FIV la Cluj 31

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamy spune:

cris25sa fie intr-un ceas bun si sa stea puiutii acolo vreo 9 luni!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamy spune:

kryfelicitari pt printesa,cred ca esti o mama tareeeeee fericita!!!
vrem pozici si povestea nasterii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Hey... ati scos agitatele deja? Ce ne facem 10 zile? Of, grea e asteptarea ... si a trecut doar o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabella22 spune:

Buna fetele!

Stiu ca subiectul e fiv la cluj, dar poate ma puteti ajuta cu un raspuns.
Saptamana aceasta sunt programata la dr. Ona la inseminare si as vrea sa stiu daca cumva voi ati facut cu el inseminare cat a costat.
Monitorizarile le fac la mine in oras si la el merg numai pentru procedura.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Cris noi toate am fost, suntem si vom fi inca 9 luni alaturi de tine iar tu ne vei trage la odisee dupa tine pe rand ,pe toate.
Uratica -acusica vine si randul tau
sa ma alatur fetelor- HAI CRISULICA, HAI BEBEIIIII =

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

salutare dragele mele
cris d zeu sa ti ajute sa reusesti!!
medut imi pare rau pt ce ti s a intamplat, capul sus ,sunt convinsa ca va fi bine si pt tine pana la urma..
kry felicitari pt bebelina!! sa va bucurati de ea si sa fiti sanatosi!
va pup pe toate eu am terminat cu examenele , joi plec in frantia...si o sa am mai mult timp sa stau cu voi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kry spune:

Anabella, inseminarea la Cluj e 100 de euro, ii platesti la embriolog nu la dr Ona. Bafta.
Cris, sigur se prind puiutii.
Am vazut ca sunt reusite la Cluj, s-au inmultit pozele pe panou de cand am facut eu.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilicica spune:

Cris.... sa fie o zi norocoasa cea in care ai facut transferul, si puiutii sa stea cu tine 9 luni.

Kry te asteptam cu povestea nasterii fetitei tale si cu numele ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabella22 spune:

Va rog ajutati-ma cu niste informatii. Dr. Ona se pare ca nu e in oras maine cand trebuie sa merg eu la inseminare. Va fi un medic acolo care sa faca inseminarea sau nici nu are rost sa merg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kry spune:


S-a intamplat sa am contractii dureroase care prevesteau nasterea la 34 de saptamani si am fost nevoita sa merg la urgenta si sa mai prelungim cu perfuzii . Dupa o saptamana nu au mai avut efect nici perfuziile , asa ca micuta s-a grabit sa vina pe lume, intr-o zi cu muuulta zapada, ningea ca-n povesti. S-a intamplat pe 1 februarie, nu de martisor cand programasem noi Am facut cezariana cu rahianestezie, asa ca am fost 'prezenta' la nasterea ei. Aveam mari emotii sa fie bine, sa fie maturi plamaneii si sa se adapteze bine. Am auzit un tipat puternic, apoi cineva mi-a spus sa-mi intorc putin capul spre stanga sa o vad. Era acolo, un ghemotoc de fetita care tipa de mama focului. Plamaneii isi faceau datoria. Apoi au curatat-o si au infasat-o intr-o paturica roz. Mi-au lipit-o de fata si am pupat-o. I-am urat bun venit pe lume.Mi s-a parut cel mai frumos copil. A primit nota 10 , mi-au spus ca s-a adaptat perfect si am fost foarte fericita. Abia dupa 2 zile a venit sa ma viziteze , tot ea, la terapie intensiva.Atunci am tinut-o pentru prima data in brate. Dupa cateva ore aveam sa traiesc prima clipa magica cand am pus-o la san. Dupa o saptamana mi s-au scos firele si am venit acasa, unde ne descurcam foarte bine si ne obisnuim una cu alta. E un sentiment unic pe care vi-l doresc fiecareia dintre voi, cu siguranta il veti trai, trebuie doar sa aveti rabdare si credinta.
Pe minunea mea o cheama Stefania, care inseamna "coroana", ca o incununare a tot ce-am patimit sa o primesc. Au meritat toti cei 4 ani de incercari, de inseminari, laparo, fertilizari, tot timpul, banii, stresul, absolut totul. Deja mi-a schimbat viata.
Va multumesc ca sunteti alturi de mine si va asigur ca veti trai si voi clipele acestea, sunt sigura. Si atunci veti sti sa fiti mamici adevarate, ca o "incununare" a tuturor incercarilor la care ati fost supuse.
Annabeladaca dr Ona ti-a zis ca nu e in Cluj ar trebui sa vorbeasca dansul cu cineva care sa iti faca. Altfel doar asa sa vii tu maine dimineata sa vorbesti cu un medic ...nu stiu ce sa zic, mi se pare mai ciudat. Ai facut pregnylul aseara si maine ar trebui sa faci inseminarea? asa a zis dr Ona? suna-l daca ai nr lui sa te lamureasca ce sa faci.

Mergi la inceput