Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *126*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Dyana si noi am renuntat la scoica de ceva timp.
Vezi pe site-ul hipp.ro, au lista de produse si scrie la fiecare daca inmoaie sau intareste scaunul. Acolo cred ca e problema. Combinatia de legume, fructe din borcanel, desigur ca influenteaza scaunul, si ei o fac tocmai in ideea de a adapta "meniul" la nevoile bebelusilor, adica daca unul are probl cu cosntipatia, altul cu scaunul moale. Ai inteles?
Am fugit.

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=155635897" target="_blank">The Christmas Story
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Monica..te cari cu thomas?



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21
Pisik, gaina de la tara o poti portiona in bucati mici in o
pungultite separate si o poti congela, pt ca stii de unde e.


Asa fac si eu cu gaina "cunoscuta", am uitat sa zic. Ca nici eu nu fac rost de ele asa de des, so: cand soseste "cunoscuta" o transez si o pun in cateva pungulite, sa am sa ii fac de mai multe ori bebeficiarei.

Citat:
citat din mesajul lui dyana27
au la miniblu un maxicosi la 8 milioane... dar trebuie sa vad exact modelul pentru ca astia au obiceiu;l ca la unele produse sa arunce asa niste preturi de cacao, fara justificare; uite de ex masinuta chicco e 444 ron... pai pe net e 320... deci... trebuie sa vad exact modelul si sa=l caut de preturi pe net;
parca si scaunele britax sunt foarte sigure, nu???????
va rog mult, daca aveti idee ajutati-ma, ca stiu ca voi ati cumparat... da' eu nu m-am gandit atunci ca o sa-mi trebuiasca, m-am culcat pe o ureche, ca pana la 13 kg... mai e


Despre scaunul de masina nu stiu ce sa zic, ca nici noi nu ne-am interesat, nou ne este inca foaaaaaaaaaarte buna scoica. Noi ne gandeam ca luam scaunelul chicco, asemanator carutului, il are cineva? (Ma pricep insa la masinutza Chicco: am luat-o cu 250ron din kidex si tot atat este si la car4.)



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Buna, fetelor!Ieri copilul meu a facut cativa pasi sprijindu-se de pat...se poate trece la categoria "primii pasi" sau mai asteptam?In alta ordine de idei, am o stare proasta......nu am chef de sarbatorit nimic...mi-e sila de bagaje, de drum, de...toata lumeaMa duc sa-i fac la bebe papa....sau s-o scot pe-afara...ma mai gandesc...mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

A...am uitat Denisamada, suntem inca in Targoviste dar planuim sa mergem la tzara imediat ce se intoarce B de la capitala....vorbimDe Olga stie cineva ceva? o fi David bolnavior sau sunt in toiul pregatirilor pt Craciun?mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

A...am uitat Denisamada, suntem inca in Targoviste dar planuim sa mergem la tzara imediat ce se intoarce B de la capitala....vorbim


Noi azi suntem la capitolul "amenajari interioare" la apartamentul din Targoviste, ca ne-a prins Craciunul in pomul cu vrabii... Am putea veni cu colindul diseara (in Targoviste) sau maine dimineata, daca sunteti la tzara, ca o sa facem un drum pe-acolo, dupa vin... Oricum, sun cand se termine treaba , ca sa vedem unde si cum va gasim.

Citat:
citat din mesajul lui Gina2008

Iar la faza cu tzitzi ce sa zic, am aflat si eu, la 36 de ani, de unde li se trage barbatilor adoratia pentru titi... Al meu si acum, chiar daca nu mai alaptez de luni bune, cand ii dau biberon e cu o mana pe titi. Ma mangaie si strange degetelele ca un motanel care toarce...


M-ai facut sa-mi amintesc un banc... veki, dar de actualitate, despre asemanarea dintre sani si trenuletze, amandoua sunt facute pt copii, dar cu ele se joaca barbatii. Ce credeti ca i-a luat Mos Craciun lui Costin?

....

Nu, nu ati ghicit. I-a luat un trenuletz cu sine, gara si ce-o mai fi avand pe-acolo, cu Thomas locomotiva. E pasionat si miorlaie demult dupa ele... si cum eram in pana de idei, nu puteam sa ies din casa, so comanda trebuia facuta pe net... si cel mai bine ma pricep la site-urile cu produse pt copii... Studiind "oferta", am vazut ca se pot adapta intre ele, adik pot sa mai continui cadoul asta si alta data, poate sa mai ataseze kestii... cred ca o sa ii placa.
Atat! Pe ramura cealalta nu dezvolt subiectul.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza, sau, ma rog, ce o mai fi acum

PETREAN, MONICA, multumesc mult. Pai eu numai carnita refrigerata cumpar, da nu stiam ca ii zice asa. Dar eu iau cam 2-3 pachete odata, fac unul si restul bag la congelator. Asa am avut si pulpitele din care am gatit azi, congelate de mine, dar initial refrigerate. Cat despre gainile de tara, eu le tai in portii cat stiu ca ii fac Anei o data si le bag in pungute la congelator

DYANA, noi am luat scaun de la Britax. Britax-Romer (se gasesc sub ambele denumiri, e o fuziune intre producatori din ce am inteles) sunt un fel de adidas si xerox in lumea scaunelor de masina. Al nostru se prinde in centurile masinii, a fost 1000 ron, au si cu isofix si alea sunt 15000 ron. Dar se prinde teapan tare, are cadrul ala metalic f rezistent, se vede ca nu se poate clinti. Asta daca il prinzi bine, cf instructiunilor. Nu stiu sa dau site, ca eu l-am luat de la babyexpo.

Ramasesem datoare cu niste raspunsuri de ieri:
- mazare - mie una din pediatre mi-a trecut-o pe lista de interzise pana la 3 ani. Mi se pare exagerat, eu o sa ii dau, nu chiar acum, dar la primavara cand apare proaspata in piata clar ii dau
- indulcit - eu mai pun fructoza. Am luat de la farmacie o cutie de fructoza. Nu mi se pare ca indulceste cine stie ce, ca pun putina, dar macar asa, de idee...

Am vazut ca bb Vladimir se mozoleste tare la masa. Si Ana e topita dupa bagatul mainilor in castron. Am lasat-o o perioada sa vada cum se simte, sa mazgaleasca masuta, dar acum gata, incerc sa o temperez. Dar a capatat alt obicei: baga manuta in gurita si isi scoate mancarea de acolo, apoi se mozoleste

Hai ca iar am scris romane, am un talent....

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Avem si poze noi:

http://picasaweb.google.ro/Ioana.sima/201210Luni#

http://picasaweb.google.ro/Ioana.sima/212212SaniusSiBrad#

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Ca tot am vazut poze de la sanius..sa va zic cum am "adaptat"noi saniuta pt andrei..cand avea 1 an..vazusem si noi la altii..aveam un leagan din acela de atarnat..din plastic..si sotul l-a prins in suruburi pe saniuta..si andrei sta bine mersi...cu piciorusele intinse..si e super safe. oricum la noi nu mai e zapada acum..din contra sunt 10 grade..dar macar s-a dat 3 zile cu sania..sa se sature



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Pisik, super pozele!
Hai sa-ti spun eu ce sa faci cu cilindrul ala magic. Pune-o pe covor, apoi cu partea din fata, manute piept, peste el. cam la asta se foloseste, la exercitii pt antrenarea bebelusului. Numai girja sa nu muscati din covor, ca noi asa ne-am belit odata nasul.
Si valabil pt toate mamicile: mai lasati si voi copiii liberi, alfel cum sa exploreze? Noi avem liber in toata casa la explorat de aceea am si plecat la plimbare atat de repede.
Ah, si referitor la ce scrisesm si aseara despre copiii mei...sa nu uit sa mentionez ca sunt mama de doi varsatori.

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=155635897" target="_blank">The Christmas Story
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
Light a candle for Alma

Mergi la inceput