Pufuleti 2010 (85) Bravo Irrinaa !!!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

Dastefa... oxitocina se gaseste daca stii pe unde sa cauti. Eu am vb cu o matusa din Sibiu si mi-a zis ca se gaseste si acolo.Inchipuieti ca m-am interesat in Elvetia si pe langa faptul ca nu ei nu folosesc aceste fiole pt nastere nici nu dau fara reteta.
Moasa mea mi-a zis ca in Germania doar 3 fiole costau 50 euro, si se plangea ca ea nu are bani pt fiecare pacienta in parte. Se astepta sa-i dau eu bani si sa-mi ia ea.

38+ Ecaterina Maria (ne-am razgandit)....acum e SARA
Poze

AMR 2 SAPTAMNI MAXIM


Eu nu mai inteleg nimic... moasa trebuie sa cumpere din banii ei? Si de ce Germania si Elvetia cand e la Sibiu? Imi scapa ceva, in mod sigur...

36+

AMR 4 saptamani!

De-acum e oficial. Am intrat in luna a noua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Fetelor lamuriti-ma si pe mine .. Pt ce e bisturiul ala si toata lista aia? Pt cezariana? Sau si pt nastere normala?? Doamneee unde s-a ajuns .. auzi sa te duci la spital cu bisturiul dupa tine .. asta dupa ce ai platit atatia ani asigurari de sanatate





32+ Yannis Andrei

Poze
AMR 8 sapt !!! Ce putin mai e pana ne vom tine in brate !!! ..
Morcoveii au inceput sa se vada !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Al3csa listuta este pentru cezariana, nu pentru nastere normala. Cel putin pe lista mea asa scrie: "materiale necesare pentru operatii". Dar nu te speria, nu la toate spitalele cere asa ceva...probabil ca aici in Moldova se obisnuieste. Cel putin la noi la Neamt e cunoscut faptul ca spitalele sunt cu stocuri si fonduri 0. Maternitatea de la noi a fost renovata chiar anul asta, arata foarte bine, face parte din nush ce program "spitalul, prieten al copilului" sau asa ceva....dar la capitolul materiale sanitare sunt praf.

36+ cu strumfita Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

ce liniste pe aici! faceti cozonaci inteleg. cred ca o sa-mi creasca barba alba pana m-oi apuca eu de facut cozonaci! sau carnati, sau alte chestii complicate!

eu astept....astept sa merg la eco. cu inima cat un purice!

Petra mamica de Alma (20.08.2007) si 38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zookey spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Cu 2% aia, e cam nasola treaba. M-a sunat o fata de la organizatia Emma, a Biancai Brad, si mi-a explicat cum e treaba. Apoi ieri mi-a explicat si Bianca.
Chiar daca voi, dragutele, imi virati banii in contul fundatiei apar mai multe probleme cum ar fi:
- nu se stie care bani sunt de la cine, pentru cine sunt, ca primesc si ei acesti 2% si nu se diferentiaza,
- banii intra pana in conturile finantelor pana la 15 mai, parca, dar in contul fundatiei d-abia in decembrie 2010,
Mi-a spus ca poate sa imi faca un cont special, dar cont am si eu... asa ca... nu are sens sa ma mai complic printr-o fundatie.
Deocamdata ne zbatem pentru hartiile alea. Om vedea apoi, daca Doamne-Fereste nu se rezolva, ce e de facut.

34+ Maria Dalia


Da .... din pacate intri in posesia lor km tarziu .... stiam . Eu ma gandeam k oricum iti vor trebui si dupa !! Eu oricum am descarcat formularul ( FORMULAR 230 ) pt cei interesati si il voi imprastia pe la toti cunoscutii ... trebuie sa stim doar contul si fundatia!
Acum cum zici si tu ... oricum mai e timp pana in mai! Oricum e buna ideea si cu spitalul Marie Curie ... stiu k se lucreaza km de un an la sectia de cardio pt bebei !
Cand te hotarasti sa ne anunti !!!
Toate gandurile noastre bune pt inimioara mica !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Fetele eu nu mai poooooot. Am strans niste creioane aruncate pe jos de Sara-Taifunul si gafai ca locomotiva. Am intins patul putin si am crezut ca mor sufocata ca nu intra aerul deloc... Sunt mai rau ca babele de 90 de ani.
In alta ordine de idei, ieri mi-a venit comanda de pe un site cu produse organice si sunt f. incantata. Deocamdata am testat pe Sara un sampon si o crema si chiar imi plac. Siteul e napati . ro daca mai e cineva interesat.

dandanaG la multi ani! Sa ai parte de tot ce e bun, sa fii sanatoasa si fericta!

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 35+ Sebastian Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

cristies, ma primesti si pe mine acasa la tine???
te rooooog...

35+ cu bbTo...+ 3 kg, ... -2 milioane de neuroni si... lista continua!

AMR teoretic 5 sapt., practic "cica" 3 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

cris.dogarel nu. nu am termnat de papa demult si am facut un dus, imbracat, machiat si fugutza in Unirii ca astia la mall Vitan nu mai imprima tricouri. Am imprimat lu tati un tricou negru slim fit cu un text rosu stil in flacari asa : "HOT NEW DAD" o sa se incante tare ca e stilul lui . Offf astia de ce iti zic la imprimat tricouri sa te intorci in 30 de minute? 30 de minute in unirii sunt dezastru ptr oameni ca mine....bine ca nu aveam multi bani da tot am mai luat un set cadou f frumos ptr tati cu crema hidratanta si revigoranta ptr fata (ca de cand a venit iarna o foloseste pe a mea ca gelul lui crema de dupa ras nu e destul de hidratant) si mai are si un stick ptr in juru ochilor si un sampon toate intr-o trusa fruoasa de cosmetice de aia de voaiaj. F misto setul. Bine ca am luat pe asta de la Vichy homme ca era cat pe ce sa dau 165 de lei pe o crema de fata de barbati de la clinique! numa crema 165!!!, setu asta cu totul fiind 115...bine si cu tricoul nu am luat d-ala fruit of the loom de au aia standard la imprimat am vrut altul mai slim fit si era 40 numa tricoul plus textul ca l-am vrut de a cautat ala ptr mine text in flacari ...70 de lei asta e cadoul meu "ieftin". Vazusem un ceas de birou - statie meteo de la Philips de vroiam sa ii iau ca al meu e fan ceasuri si meteodependent, niciodata nu are destule ceasuri in casa, la birou, pe pereti, pe noptiere...etc si non stop intra pe net sa vada vremea, cate grade etc, asa ca pusesem ochii pe statia asta la 180 sau 200 de lei, depinde de magazin si am zis aaa nu-i iau ca e scump nu am bani. Si pan la urma.....tot acolo am ajuns cu cheltuiala ati mai vazut asa ceva ca mine? aaa bine am avut grija sa aranjez cu mosu (parintii mei) ca sotul sa primeasca si statia . Sper sa fie fericit

35+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Fetelor ce faceti?? Iar v-a luat somnul? Sau v-a prins pe toate nebunia sarbatorilor??





32+ Yannis Andrei

Poze
AMR 8 sapt !!! Ce putin mai e pana ne vom tine in brate !!! ..
Morcoveii au inceput sa se vada !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

Dastefa... oxitocina se gaseste daca stii pe unde sa cauti. Eu am vb cu o matusa din Sibiu si mi-a zis ca se gaseste si acolo.Inchipuieti ca m-am interesat in Elvetia si pe langa faptul ca nu ei nu folosesc aceste fiole pt nastere nici nu dau fara reteta.
Moasa mea mi-a zis ca in Germania doar 3 fiole costau 50 euro, si se plangea ca ea nu are bani pt fiecare pacienta in parte. Se astepta sa-i dau eu bani si sa-mi ia ea.

38+ Ecaterina Maria (ne-am razgandit)....acum e SARA
Poze

AMR 2 SAPTAMNI MAXIM


Eu nu mai inteleg nimic... moasa trebuie sa cumpere din banii ei? Si de ce Germania si Elvetia cand e la Sibiu? Imi scapa ceva, in mod sigur...

36+

AMR 4 saptamani!

De-acum e oficial. Am intrat in luna a noua!



Pai...mi-a zis la inceput ca nu exista in tara..chiar auzisem la stiri ca nu s-ar mai produce in Romania doar in alte tari. Apoi eu am cautat prin cunostinte ...si culmea...se gaseste.

Se oferea ea sa cumpere din Germania ca are cunostinte acolo..si platea ea..cred ca se saturase femeia sa cumpere ea.....si mi-a zis sa-mi fac rost de ele.

38+ Ecaterina Maria (ne-am razgandit)....acum e SARA
Poze

AMR 2 SAPTAMNI MAXIM

Mergi la inceput