Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna seaara burticute,

Am ajuns si noi cu bine, ieri seara acasa la parinti. A fost greu, mai mult am fost speriati ca vineri dimineata era cam blocat Otopeni-ul. Apoi, drumul spre ai mei a fost greu, a doua zi, ieri, pentru ca am stat in Bucuresti sa ma odihnesc.
Pe drum mai greu mi-a fost cu picioarele care s-au umflat si-mi ieseau din cisme, iar eu, ca o duamna ce ma aflu, nu m-am descaltat, desfacut sau ceva. Cu altceva nu am avut probleme, efectiv a fost nesperat de bine.

Acum, e super, ca-n povesti, zapada, foc in soba, muuulta poveste, musafiri, super.

Va doresc sanatate, vad din pagina asta ca sunt ceva probleme, Andra?Are probleme?

Gata nu mai pot scrie, sanatate muuuulta la toata lumea, pupici cu carul tuturor si sper ca maine sa mai povestim

Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 29+ Sofia Maria

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Honey, cand am fost la Disneyland cine crezi ca se batea cu copiii sa faca poze cu winnie?Si cu Chip&Dale, cu Mickey,Minnie.Sotul meu a fost exasperat insa aia a fost cea mai fericita zi din copilaria mea(s-a petrecut in mai anul asta...).Am vazut in selgros o lenjerie cu winnie dar este de pat junior deci prea mare pt patut.Insa parca la Bertoni aveau lenjerii si la Real au figurine disney de aplicat pe patut.
Kossir bun venit la Romanica noastra draga.

+28 cuGeorge-Theodor


AMR 11 saptamani !!!
Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !

http://www.flickr.com/photos/9821718@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Carmen, bine ai venit !!
Ma bucur ca ati ajuns cu bine...la ce vremuri sunt... Ce ciudat mi se pare ca acum esti "printre noi" ...pana acum mi se parea ca est "departe" Sa aveti sedere placuta si Sarbatori fericite !! alaturi de cei dragi, care cred ca sunt deja adunati in jurul vostru...
Sa ai grije de tine si de bebelina, Mihai cred ca e super incantat, mama ce distractie in zapada o sa aiba


Ioana, 28+ , si Alexandru ,07.04.2006.

noi...
Alexandru
icoane pe lemn
BEBE...in burtica..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Kossir ma bucur ca ai ajuns cu bine in RO. Distractie placuta in zapada.
Ella nu ma gandeam ca nu-ti plac personajele Disney, ma gandeam doar ca WInnie e prea calm pt tine, tu esti mai infipta. Sper rusinea mea eu am vazut decat un episod din Winnie the Pooh.
Lejerii cu winnie am vazut pe portocaliu cu tot cu pilota in Cora.
Eu i-am luat pe verde cu Tweety bebelunei.

Denisa, 25 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

kossir ma bucur ca ai ajuns cu bine acasa. nicaieri nu poti simti bucuria Craciunului decat in sanul familiei. dragele mele sa pretuiti aceste clipe minunate alaturi de parinti, socri, prieteni, bebeii din burtica si cei ce sunt deja pe langa voi

honey am admirat si eu pozicile cu hainute si sunt f f dragalase. daca pana acum nu aveam timp pt hainute prin magazine, de cateva zile numai la haine mi-e gandul. pup pe tine honey si burtica

Alina am vazut si la tine pozele cu printesa ta . stii doar ca eu sunt indragostita de pitica Ioana. si tie si citeste bucurie si liniste pe chip. mai usor cu treaba

vladi drum bun spre iasi si sa ai si tu parte de niste sarbatori linistite, sa te odihnesti cat mai mult si sa vezi partea plina a paharului: ca vei scapa de gatit si va fi cine sa te serveasca cu bunatati. eu tare tanjesc dupa un ajutor in casa. simt ca nu prea mai am putere, am intrat in panica deja ca ma gandesc ce ma fac cu mancarea pt Craciun? nu gatesc mult, dar ne-am obisnuit sa avem din toate cate putin gatit...as da orice sa stiu ca toata treaba o pot pasa altcuiva si eu sa stau relaxata....
saptamana asta sunt singura toate zilele, inclusiv in ajunul Craciunului cand sotul meu va veni acasa odata cu Mos Craciun. imi vine sa plang acum, dar ma intaresc si ma voi descurca atat cat voi avea putere.

va pup pe toate si sa aveti o saptamana binecuvantata , fara dureri si fara stres

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sfantul Tihon Zadon
29+ - Maria-Emilia
AMR 10+
http://community.webshots.com/album/575239850kJqaRO
*mamica unui fluturas*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

Buna fetelor,
Am ajuns si eu la calculator, raportez brad facut, m-am gandit sa-l facem azi, ca maine e zi de doctor si dup-aia nu prea mai e timp de asta, mai ales cand ar trebui sa stau mai mult in pat.Toate bune si frumoase pana m-au luat toti dracii ca nu am priza de curent in zona unde vreau sa pun bradulsi acum trebuie sa astept pana maine sa cumpere sotul prelungitor....ca nici de-acela n-am, sau nu in plus....

Kossir, bine ai venit in tara, ma bucur ca ati ajuns cu bine pe vremurile astea.

Miria, multumesc de informatii vis-a-vis de analizele alea.

Freedelia, , pai de ce n-ai zis mai repede preturile la cadouri, te rugam sa cumperi si pentru noi la preturile de care vorbesti...ca ieseam mai ieftin cu tot cu expediere...

Vladimirescu drum bun, aveti grija de voi si Sarbatori fericite!


Sper ca Andra e mai bine si ca si-a convins bebeul ca nu e ren, ci iepuras si sa mai stea la mami in burtica

Abia astept ziua de maine sa vedem ce face bebelina, avem emotii...Sper sa fie totul ok.
Revin, suna cineva la usa...



Ramona, 27+ Briana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

am pus si eu pozici cu hainutele cumparate, zilele urmatoare voi mai achizitiona cateva

http://community.webshots.com/album/575988974ZEsNoS


"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sfantul Tihon Zadon
29+ - Maria-Emilia
AMR 10+
http://community.webshots.com/album/575239850kJqaRO
*mamica unui fluturas*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Ioanaa28, Ioanact, Honey, Dayanara, Freedelia, Rebiana - va multumesc frumos!
Concluzia e ca va trebui trecuta mai mult ca sigur pe antibiotice si e posibil sa fie necesara si o radiografie pulmonara. Are pieptul plin de secretii, si ma enervez ca exact pentru asta am fost la acelasi spital acum 5 zile, pt ca avea o tuse foarte urata, iar medicul care a consultat-o atunci mi-a spus ca e vreo urmare a unei viroze, si sa-i dau Prospan. Atat.
Iar cea de azi s-a uitat crucis la mine dupa ce a ascultat-o, si mi-a zis ca incepe aerosoli in urmatoarele 5 minute.

I-am facut o sedinta la spital, dar a trebuit sa cumparam si noi unul (are de facut 3 sedinte pe zi), si vreau sa va spun ca e al naibii de scump: am dat 390 lei, plus medicamentele.
Maine mergem iar la spital pentru alta hemograma si alta consultatie, sa vedem daca e nevoie radiografia si ce antibiotic i se da.
Rosu in gat nu prea are, dar secretiile alea au dat-o peste cap. Si probabil are o traheo-bronsita, ceva.

Si cam asta e efectul gradinitei, in primul an.

Dragelor, imi cer scuze ca nu va scriu altceva, dar n-am prea putut sa citesc.

Irina a plecat cu tati sa cumpere brad, si eu sunt cu Nati acasa, ne pregatim sa facem mai incolo sedinta de aerosoli "home made"

Kossir - bine ai venit sanatoasa!

Vladi - drum bun!

Ramy - bafta maine la eco, sa vii cu vesti bune!

Andreea - ma bucur ca iti place numele Irinei
Sa vina bb sanatos, si-ti doresc sa fie cel putin atat de cuminte precum a fost Irina in primul an (a fost o minune de bebelus, mi-a dat curaj sa o am pe Nati repede)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Oanka ff frumusele lucrusoarele cumparate. Sa le poarte Maria sanatoasa.

Carmen ma bucur ca ati ajuns cu bine.

Oana 30+ Eric Nicholas
AMR 9+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Andira imi pare rau ca trebuie sa treceti iar prin clipe grele.

Multa sanatate.

Oana 30+ Eric Nicholas
AMR 9+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput