Pufuleti 2010 (85) Bravo Irrinaa !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Multumesc mult Cristies pentru confirmare!
Incerc sa va ajung din urma...

36+ cu strumfita Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Mai fetele, nu ma panicam io degeaba da ideea e ca are humerus-ul si ulna de 29 saptamani muuult mai mici decat restul oaselor adik oasele capului si torace. Am citit pe net ca poate fi cauza de nanism...adik copil liliputan............

mai are cineva pe ecografie asa ceva?????

Catalutza 32+ Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

catalutza eu am ulna de 36 swe sapt si 4 zile, restu sunt de 34 de sapt si 4 zile si circ craniana de 35 si nu stu mai cate numa asa, dar nu e problema adic peste tot are dastea nu pot zica ca numa la cap mare si la picioare mic ca are mari si la cap si la picioare are mici la fel si la cap si la picioare adica la cap de ex diametru pe lung e de 35 pe lat de 34 6 zile si circumferinta de 36 soo deci sunt de la etaloanele folosite ptr ecograf nu te ingrijora!

ratusca si cris am vazut si eu emoticoanele noi! super tari!

larisel multe si de la mine ptr mami curajoasa si fericita!

34+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Io-s mai noua...v-am urmarit, dar cu partea tehnica n-am fost prea atenta cum sta treaba....astea 10 mesaje pe care trebuie sa le scriu ca sa scap de moderare voi le vedeti? Ca sa stiu daca pot sa va spun cate ceva despre mine ca sa ne cunoastem mai bine sau sa va trimit doar pupici in toate mesajele.... si vorbim dupa...

36+ cu strumfita Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns satulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Io-s mai noua...v-am urmarit, dar cu partea tehnica n-am fost prea atenta cum sta treaba....astea 10 mesaje pe care trebuie sa le scriu ca sa scap de moderare voi le vedeti? Ca sa stiu daca pot sa va spun cate ceva despre mine ca sa ne cunoastem mai bine sau sa va trimit doar pupici in toate mesajele.... si vorbim dupa...

36+ cu strumfita Daria-Ioana


le vedem, dar e bine sa fie scurte, ca sa scapi repede de cele 10 mesaje; ideea e ca sunt moderate si apoi apar pe forum, deci cu oarecare intarziere; dupa cele 10 apar imediat ce le postezi



mami de Marcu (04.02.2006) si 35+ cu
www.simonasibogdan.piczo.com/vinebebe!!!?cr=1" target="_blank">Cum creste bebe...
Eu sunt Marcu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Am vazut ca majoritatea dintre voi sunteti din Bucuresti...ce frumos! Aveti cum sa impartasiti pareri despre doctori, despre spitale...Din Piatra Neamt nu mai este nimeni
Si eu nu mai cunosc nici o graviduta de pe aici din zona noastra, dar bine ca macar am cu cine schimba o vorba pe net legat de acest subiect. Mi-a placut sa va citesc si as fi intrat mai demult daca as fi avut mai mult timp la dispozitie. La birou abia daca aveam timp sa deschid netul pentru un mail rapid...dar recuperez de acum, k am 2 zile de cand lenevesc in casa si deja simt lipsa de activitate.

36+ cu strumfita Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

dooamne ca nu mai pot de burta atata am ras.....am citit la vecine bancul asta
Grija mare pe intuneric. Doua doamne tinere, de mult timp prietene, dar de ceva timp casatorite, se hotarasc sa iasa fara soti in oras. Dupa cateva ore petrecute la un bar, pe inserate, se intorc pe jos acasa. La un moment dat una zice:
- Fata, ce ma fac? Fac pe mine! Nu mai pot sa tin pana acasa. Cealalta rapunde:
- Si eu la fel! Hai sa intram aici in cimitirul asta, ca e intuneric si nu ne vede nimeni..
- Bine, dar cu ce ne stergem?
- Eu cu chilotii si apoi ii arunc.
- Eu nu renunt la chiloti, dar o sa gasesc o solutie..
A doua zi se intalnesc barbatii.
- Oare unde au fost, mai, nevestele noastre aseara? A mea a venit acasa fara chiloti.
- Tu stai bine. A mea a venit cu o panglica in fund pe care scria "Nu te vom uita niciodata. Fratii Ionescu!"


35+
AMR 5 sapatamani speram
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

alexutzzza...
si, in legatura cu ginypralul... imi vine sa zic: "asa-ti trebuie!", daca te mananca sa rezolvi totul intr-o singura zi. o certai pe onitza, da bag seama ca ii calci pe urme fetei, sau faceti cu schimbul...

35+ cu bebeteo...+ 3 kg, ... -2 milioane de neuroni si... lista continua!

AMR teoretic 5 sapt., practic "cica" 3 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

catalutza81 si la noi pe eco sunt diferente intre diferite parti ale corpului. Nu ai de ce sa iti faci griji. Si la Sara tot asa ieseau eco cu diferente uneori de 2-3 sapt. Si acum creste la fel. Ba e prea slaba, ba e prea scunda in raport cu graficele dar e sanatoasa tun.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 34+ Sebastian Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Off...nici nu stiu cu ce sa incep...

Poate ar fi bine sa incep cu o bucurie!
Azi am facut 30 de saptamani!

Vad ca avem deja 5 printzi si doar doua printese! Va dati seama ce concurenta!

M-am saturat de hormonii de sarcina..sunt deprimata si acuma iarasi m-am certat cu sotul pe motiv de cadouri si nu mai am chef de nimic...
cred ca o sa ma demachiez si o sa ma bag in pat.








30+ ....10 kile
AMR....7 de zile pana la urmatorul eco

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/" target="_blank">album

Mergi la inceput