La multi ani licurici de ian-feb2009(75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Lisa multumim de retete, eu de Craciun il testez pe ala smecher

Justme sa stii ca si V#537;ad tipa, sigur se aud si le place.

Fetelor din cauza viscolului, azi noapte nu am avut curent pana la ora 03,00. Erau 15 grade in casa, am murit de frig. L-am luat pe Vlad cu noi in pat dar NU II PLACE, a inceput sa urle pe la 02,00 ca nu se putea intoarce....ingrozitor, eu nu am inchis un ochi ii auzeam respiratia....la orice tresaream....


Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

La multi ani Eva Maria!Sa cresti mare,sanatoasa si sa ai parte de o viata frumoasa plina de bucurii si impliniri.

Noi am avut o noapte cum nu doresc nimanui.Fii-miu s-a culcat ieri la 19,la 21,30 s-a trezit.Apoi la 11,30 s-a culcat iar,ma rog,cu urlete si nebuneli..cred eu ca a adormit,insa s-a trezit foarte repede si n-a mai fost chip sa-l adormim.A urlat de am zis ca-mi iau campii.Si la 2 azi-noapte plimbam copilul prin casa si-l tineam la geam,ca altfel urla din toti plamanii.Pe la 2 si ceva l-am adormit,evident cu scandal..doar ca la 3 s-a luat curentul si noi ne incalzim cu curent.S-a luat apa,a picat tot si incalzirea de la Radet si tot.Intr-o ora a scazut temperatura de la el din camera cu 5-6 grade,am dat drumul la aragaz si am luat copilul la noi..dar n-a vrut sa doarma..Nu a vrut nici cum..nici pe mine,nici leganat,nicicum.A plans si a urlat,de am zis ca daca as avea un pistol sigur m-as impusca.Pe la 4 si ceva-5 a venit curentul..am asteptat sa se incalzeasca la el in camera si l-am dus acolo,a adormit si ne-am culcat si noi la 5 si ceva-6 dim.Ne-am trezit toti la 12.Mi s-au decalat toate mesele,a mancat jumate din fructele pe care i le-am dat..e marait,vrea sa se plimbe prin casa si sa-l tii la geam,doar ca geamurile sunt inghetate si nu vede nimic.Prin urmare il ia plansul ca nu vede prin ele.Aici e o vreme,de n-ai da un caine afara..a plouat cu gheata,bate un vant rece de te ia pe sus..e oribil ce mai..Vreau sa vina primavara,nah,mai bine ningea,decat ploaia asta cu gheata si vantul asta turbat.
Va dorim un we linistit si frumos.
Sanatate multa celor bolnaviori.

POZE CU NOI
de David Christian
Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

La multi ani Eva Maria!! Sa cresti mare sanatoasa si sa fii fericita.

Noi astazi am fost sa cumparam bradul. Sunt cam scumpi, in fiecare an imi propun sa iau unul artificial frumos insa inca nu am reusit. Tot la cei naturali imi sta inima.
La noi de aseara a tot nins, azi noapte a si batut vantul tare. Eu eram disperata ca ninge si se inzapezeste si nu mi-am cumparat brad. Nu imi era ca n-am facut in rest nici un fel de cumparaturi ci ca nu am luat bradul..

Astazi dupa o ora de munca am scos si noi masina si am rezolvat si problema asta. L-am luat si pe Marius dupa noi, deoarece nu avem cu cine il lasa.
Nici lui nu i-a placut zapada prea tare. Adica are o problema daca i se prinde zapada de maini si nu poate scapa de ea.
Va lasam si noi cateva poze din ultima luna:

http://picasaweb.google.co.uk/rn.paula/MariusLuna11#

Si lui ii place sa stea cocotat in geam, ne ia de mana ba pe unul ba pe celalalt sa il ducem la geam sau la calculator. Nu merge inca singur, doar tinut de manute, in rest se catara peste tot, merge tinandu-se de masuta sau de pat, iar de-abusilea are o viteza de nu il putem prinde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

nu am mai intrat de vreo sapt pt ca am avut placa de baza arsa...
voi incerca sa recuperez cu cititul, pana una alta am pus 3 poze pe mailul comun, sa ne mai vedeti :) o dupa-amiaza frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

La multi ani celor ce fac lunite si anisori

Marius e un dulcic,asta m-a: Nu pot sa nu mai editez ceva: tortul e mortal! ...mi-ai luat-o inainte,cam asa ceva vroiam sa ii fac Anei de ziua ei ceva:spirala ,asta e cu ananas,nu???
Delia,pe voi v-am admirat pe FB

sunt rupta fetelor...iar n-am avut somn azi noapte si cred ca e de la o cola care am baut-o ieri...
Anusca emult mai bine,tuseste urat,ca un om mare si se aude cum i se rupe de pe plamani,saracuta...oricum ea e vesela si zamabreata ceea ce e bine.

Va rugam un vot pentru ANA,multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Dap Lisa, ai dreptate, ala e tortul. Mi-a placut la gust. Sper sa ii treaca cat mai repede boala fetitei. Si noi va admiram mereu in poze. Ca na, poate cine stie, ramaneti in pana de pretendenti desi nu prea credem.

M-am prins din pozele puse pe mailul comun ca esti fan culinar. Pe acolo umblu si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

LA MULTI ANI EVA!!! Sa ne traiesti puiule mic si drag

bpaula foarte frumoase pozele, iar Marius este tare simpatic, mai ales in zapada
Ce bine ca ati reusit sa luati brad, maine vrem sa mergem si noi, cat ati dat pe el?

Lisa biata Anushca, cred ca o chinuie rau tusea. Pentru ei este si mai greu sa elimine secretiile

Ledi ce sa-i faci, mai au si zile/nopti din astea. Din fericire pentru mine, daca pot sa zic asa, Theea se linisteste daca o iau cu mine in pat si doarme foarte bine. Pupam Davidutul mic, sa treaca ziua proasta

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

bebelusi tare rau e fara caldura, mai ales cu copil mic...Sper sa nu mai aveti parte de alte incidente, ca ati tot avut in ultimul timp

deliafairais lui David se pare ca ii place tare mult in zapada. Haioasa foc poza cu el adormit, scrisoarea era pentru mosu', nu?

A pus si eu cateva pozici noi la semnatura

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Ce frumoasa e Thea! Am admirat-o si noi in mai multe randuri.
Am dat mult pe brad 130 lei. Mi se par scumpi mai ales pentru cat ii tii in casa. E drept ca eu sunt si un pic (un pic mai mult) pretentioasa la brazi. Anul asta avandu-l pe Marius in brate m-am decis in 10 min si ce o fi o fi. Era si frig afara si ningea tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

La multi ani, Eva Maria, sa cresti mare, frumoasa si sanatoasa!

Poze

Carla

Iulia si bebe Carla Maria (4 martie 2009)

Mergi la inceput