Bobocei de sep-oct 2008 (233)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Are cineva aragaz ARCTIC (si incalzeste?) e bun de ceva?

vreau sa-mi iau aragaz si sunt niste preturi...

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Vrei sa-ti spun parerea mea: toate-s la fel!


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

300 deci pana la urma ati "petrecut" impreuna...
laureta ai niste printese tare frumoase
babytza bine ca s-a intamplat inainte sa vina sotul cu masina... tare curajosi sunteti fara casco... eu as fi tare stresata fara casco
Bianca nu are probleme sa stea cu altcineva, atata timp cat persoana respectiva se joaca cu ea, ii vorbeste... desi mare parte a timpului si-o petrece numai cu mine. In parc, daca o baga cineva in seama, e asa fericita... intinde mainile sa fie luata in brate... Cred ca daca o dau la gradinita, n-o sa mai pot s-o iau de acolo

Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza mai pe la pranz,

Abe

Babytza multam de si de reteta , bine ca nu s-a intamplat nimic

Clau si multumim de pepsi, tare bun

Laureta moa da' ce frumoase-s fetele

Ada eu nu am Arctic, soacra mea are si e bun (are grill, rotisor), cu 4 ochiuri, incalzeste bine si coace bine

300 poate e mai bine ca nu ati plecat

Noi suntem bine, nu a mai facut temperatura , mananca bine, sor-mea e dadaca, o adoarma si ii da sa manance
Azi sunt in curatenie, bucatareala si spalat rufe (iar s-a ars motorul de la masina si au plecat sa cumpere masina de data asta)

Crina are probleme cu persoane straine...urla cu mare foc daca o ia in brate, asa daca o lasa in pace si se joaca cu ea e totul ok

sunt tare purcica....

Multumesc tuturor care ne-au votat in concursul Klorane, pitica mea a castigat un set


de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Laureta, tare frumoase fete ai !!! Inisa delicata si blonda - e domnisoara mare deja! Iar Biancu... dupa privire se vede ca-i zbanghie si nu sta locului o clipa! Pup Sprancenata mica! Tare, tare frumusele !


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Babymom, multumesc mult pentru raspunsul in legatura cu mancarea! M-am relaxat complet, faza era ca tot ce citesti in legatura cu laptele duopa 1 an se rezuma la acele doua mese de lapte pe zi, pe cand iata ca exsista copii mai motzati si mananca 80-90% lapte . Aritmetica mi-a functionat bine dar cred ca am avut nevoie si eu de un "blessing" ca tot vorbeam de asa ceva zilele trecute.

Ada nu stiu cum e aragazul asta, eu am Westwood si mi-au ruginit capacelele de pe ochiuri pe fata interioara iar cuptorul se aprinde daca cot butonul cu totul, altfel are asa un mecanism de siguranta sigurnta ca se stinge singur oricat as tine eu apasat continuu pe buton ca sa se "incinga". Asta e posibil sa se intample pentru ca nu e calibrat corect - sau cum s-o numi de fapt operatiunea asta.

L-am cumparat din cauza dimensiunilor, e mai ingust, si a costat si mult - adica la pretul asta nu ma asteptam sa foloseasca asemene aliaje de kko. Oricum toate nu se mai compara cu aragazul bunicii care desi rudimentar macar se mentinea cate 30 de ani ca nou daca era curatat periodic... Ca si cuptor sunt multumita, are si rotisor si incinge bine. A costat 700 de lei anul trecut.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Angelynna ma bucur ca e mai bine Crinuta... ce bine e sa ai ajutor... chiar si mititel... spor la treburi
Felicitari si tie si Claudinnei pt. concurs... sa folositi cu placere produsele -ici

Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Babytza LA Multi Ani sotului!
(ma intrebai pt ce iau antibiotic: infectie urinara cu E Coli )

Laura si Robi plange daca il duc unde e lume multa si multi copii, adica nu plange in parc sau pe strada....nici eu prea stiu sa explic, plange cand il duc musai sa socializeze, parca stie, iar daca persoanele straine sunt insistente de genul luat in brate cu forta atunci chiar ca se strica rau treaba
cand aude aspiratorul fuge intr-un colt si se ascunde cu mainile la ochi, mi se pare ca e terifiat de zgomot incerc sa reduc la minim folosirea aspiratorului in preajma lui

Khristin bine ai revenit

Joi seara am facut si noi vaccinul, ieri a avut febra cam toata ziua, iar ieri si astazi n-a mancat decat lapte (dimineata si seara) ieri n-am zis nimic dar astazi sunt cam ingrijorata ca nici lapte nu vrea pe parcursul zilei si se deshidrateaza cu febra asta, nu mai zic ca nu vrea sa ia panadol
La ce temperatura pot sa-i pun supozitor cu paracetamol?
Problema cred ca sunt de fapt dintii si nu vaccinul

eu am fost la party aseara, dar eram pe punctul de a renunta, am sunat la taxi timp de o ora continuu, la toate numerele posibile, nicio masina nu venea sa nu va mai zic ca la intoarcere am facut tzurtzuri in mijlocul strazii pana am gasit o masina
dar la party mi-a placut sa revad colegii, foarte multi noi, cei vechi neschimbati, la distractie e un colectiv chiar ok ehhh tineretul

11s
Mami de Mikul Robert Constantin (19.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Avem saniuta!

Laureta, frumoase, ochioase si voioase fete ai!

Avem si noi unda verde la bb2, insa tare cred ca vremurile vor fi mult mai grele, legea cu 85% sin salariu nu va mai trai mult ..

Gruia, farama de steluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

HoHoHo! A venit www.dancingsantacard.com/en/?santa=1668581" target="_blank">Mosul sa va colinde

_
Our future determines our past

bobocica Maia(28.08.2008)
Poze
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Va rog frumos, are cineva numarul de telefon al dnei. Georgeta Musat - consultant alaptare?
Multumesc frumos!

Gruia, farama de steluta

Mergi la inceput