot capitolul trecut am vazut asa de multe poze ( toate cate au fost puse )
nu mai nominalizez ca sigur uit pe careva si sa nu se supere pe mine
tpti copilasii sunt frumosi si au crescuuut
de aia imi place sa ma uit la pozele voastre eu daca stau cu asta micu bot in bot toata ziua nu-l vad mare

cu picatul parului acum nu prea mai observ chestii de genul asta e tuns scurt scurt ca sa nu sufar
mada uite un pupic mare de la mine daca aveam parul tau plangeam si eu

cu slabitul e o alta poveste
daca tot am mancat ca vacuta toata sarcina si m-am facut cat un pui mic de balena acum a cam venit timpul sa slabesc
si m-am pus sa manc mai putin si m-am dus la step aerobic
si surpriza ( sau nu ? ) mi-a scazut productia de lapte
asa ca m-am luat frumos si m-am dus la nutritionist
si acolo am avut socul vietii mele
nu de regim sau alte cele
ci de pret
am intrebat si eu in stanga in dreapta cum e treaba cu nutritionistul ca acum e tare la moda cel putin la noi la timisoara
si peste tot acelasi pret adica 200 lei ( 2 milioane din aia vechi )
si ma duc si eu la una recomandata de o tipa pe care am vazut eu cu ochisorii mei rezultatele
adica era imensa si in jumate de an era sirena sexoasa si slaba de lesini
fara sa atarne nimic pe ea
asa ca ma duc si eu
la prima intalnire ma enerveaza tipa de numa ca se ia de copii ca nu au program ca de ce dorm la 12 oaptea
apoi aflu ca ea la cei 50 de ani nu are familie , copii deci nu stie cum e treaba cu copii si o iert
si platesc 150 lei
si ma duc iara sa-mi iau si regimul
adica dieta mea pe zile
si surpiza , nu era 40 de lei ci 400 , adica 4 milioane din alea vechi
dupa un mic preinfarct am platit ce era sa fac
l-am luat inainte de craciun
in primele zile am mancat numai mere si salate ( frunze si ierburi )
numai cand ma gandeam la cati bani am dat imi pierea pofta de mancare
in total pana acum am dat 900 de lei pe regimuri , analize aparat de gatit cu abur
si inca nu am dat nici un gram jos
dar slabitul e pe primul loc in lista " de facut " pe 2010
nu de alta dar eu am de dat jos 40 de kile
sunt la categoria obezitate de gradul II
mai putin si intru la obezitate morbida
si am 2 copii de crescut
si un sot de stresat

hai va pupacesc ca maraie calinut si al meu acusica se suie pe pereti

va pupaceste adela de alexia maria( 13.01.2007 )
si baietelul lui mama calin ( 23.08.2009 )


POZELE NOASTRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Ma apuc si eu sa laud cativa puiuti si mamici de puiuti,ce mai tin minte ca acum mi-a mai trecut
LUTO mi-au placut cozonaci tai si salata super haioasa si eu fac de obicei pom dar tu ai avut mai multa imaginatie ca mine,cred ca a fost la fel de gustoasa precum arata
RALUCA si mie mi-a placut fff mult tabloul cu tine graviduta si tu cu Natalia.Vreau si eu sa-i fac unul asa mandrului cand o sa faca un an
MANGA super plovarasul lui Aidan cu reni,el e schimbat tare mult se face mai barbatel pe zi ce trece
MONIS ce frumos a fost craciunelul vostru si voi aratati asa de fericiti si impliniti
SELENE iti seamana Ebru ceva de speriat,sunteti niste frumoase amandoua,iar pe sora-ta o felicit ca e asa copila la varsta ei
NELA si eu va invidiez ce vreme frumoasa aveti acolo si ca purtati ochelari de soare.Imi place enorm de voi ca sunteti asa plimbareti,iar Ana e o scumpa cu limbuta ei scoasa
CRISBEBE casa de piatra si sa va traiasca crestinu,ati fost niste frumosi toti dar piticu va intrecut
IULIKA bine ai revenit...ce iti gateste pretena de revelion?poate o trimiti si la mine ca am de gatit o groaza...nu mai scap ca de craciun
ADELA felicitari pentru dintisor,sper ca nu l-a suparat prea tare...si da e al treilea bebelus cu dintisor
Deci de parul meu chiar imi pare rau ca am bagat o caruta de bani in el,eu de 4 ani ma fac numai la coafor ca sa nu ii mai bag chimicale in el,ma dau numai cu tratament de acolo si il tund destul de rar ca sa creasca...si acuma simt la mana cum se subtiaza si scurteaza.Eu mai toata viata am avut parul scurt si acum de vreo 3 ani ce il am mai lung si sanatos dar deh asta e,o sa-l tund maine putin si incep sa-i dau cu ulei de ricin amestecat cu ulei de masline sa vedem daca mai cade in halul asta.
Ups sa trezit piticu


D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

monica må bucur ca vestile de la dr sunt bune..doamne cate griji iti mai faceai tu..sper sa nu mai ai motive de ingrijorare de acum

Ralucapaun si mie imi place taare mult poza cu tine gravida afis si cu bebe in brate

Monis am vazut poze frumoase de sezon

Luto si aici e la fel la magazine in perioada asta..eu m-am avantat putin si vai vai mi-a tb jumate de orå så iesi din magazin..si aici la fel caruturile lasate printre rafturi si copii urlau si era un haos total..

Am vazut si pozici noi cu nora mea cea frumoaså ..Selene imi place chiar tare mult cum iti sta cu parul asa scurt..La multi ani pt surioara cu parul frumos

Si mie imi cade fetelor parul , ce-i drept nu chiar asa mult dar imi cade si mie..si nu stiu daca så il mai scurtez si eu sau nu..

Gata cap 35Uraaa!!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Sårbåtori Fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Luto eu ii dau piticului meu ceiut...de vreo 2 luni...ii dau baby drink la recomandarea dr....dar Alex papa doar lapte praf...sa stii ca dr mi-a zis ca ceiutul nu face altceva decat sa-l hidrateze...mai ales daca sanul este gras...

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=48

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Buna seara!

Am intrat repede sa vad ce faceti.

Sper ca v-a adus mosul tot ce v-ati dorit.

Crissbebe casa de piatra! Ce mireasa frumoasa si ce baiat scump ai.

Adela felicitari pentru dintisor! Incredibil, ce preturi practica nutritionistii astia! Sa ne spui cum merge.

Luto ... hm, ce cunoscut imi suna "macar putin ceiut". Doctorita a spus ca ia tot ce-i trebuie din lapte, dar si eu ma gandeam ca poate ar trebui sa-i dau de la 4 luni, inca nu stiu ce sa fac. Ce fel de ceai ar trebui sa-i dam? Ce cantitate?

Alex asa a plans zilele acestea, nu reusem sa-l linistesc nicicum, adica nu mai functiona nici plimbat-leganat-cantat (in acelasi timp), nici leagan, nimic. Am mancat si eu cateva sarmale ... o fi de la asta? Azi doar le-am mirosit cand le-am incalzit sa vad daca o fi mai bine.

Fug sa incerc noi metode de a linisti scumpetea.

Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Adela zau ca ai fost mortala ....vezi, de-aia imi era mie dor de tine. Nu ai slabit inca dar sa vezi cand o sa inceapa sa apara efectele...atunci sa te tii, ca nu mai ai cu ce sa te imbraci
Crisbebe pai la lapte praf stiu si eu dar la alaptat nu stiu din pacate.
Lulaby sa-mi zici si mie ce mai afli ca noi mai avem 2 saptamani pana la 4 luni. Sa nu crezi ca e chiar asa, mie mi-a si trimis mama un ceiut de bebelaci dar nu stiu ce e ca nu am citit ca nu m-a interesat. Ma gandesc ca poa sa fie si ceva musetel ce sa-i dau, habar nu am. Eu inca mai studiez. Aici mi-au zis clar ca nu le trebuie nimic ca se si hidrateaza de la san si ca idealul e sa fie alapatat exclusiv pana la 6 luni.
Si daca fi'miu e asa grasan inseamna ca si laptele meu e gras ?
Sunt confuza.
De cantitati nici nu mai zic

Lucia, mami fericita de minune David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Iulika dar macar ai apucat sa-ti iei ceva ?

Lucia, mami fericita de minune David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

deci am fost la Avatar ... si daca eu nu sunt prietena cu SF-urile (pot sa numar pe degetele la o mana filmele SF care mi-au placut ...) , filmul asta chiar merita vazut

... fug la foca ca s-a trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Da Luto daca bebe e grasunel si iti ia in continuare bine in greutate inseamna ca lapticul tau e gras...bun...consistent...inseamna ca te hranesti bine...bv...

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=48

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissbebe

Da Luto daca bebe e grasunel si iti ia in continuare bine in greutate inseamna ca lapticul tau e gras...bun...consistent...inseamna ca te hranesti bine...bv...

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=48


multumesc Crisbebe, ma hranesc foarte bine, abia ce discutam cu fetele mai devreme
Cred ca papa Davidelu numai lapte cu cacao
Lasa ca am vazut tu ce mireasa frumoasa ai fost

Lucia, mami fericita de minune David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput