Pufuleti 2010 (85) Bravo Irrinaa !!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

haircut sa ai niste sarbatori de poveste

vikinga ce bine ca ai mai trecut pe la noi las` ca bebe o sa vina el cand e pregatit, nu-l ma grabi tu...

offff fetelor m-ati innebunit cu shoriciul Mie imi place de mor, si anul asta nu stiu daca o sa am de unde sa fac rost de shorici proaspat, doar sa cumpar de la magazin, dar nu e acelasi lucru

al3csa spaghete... Mi-as face si eu, dar azi o sa fiu cam plecata... Ma duc sa ma fac frumoasa la coafor/mani+pedi iar dupa trec pe la mami meu... Poate reusesc sa fac diseara daca nu o sa fiu prea obosita...

adina_bulina sa fie totul bine in cele din urma, sa rezolvati cu toata hartogaraia si bebelina sa fie ok si curaj!

lucia2000 asta e Romanica noastra Stiu cum e in invatamant; am fost si eu invatatoare 2 ani, dar am renuntat... din cauza salariului Nu stiu cum e la profesori, dar eu, ca invatator debutant aveam in 2003 3 milioane salariu

Trimit sa nu se piarda si revin

32+ David Alexandru... inca negociem
poze gravi
trusou bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Buna dimineata, mamici si burtici!

Felicitari Irina, bine ai venit in bransa!
Adina, tinem pumnii sa terminati hartiile si sa plecati in Germania! Dumnezeu sa va ajute!

Ieri nu am intrat, am facut curat in casa si la noi in camera unde dezinfectez zilnic... asa ca mi-a luat toata ziua.
Aseara am cazut franta, nu as fi crezut ca ma trezesc la apel... de 3 ori chiar azi-noapte, dar am reusit si bebe Tudor e multumit.
Am facut provizii de infacol, desi la noi, rezultatele nu sunt excelente, adica tot se screme si se chirceste. Eu mananc dietetic, numai alimente permise, nu stiu care e faza si cum pot fi evitate colicile... macar statul pe burtica il mai calmeaza, si ne si face placere sa stam asa.

Oofff asa il necajesc ca ii tot pup fruntea si obrajii si ma maraie... de ar sti el ca imi vine sa il pap tot, nu ar mai dormi asa linistit

va pup, revenim!



Andrelina, DE Tudor Andrei prematurul de 3,2 kg la 35 sapt
Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
poze burtica
toate pozele INCLUSIV BEBE TUDOR PATRIOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Cu 2% aia, e cam nasola treaba. M-a sunat o fata de la organizatia Emma, a Biancai Brad, si mi-a explicat cum e treaba. Apoi ieri mi-a explicat si Bianca.
Chiar daca voi, dragutele, imi virati banii in contul fundatiei apar mai multe probleme cum ar fi:
- nu se stie care bani sunt de la cine, pentru cine sunt, ca primesc si ei acesti 2% si nu se diferentiaza,
- banii intra pana in conturile finantelor pana la 15 mai, parca, dar in contul fundatiei d-abia in decembrie 2010,
Mi-a spus ca poate sa imi faca un cont special, dar cont am si eu... asa ca... nu are sens sa ma mai complic printr-o fundatie. Deocamdata ne zbatem pentru hartiile alea. Om vedea apoi, daca Doamne-Fereste nu se rezolva, ce e de facut.

34+ Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

lucia2000 suuuuperbe lucrusoarele tricotate

alexutzzza si tu ai niste lucrusoare superbe pt bebe si multam pt pontul cu papanasii pt cele ca mine (care stau maxim o juma de ora in bucatarie) sunt ideale chestiile astea gata preparate (chiar daca nu sunt la fel ca cele traditionale)

Andre_lina cand vad cum povestesti tu de bebe Tudor parca nu mai am rabdare deloc si vreau sa iasa bebe mai repede... Oricum tati deja ma intreaba in fiecare zi cat mai trebuie sa stea ...

Eu va las burticuti, ma duc sa pap si eu o omleta cu jumari, ca visez de aseara la ea dar am zis ca e prea mult pt o masa de seara... Mai intru inainte sa plec la salon sa va pup si ne mai auzim diseara!

32+ David Alexandru... inca negociem
poze gravi
trusou bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Tot legat de astia 2%. M-am mai gandit... si eu cred ca ne-ati ajuta asa. Sa viram toate si sa ii convingem si pe prieteni, rude, pe toti, la Marie Curie. Noi, dupa toate cele, o sa tot avem nevoie de consultatii, investigatii etc. si ar fi super bine sa se deschida o data centrul asta si sa aibe doctori buni, aparatura perfomanta si tot ce trebuie sa vedem ca sunt bebeii bine.
http://www.inimacopiilor.ro/campanie/ajuta_2laSuta.php

Noi, de cand am aflat de problema inimioarei, tot ne intalnim si cu alte cazuri ale unor viitoare mamici cu diagnostice de malformatii cardiace. Incerc sa tin legatura cu ele, sa ne sfatuim cum este mai bine si sa rezolvam.

Ele au sarcina mult mai mica, cam 20 saptamani, si poate pe ele chiar le-ar ajuta acest centru ca sa nu mai mearga in strainatate. Cine stie!!!


34+ Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

adina, toate gandurile noastre merg alaturi de tine si bebe. sper din tot sufletul sa reusesti ce ti-ai propus si sa fiti sanatosi si voiosi cu totii. sa nu uiti sa mai treci pe la noi sa ne tii la curent cu noutatile, si cu ce mai ai nevoie.

vikinga, ce frumos ca ai trecut pe la noi, desi in fuga... inca putin mai ai, si facem galerie pt micuta vikinga...

andre_lina... nu stiu sincer cum reusesti sa le faci pe toate. ori esti un supraom, ori intr-adevar cand iti tii copilul in brate capeti puteri pe care nu credeai sa le ai. te admir din tot sufletul, si astept mereu mesajele si pozucile voastre cu sufletul la gura! BRAVO, MAMI CURAJOASA!




35+ cu bbTo...+ 3 kg, ... -2 milioane de neuroni si... lista continua!

AMR teoretic 5 sapt., practic "cica" 3 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Hello, hello.

Fetele, v-am citit dar nu prea pot sa ma concentrez, nu stiu ce-i cu mine.

Incerc ce-mi aduc aminte : DandanaG Nastere usoara si bebe sanatos si mancacios!

Elefantico, bine ai revenit.

Cris.mario, chiar ma gandeam ce-o fi cu tine.

Adina_bulina, spor la treburi si sa stii ca aici e un grup care e alaturi de voi mereu.

Vikinga, cum a fost la petrecere? Raspunsul la intrebarea ta este: la stat trebuie sa cotizezi la cezariana dublu fata de naturala. Eu sunt perfect de acord cu cazurile speciale care trebuie sa aiba parte de ceza' dar datorita numarului foarte mare de cezariene la cerere se ajunge in situatii ca lipsa de bistiu, de ata samd. Asta pentru ca sistemul sanitar considera cezariana o operatie de urgenta (si fonduri ca pentru urgente). Dupa ce m-am revoltat ieri ca nu e posibil sa te duci cu bisturiul am realizat ca de fapt e posibil. Si nu doar posibil, ci si normal. Daca doctorul te programeaza la cezariana chiar daca nu are un motiv anume, nu e normal sa te duci de acasa cu toate? Eu asa zic...

Al3csa, parca vorbesti de casa parintilor mei... la ei nu exista "nu". Adica lumea doar anunta vizita, nu cerea pareri. E intr-adevar frumos... uneori simt lipsa... dar alteori asa ma bucur de faptul ca pot sa intind canapeaua in sufragerie si sa stau la TV fara sa sar cand aud telefonul ca daca zice de la celalalt capat: "Sunteti acasa? Dam si noi pe la voi juma de ora!".

Larisel, super mobila. Iti multumim ca iti faci timp si de noi. Mai pune-ne poze cu fetitele ca nu ne-au ajuns...

Lucia, m-ai omorat cu papanasii. Sa stii ca si eu azi fac cozonaci.

Ce frumoase lucrusoarele crosetate. M-ai omorat!

Alexutzzza, super lucrurile. Sa le poarte sanatos!

Decenuela, in piata cred ca se gaseste un aparat de facut carnati, ca o masina de tocat in care bagi toata compozitia si apoi invarti... nu te-as sfatui sa faci vreo improvizatie, pentru ca poti strica motorul robotului. Spor!!!

Pe cine am uitat? Mai vroiam sa zic ceva...


36+

AMR 4 saptamani!

De-acum e oficial. Am intrat in luna a noua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

LUCIA, te-ai scos cu talentul asta al tau. ff faine hainute. si mai faci si papanasi. te inscriu la "gospodina pufoasa"

DECENUELA, aveau tub/palnie la foste magazine "metalo-casnica", pe la parter de blocdar nu stiu daca merg la robot. ai mei le puneau la masina clasica de tocat.intreaba si la o macelarie daca au/iti imprumuta/iti fac ei carnatii din compozitia ta, contra cost.

ADINA BULINA, pare ca ai facut destul de multe si esti pe drumul cel bun; sa iasa totul bine, suntem alaturi de tine

Cris, 35+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 4 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

danyelana, ce faci? cum stai cu durerile de la cazatura?

HAIRCUT, distractie frumoasa, dar linistita. Craciun fericit!

ALEXUTZZA, ai ceva hainutze frumi de spalat de acum incolo..inca mai mananci?recupereaza acum pe ultima suta, dar n-ai sanse sa ma ajungi....(nici nu iti doresc

ANDRE_LINA, adica ce faci cand dezinfectezi camera? cu ce dai?burticile lipite de mami si de tudor


Cris, 35+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 4 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Hai ca m-am invrednicit sa fac o poza cu bucataria inainte sa incep cozonacii si una cu bradutul fara luminite. Pun si cu luminite...
aici

36+

AMR 4 saptamani!

De-acum e oficial. Am intrat in luna a noua!

Mergi la inceput