**Zmeurici de iulie-august 2009 (20)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

acum ne-am trezit.
Edi mai doarme...trebuia sa pape acum 30 minute.

Lucialu mersi de pont, ii voi spune sotului. maine oricum le face scandal la aia, vrem masina...e naspa rau sa nu ma pot deplasa cu copil dupa mine. Miercuri plecam la Alba si nu am cumparat nicun cadou la copii.
alimente si al meu stie cumpara, ma gandeam ca te referi la cadouri.
Inutsa, Noce a fost si la selgros la noi, auchan si altele... sanii ioc. la Auchan le-am vazut eu luni...dar de atunci...cum a nins lumea a cumparat. cica primesc la praktiker in 26 dec. noi atunci suntem la Alba si acolo avem vreo 3 bucati, cu sau fara spatar.
vroiam sanie normala, cum am avut si noi, nu bob, sau altele care au aparut. Edi e prea mic pt. asa ceva, doar daca se da cu mine sau Clau. la anul il va tine Marco in brate.
Cornelia super traditie...si acelasi costum la toti, nu?
Chiar ca e misto poza cu Vladi la varful bradului.
Elenada imi pare rau ca Ana maria e mai mofturici, or fi dintisorii. si eu am una bucata acasa.
Blanca super ca e mai bine Eva. Eu i-am dat oscillo la puiul mic si vad ca e ok.
Noce super ca o tineti intr-un shopping. e singura perioada din an cand nu-mi pare rau ca arunc banii pe toate prostiile, cu folos si fara.
Corinna la prima otita i-am dat belladona si se calma dupa ea, acum la dintisori nu prea vad efectul. o fi dilutia prea mica...naiba stie. trebuie sa incerc si CH30, caci e la fel de agitat, cu sau fara granulele astea.
sa-mi zici cum te mai simti, daca mai iei, sunt curioasa acum.

trebuia sa ies cu fetele in oras...dar capul e groaznic...zicic ca am sinuzita, eu nu am suferit niciodata de asa ceva.
Al meu a coborat iar la birou, are de semnat 400 planse, 650 le-a executat. si cand ma uit cum imi arata casa...ma apuca depresia instant.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Giova, tine-te tare! Eu cand simt ca ma apuca depresia iau borcanul de nutela. Nici nu-ti imaginezi ce efect bun are!
Lasa curatenia, ca oricum nu faceti Craciunul acasa. La Alba sa fie curat.

Mami lui Filip, 1 august 2009
Cu carutul prin zapada

www.youtube.com/watch?v=WsDLEiVGqsQ&feature=player_embedded" target="_blank">25 de motive pentru a fi vegetarian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura.s spune:

Giova, pentru bebei agitati mai poti folosi Tellium (extract de flori de tei) si Chamomilla (musetel).
Multumim ca ne-ai trecut in listuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Noce pai asa zice si mama...sa nu mai imi fac probleme ca oricum nu stam acasa. maine nu conteaza cum ma simt, trebuie sa bag aspiratorul, ca numai biscuiti sunt peste tot.
laura mersi, de chamomilla stiam si eu, de fapt si de tei...Edi e agitat si nervos din cauza dintilor, dar nu tot timpul.

amandoi sunt in dormitor se uita la 101 dalmatieni. Marco e concentrat, edi se rostogoleste la greu, dar m-a rugat frate-su' mai mare sa-l pun langa el si nu am rezistat. Edi e innebunit dupa el, rade pana la urechi, se lasa pupat, mutat si altele...il termina marco[:d].

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna seara fetele ! Eu sunt asa si asa , de fapt cam, suparata , sotul a ramas inzapezit si nu ajunge in seara asta . Deh, i-am spus sa nu plece la parinti pe vremea asta !
Noi suntem in general bine , insa tot nu mancam , sper sa treaca o data perioada asta si sa manance ca inainte .
Mami de Laura Maria( 16.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Noce am iesit si eu cu masina si am mers rau tare. parca eram cu sania. mergeam cu 40 la ora. cand acceleram incepeau rotile sa se miste in gol si nu prindeam viteza. asa ca m-am lasat pagubasa. nu mai zic ca numai nebuni in trafic. maine sa vad ce dispozitie am. poate ies afara. e parcarea plina de zapada dar poate se taseaza de la masinile vecinilor.

pupici

Daca doriti sa votati un pitic o puteti face AICI

elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Salutam si noi tufa si uram multa sanatate mamicilor si puiutilor bolnaviori!

Cornelia ce craciunei frumosi ai tu, asa mi-ar placea si mei sa am 3 copii dar tare greu mai e.

Sa imi laud si eu puiu,nu se prea intoarce,dar zice ta-ta-ta,ba-ba-ba,da-da-da.Are o voce asa simpatica,daca ar avea si el mai putine treziri noaptea ar fi extraordinar.

L-am scos si eu cu caruciorul afara,ii place la frig,sanie cred ca la anul,mi se pare prea mic acum.

Ce faceti de revelion,mie mi-ar fi placut sa merg macar la un restaurant,dar cu trezirile lui nenumarate si adormit doar la san nu ma pot deplasa, anul trecut mi-a interzis medicul ginecolog sa plec din oras...sper ca la anul sa pot petrece si eu.Mie nu imi place deloc revelionul acasa.

mami fericita cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Am si io copil mucios! Avea 37.8 asa ca nu i-am dat nimic inca. Voi cu ce curatati nasucul? Ma gandesc daca sa iau ceva mai klumea, BB nush daca sa o iau sau nu, ca am o pompita de aia manuala.
La noi o zi is 20 de grade, apoi 4, apoi 15, 11 tot asa aiurea, si in casa e frigut. Cand inchid radiatorul ala se face grig, dar cu el non stop e prea cald

O sa punem si umudificatorul, si sper sa apuc ca iau si eu ulei de eucalipt, e super bun.. ori asa vaporizat, ori in amestec se poate da masaj pe piept.

Pentru adulti bolnavi: trimisesem pe mail un remediu, ii zice WET SOCK TREATMENT, incercati-l! Eu am deja 2 nopti si azi a 3-a si cred ca e ok... aveam o infectie in gat de imi luasem deja antibiotice (recomandate de dr) dar am zis sa vad asa intai si daca nu trece ma bag pe medicamente.
Pe scurt, se pun sosete d bumbac ude si reci (din congelator) in picioare si peste unele de lana groase, apoi in pat. Atentie ca picioarele tre sa fie calde si apoi sosete reci si apoi groase caldute iar. Google it si gasiti explicatii.

pony, scump tare bosumflatul tau! vezi la mancarea la borcanele sa nu aiba zahar, nush ce marci sunt la noi, dar aici c m populara, Gerber, ar avea amidon si zahar, si alta, Heinz ar fi cea fara de astea... poate influentaza si asta.

Cornelia, vad ca sta f. bine Vlady in fund, nu il mai vorbi de rau is scumpi toti 3.

Daria Alessia (12.07.2009)

"The key to effective parenting lies not in what we do but in who we are to our children." - Gordon Neufeld

"Ignoranta nu te salveaza... dar te face sa te simti destept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:


am fost la plimbari un pic in seara asta. intentionam sa iesim la amiaza, dar Bia a dat tonul la si am urmat-o si noi, asa ca am dormit tustrei pan'la 5. apoi am iesit la plimbare, a dormit un pic afara, pan'am intrat in mall si s-a trezit. oare i-o fi placand mai mult sa doarma in frig? cand ieseam pe caldura afara,nu prea dormea.

cornelia frumoasa "colectia" de craciunei!

pony ciudate gusturi mai au si bebelusii astia! stai ca acus incepe toata gasca sa se diversifice, sa vezi atunci forumul plin de "nu vrea sa pape, nu ii place marul/banana etc". eu de la Bia ma astept la asta ca si eu am fost mofturoasa la mancare

noce habar nu aveam ca uleiul de masline nu trebuie fiert. multam de pont. da, a meritat alergatura bunicii. sa folositi cu placere noile achizitii!

giova lasa depresia! baga maine aspiratorul un pic si se rezolva! uita-te la copii cum se iubesc si iesi din butoi instant

motana Bia nu suporta pompita de nas. daca nu are muci, ii dau cu spray cu apa de mare si atat. daca are muci, eu folosesc o planta, kalanchoe, ii pun cate o picatura de suc din planta asta in nari si apoi stranuta de da totul afara

---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca la 4 luni

bebelusha din burtica

cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Multumesc pentru aprecieri tuturor! Elena, ai dreptate .

Motana, eu nu ma descurc nici cu pompita, nici cu batista . E infundat, ii pun apa d emare, da rnu iese nimic. Sanatate lui Daris! Vladimir nu prea sta nici in fundulet. Cu chiu cu vai si sprijinit l-am putut poza. Surioara, vestita pentru progresele motrice extreem de lente , macar statea cat de cat in fundulet la varsta asta.

Zilele astea a fost si blegut din cauza racelii. Am tot glumit eu, dar chiar sunt ingrijorata. In ciuda experientelor anterioare, nu ma pot linisti. Cred ca sun kinetoterapeutul zilele astea si poate imi fac timp macar pentru 2-3 sedinte. Eu degeaba ma "joc" cu el, ca se pare ca nu ii stimulez de loc musculatura. Nu stiu, nu cred sa aiba ceva, nici nu am chef de umblat prin medici cu el, mai ales ca am o experienta f. urata cu un diagnostic inacceptabil la Stefan. E un copil calm, linistit, intr-adevar neatras de miscari, dar nu il pot lasa totusi chiar asa. Are picioarele ca de plastilina, moi, moi, nu opune cu ele nici o rezistenta. Cred ca stiti cum topaie bebeii la varsta asta si se imping in picioare, ei bine, Vladimir isi ignora picioarele cu desavarsire.

Probabil asta e ritmul lui, dar cum scap eu de piticii de pe creier?

Anemona, felicitari pentru gangureli! Vladimir nu spune decat brrrr si da.

Blanca, sanatate tie si Evei!

Inutsa, foarte frumos carucior ati primit! Sa il folositi sanatosi si mai incolo si la un baietel !

Giova, costumul de craciunel e acelasi la Maria si Stefan. Acum a trebuit sa cumparam altul (l-am dat pe primul ) si am cautat unul cam la fel. Sanatate multa si tie! Bafta sa rezolvati cu masina! Mie mi-a promis mosul roti de iarna . Sa imi redea libertatea de miscare . Dar eu pe vremea asta (la noi e o ghetaraie acum ) nu ies nici cu lanturi.

Spor la cumparaturi si pregatiri de Craciun tuturor!

A, si mie imi mai trec depresiile cu muuulta ciocolata .



Mergi la inceput