Pufuleti 2010 (81) Felicitari Micky_mika!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

primaaaaaa...
ce inseamna sa fii disperat...

elefantica, daca vrei, ne data viitoare pe capitolul nou...
si sa stii ca eu, cu toate interdictiile, mai fac cate 2-3 baite pe saptamana (de max 15 min), ca nu ma pot abtine...

irrinaa, bafta multa la spital. sa speram ca bebe o sa fie bine. daca nu, atunci...
CURAJ IRRINAA


dandanaG, eu zic sa nu te ingrijorezi... la vreo 2 echo, o luna si ceva, si bebe al meu avea capsorul in limite normale pt varsta, si corpul (femur, burtica) cu o saptamana, 10 zile mai mici, iar acum, era ok la ultimul echo. merg maine sa vad ce si cum, din nou.

cris, NB sa ai, fara prea multa agitatie, sau drumuri pt susu!

alexuzzta... in zile din astea ca a ta, eu ma culc inapoi, si ma mai trezesc o data, poate se schimba ceva, atfel... anulez tot, si stau cuminte cocotata in pat, cu laptopul in brate, si astept cuminte, sa treaca ziua de kko... sa vina ziua de maine odata, sa scapi de asta de azi!

34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

danyelana multa sanatate pt sotul tau!

multi pt alexutzza si vi4i ... au spus fetele inaintea mea totul... incercati sa nu va mai necajiti atata...

andre_lina si simonette bravo voua! mamici de nota 10 cu stelute!!!

bea ce frumos e la tine!...

somn usor celor care reusesc sa doarma atat de devreme!...

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 36+ Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze
AMR 3 sapt si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

buna seara si
felicitari noilor mamici si bun venit

noi am fost ieri la eco si se pare ca bebe are 2000g dar BPD si HC sunt mai mari cu 2-3 sapt decat varsta lui(adica are capul mai mare decat corpul)
Dr zice ca poate asa este el mai "capatanos" si ca nu vede sa fie semne de hidrocefalie sau ceva......
Si sa mai fac o eco pe 15 ian sa mai vedem

Voi ati mai auzit asa ceva?
eu m-am ingrijorat putin
si nu prea gasesc mai nimic pe net

Dana 33+ cu Dragos Andrei


Nu cred ca e cazu sa te ingrijorezi al meu cam la toate eco e cu 6-7 zile mai mare la cap, e conform UM la picioare si mai mic la circumferinta abdominala...eu zic ca depinde mult de acele "etaloane" de bebei dupa care s-au luat masuratori ca na nu erau toti perfecti si difera pe rase, tari, zone, nu poti sa stii cat de reprezentativ a fost esantionul care a fost luat drept etalonb la masuratori ptr ecograf, daca dr nu se ingrijoreaza eu zic ca e ok, ca hidrocefalie din cate stiu eu nu tine neap de circumf capului cat si de alte aspecte ale dezv creierului care se vad clar la eco si ti-ar fi spus dr cu siguranta

34+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

dandanag eu ti-as spune sa nu te ingrijorezi,mai ales ca dr tau a zis ca e ok...noi nastem copii,nu robotzei STAS... fiecare bb este diferit de celalalt,nici bble meu nu iese standard la masuratori,dar e normal,zic eu...si eu sunt departe de 180 inaltime si 90-60-90 [] ...

irinna iti tin pumnii pt maine!

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 36+ Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze
AMR 3 sapt si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Gata dushul .... ...si plateea zici ca tu mai furi cate o baita, doua pe saptamana ....hmmmm...cred ca ma bag si eu data viitoare

Alexuzzza ...or sa se rezolve toate ai sa vezi ...si cu saltelutza si cu lucrusoarele pt bebe, chiar daca nu sunt ele de la mothercare anglia ....si cu toate ......si eu sunt la fel ca tine cateodata ...iar azi a fost una din datile alea ...m-am trezit cu capsa pusa ...si am facut din tantar armasar ...adica n-or fi lucrurile chiar roz ...dar cu siguranta nu sunt mai grave ca ieri ...dar am tinut mortis sa imi vars stresu asupra taticului de bebe ...ca de daca nu prea a avut parte de crize de gravida ...am zis ca e cazul sa recuperam ...si l-am sunat si am inceput sa ma vait ....si el lasa ca se rezolva toate ...la care eu si mai rau imi venea sa ma duc la el si sa ii dau cu ceva in cap ....la care el si mai calm ...cica nu te enerva ...toate au o rezolvare ... ...ma rog dupa o plimbare de vre-o ora cu catelul pe afara si dupa un dush cald ...acum parca numai sunt chiar asa de negativsta ...

Elena, 33+
Poze concediu Thassos 2009
Burtica la 24 sapt
Burtica la 26 sapt
Lucrusoare bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

DandanaG ... nici bebelina mea nu are toate masuratorile perfecte ...adica la anumite chestii este inainte de UM, la altele mai mica ...din cate am inteles eu insa cel mai corect se estimeaza varsta dupa femur ...oricum sunt convinsa ca bb nu are nimic ...asa k nu te mai stresa, mai ales ca si dr a zis ca nu e motiv de ingrijorare

Elena, 33+
Poze concediu Thassos 2009
Burtica la 24 sapt
Burtica la 26 sapt
Lucrusoare bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

danyelana... mai, ce ghinion pe sotul tau!
sper sa se refaca repede manuta, si sa nu ramana cu sechele din cauza ghipsului. sa ai grija sa ceri dr. sau sa cauti pe net exercitii, ca sa nu i se atrofieze muschii. chiar si 10 zile, pot sa lase muschiul nitel atrofic, si apoi, sa fie dificile activitatile care presupun finete si reflexe rapide. vb eu mult, dar... sa stiu ce zic!

asa... am ramas datoare cu epilatul.... eu de 10 ani merg la acelasi salon, la aceleasi 2 fete, si, in special fifi, o las... ca de fetita. nu suport de nici un fel padurea si in zilele dinainte de programarea la salon, ma simt ca mama ursoaica. apoi, cand ies, cu fata-spate "fifi prajiturica", ma simt cu 10 kg mai usoara, si pregatita sa infrunt lumea de parca as fi castigat la loto. nu m-am lasat toata sarcina de obiceiul asta, fetele ma stiu, de durut nu doare deloc "din punctul meu de vedere", si de fiecare data abia astept sa ajung din nou la ele. experiente sado-maso de genul facut singura, sau cu ajutor, acasa, le las celor cu inima tare. eu una, desi medic, nu tolerez nici macar sa imi storc un cos, dara Doamne Feri, sa ma auuuuu epilez/rad, si aaaauuuu... (doare si numai gandul) mai ales in zona dulce a lui fifi... zona pe care.. trebuie sa o tratez numai cu ulei dulce de migdale, cu cremuta speciala pt incetinit cresterea de la depileve, cu pudra matasoasa si parfumata... hmmm... revin...

34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Vin si eu cu noutati despre bebelina. Am fost la control si la eco azi. Suntem bine, avem aproximativ 1800g, craci lungi si stomacel incapator (doar are cu cine sa semene). Col de 45 mm spre surprinderea mea, caci niciodata nu a fost atat de lung. Pot sa-mi termin curatenia de Craciun in siguranta.

Simonette cand poti da-ne si restul informatiilor despre nastere (nr de saptamani, spitalul) sa completam listuta. Sa-ti traiasca bebe mancacios si dormicios!

Tare as vrea si eu sa vad restul pufuletilor in poze

Pup toate burticile si toate mamicile fericite.

Mirela 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_iulia spune:

Buna seara

felicitari Micky-mika pentru bebe mic, sa fiti sanatosi amandoi

Bine ati venit andaluza66 si iudita16 !!!!

Elena 34+ cu Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_iulia spune:

Alexuzza si Vi4i sa treaca supararile. O sa vina bebeii si totul o sa fie bine. Cel putin eu asa ma consolez cand mai ne si noi.

Elena 34+ cu Iustin

Mergi la inceput