La multi ani licurici de ian-feb2009(74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

LMA sarbatoritilor!
Ledi ziceam ca nu le pot gasi aici la magazin. Pe internet din ca zice ca tb prescriptie parca. Sigur ne ajuta dragutele noastre din state
Pupici la David scump si sa va tavaliti in zapada.
Si la noi a nins duminica sau luni parca, dar apoi a inceput ploaia si sa nu zic ca motanul meu f bucuros a intrat cu cizmele de zapada in baltiNoroc ca avea sosete de schimb si i-a mai si dat in cap sa le schimbe(mare minune).
IrinaC cu curaj inainte. Sa stii ca noua si in ziua de azi ne pare rau ca nu ne-am aruncat la o casa la catva timp dupa ce am venit. Ne-a fost frica, si iaca dupa aia au sarit preturile in aer si ciuciu sa ne mai bagam. Ca ne e frica si mai tare
Adevarul e ca la ce preturi au astia aici, mai bine imi iau casa in Los Angeles sau San Diego
Sa va fie de bine si sa mearga totul struna
Ledi, nu iti fa griji cu ceea ce se intampla acum. Lasa ca o sa vina si ani mult mai buni. Incearca sa faci ce si cat poti acum, ca deh, e sarbatoare importanta. Si prietenii ar tb sa stie ca nu e cazul sa se astepte la cine stie ce
Anuc, sanatate multa mamei tale.
Miere, , nu mai zic nimicSa stii ca si eu cand l-am dus la gradi asta a fost prima boala. Dar nu e asa nasoala si nu te stresa ca nu trebuie sa faca toate simptomele.
Si noi roadem tot. Si la seria 1 a fost asa si vad ca si al doilea la fel. Tre sa fie vreo mostenire de undeva credAr tb sa ii fac poze cum roade scaunul, patul lui, patul motanului. Peste tot numai urme de dintuci:))
Porumbita, si eu zic ca ar tb sa incerci sa dormiti unul din voi cu el. Macar o perioada sa se linisteasca.
V-am zis ca la noi doarme tati mai nou?Eu il aud doar putin cand plange dupa papa, dar nu va zic cum imi pun mainile in cap dimineata.
Sticluta in pat langa el, intr-o dimineata el in patul mare cu tati
Si cat am muncit eu si am tinut la etichete
Da, nu mai imi pasaSi asa de maine urmeaza sa merg la spital in fiecare zipana in feb. Vai de ... capul meu. Si ma zbat cu hartiile pt medical, ca daca nu obtin, eu una nu ma duc la munca
Numai cand ma gandesc ca pe 1 feb ar tb sa merg ma ia cu rau deci iaca motiv medical.
Bebelusi frumoase lucruri faci
Dark pupici multi la mister.
Ingrid si eu cred ca ce ti-a zis dr e o abureala. Ai mei au mers amandoi rpd si nu au mancat hormoni garantat. Apoi sotul meu tot asa a mers la 10 luni acu 40 si ceva anisori. Ce hormoni erau at?
Ariya LMA pt baietelul tau cel mare
Si zi aici ca ascultam
Alinuk voi gata cu pregatirile? Alina, aalina?Helloooo!
Ciufik nu mai zici nimic de voi?
Hai ca fug ca suntem in serbari. Azi concert la scoala
multi la toata lumea, fara exceptie!

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Buna si de la noi!!
Cu cine sa incep ??

Iry multa sanatate lui Aidan, repede m-ai contacteaza copii astia virusi .Bafta si tie la doctor si sa iasa analizele bune .
Vero multa sanatate lui Alice

Betty again muci , multa sanatate lui Anusca mica.

Crisspy felicitari pentru dintisor, creste Razavanel

Ledi ma bucur ca ati ales varianta emigrarii, va fi mult mai bine si pentru voi si pentru David, va avea o viata mai fericita si un tratament mult mai bun pentru conditia lui( nu vreau sa folosesc cuvantul boala, imi suna urat ).

Irina sa dea Dunmnezeu sa va aprobe banca si sa va mutati in casuta voastra mult dorita .

Anuc multa sanatate mamei .

Iulia i-au trecut mucisorii Carlei?? Am pus pe lista boogie wipes sa avem si noi in casa .

Va rugam sa ne votati, multumim! Daria-Julia
reclama ilegala - considera acesta un avertismentconcurs/


http://lb1f.lilypie.com/FRXPm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

miere, sanatate multa lui Aidan, is nasoale infectiile la ureche, dureroase pt copii! Poate e rezistent si nu o sa se manifeste urat boala la el. E bine ca ii va creste imunitatea dupa.
In general tantile de la gradinita dau mancare de asta care nu trebuie gatita pt nu au timp si nici nu vor sa isi bata capul. Ar fi bine sa ii pui pachet de acasa daca ele sunt dispuse sa i-l dea. Dar probabil ca o sa pofteasca si la hot-dogi daca ii vede pe alti copii mancand..asa e in comunitate..

irina.c, sa fie intr-un ceas bun! Sa nu ai regrete, chiar daca va fi mai greu la inceput pana va acomodati cu rata. Lucrurile se aseaza, voi o sa castigati mai mult in timp, banii se fac, voi sa fim sanatosi. E cea mai buna decizie pe care o puteati lua si f importanta, ma bucur ca ati avut curajul. Sa mearga toate ca pe roate pana va mutati!

daiopri, ce ii iei motanului de mos, ca vad ca lego-urile alea nu se gasesc nicaieri? Cred ca ar trebui sa ii scrii o scrisoare de la mos catre copil sa-i explice de ce i-a adus altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Nu i-au trecut, ii curg intr-una si mai si baleste. E un mess

Daiopri, spital zilnic zici, asta da program, las' ca ai trecut tu prin multe, o rezolvi si pe asta. Sper sa rezolvi cu concediul

Poze

Carla

Iulia si bebe Carla Maria (4 martie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

Porumbita, robert mananca des ziua? Iti spun o teorie pe care am citit-o mai demult si a functionat (e mai mult pt bebei mai mici, dar poate merge si la astia mai marisori): daca bebe ziua mananca des (la 3 ore de ex), va dori si noaptea mai des. Inainte de a incepe sa-i schimbi programul noaptea trebuie marita distanta intre mese ziua. Trebuie sa manance la 4 ore ziua, nu mai des. Abia dupa ce ziua mananca mai rar se incepe cu trainingul pt noaptea: se scoate o masa pe rand, nu lasat sa planga, dar ii scazi cantitatea de lapte la fiecare 3 zile, daca e alaptat, in loc de 10 min il lasi numai 7 min la san, apoi numai 4 min, apoi deloc. Dar treptat, cate 3 zile la fiecare scadere, ca sa se obisnuiasca. Daca e brusc el plange si nu o sa accepte. Daca e treptat functioneaza. Trebuie multa rabdare, dar in multe cazuri a mers metoda asta. Asa i-am scos si lui Andy o masa cand era mai mic, astept vacanta si-i mai scot una ca acum a inceput iar sa se trezeasca de 2 ori noaptea si bunica e ok, cum sa nu-i dea saracutului un pic de lapte . La noi macar el adoarme instant la loc. Trebuie sa fii perseverenta si sa nu cedezi ca altfel o iei de la capat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

anna mama ilmai iau uneori dimineata pe canapeua de la el din camera (care pt mine e extrem de neconfortabila si nu dorm ca lumea) dar si atunci se trezeste; la noi in pat nu doarme;

selene nasol ca daria nu mananca... da macar doarme bine; eu nu pot renunta la job... nu am cum; si asa am redus cat am putut plecatul de acasa (pot lucra si de acasa) si taskurile mele;

koruccia cam toti in jurul meu imi zic sa il intarc; dar nu am nici o garantie ca nu se va mai trezi si dupa aia; il ampe nepotamiu exemplu care pana la un an jumate avea inmedie 3 treziri pe noapte si e pe formula de la o luna

bpaula eu fac fata bine dc se trezeste de maxim 4-5 ori; dc emaides deja ma resimt naspa; nu ar fi asa tragedie ca ma scol de n ori, ca functionez pe pilot automat, da macar la cateva zileimi trebui o tura de 3-4 ore legat; si durerea cea mare a fost ieri si azi noapte pt ca a stat cate 2 ore treaz;

miere valeu ce meniu dau aia... eu nu prea pot sa te ajut ca nu am prea multa imaginatie; robert mananca asa:
- la 9 fructe pasate (de vreo sapt, inainte blenduiam) cu branza fagaras de la Monor si cereale de dimineata; ca fructe mar para mandarina banana ; dc nu am fructe ii dau de la borcanel etapa2
- la pranz o zi spanac cu galbenus si iaurt, o zi ficat cu piure si morcov (sau pui in loc de ficat) o zi borcanel cu peste, o zi pui cu dovlecel/piure si morcov, sau pui cu brocoli si iaurt, sau pui cu conopida/piure/morcov si in rest borcanele de legume cu pui, miel, vitel, curcan.
- ca si gustare la 4 il pun in scaun si ii dau bucatele de fructe si bucatele de paine Fitness (de la kaufland) sau biscuiti de-ai lui ;
- seara fie legume cu carne, fie lapte de-al meu cu cereale, fie iaurt cu banana cu cereale;
la masa de seara de regula mananca cel mai mult , 200-350ml

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

ooof miere,multa sanatate
sanatate si la restul licuricilor


voi cum le dati tylenol,ca Ansuca l-a vomat de dimineata

Va rugam un vot pentru ANA,multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

sanatate multa lui Aidan si Anuscai

iuliacris dc il las sa planga o ia crescendo pana scoala blocul in mai putin de 1-2 minute; iar uneori se trezeste direct in urlete puternice si plans cu lacrimi (atunci zic eu ca il dor gingiile); in brate f rar se linisteste, de regula doar la san;
culmea e ca ziua nu cere niciodata san;

cat despre dinti, same here; incisivii de jos au iesit la 7 luni, aia latereli de sus la 8 si acum la 11 luni tot cu astia se lauda; insa in media odata la 6-7 zile are o per de 2-3 zile cand baleste fffmult, isi baga degetele in gura si roade mai cu spor ca de obicei tot ce prinde; insa de iesit nu se vede sa mai iasa si altceva; sau cel putin sa sparga gingia;

irina tinem pumnii sa iasa ok cu banca; eu am fost intru-un stres maxim cu imprumutul acum cateva luni; nspe banci ne-au refuzat dar am luat pana la urma de la Cyprus;

ledi si eu fierb ficatul in lapte (am citit aici pe forum) dar mi-ai dat o idee sa faca asa si cu spanacul ; voi de care folositi? eu am luat pana acum din cel congelat la punga;


anuc sanatate multa multa mamei tale

miere asa te inteleg cu linsul/rosul a tot ce prinde; lui robert iar i-a iesit o afta pe limba (a treia ora); am facut si exudat si rexectie si nu are nimic; doc zice ca e de la ceva ce baga in gura; sanatate lui Aidan; el pare f in forma;
da in calcai ce ii intrase?
eu in casa il tin in strampi (fara pantaloni ca e prea cald cu ambii, dar dc ii pun pantalon si sosete isi da soselete jos imediat); asa am o colectie de 8 strampi cu antiderapante pe talpa si sunt f multumita


daiopri sper sa reusesti cu medicalul !

anca_ nu mananca des; sau mie nu mi se pare; la 9 are 100-150 g fructe cu branza; intre 1 si 2 200 g piure de legume cu carne/ou sau peste, intre 4-5 ceva bucatele de paine sau de fructe (uneori legume), dc vrea si dc da semne ca nu mai are stare pana la masa de seara si masa de seara in jur de 7;
el nu are regula cu sculatul;
de ex in seara asta a mancat la 18:30 150g iaurt mili (50 amestecat cu piure de legume si 100 cu cereale si 1/2 banana) + 120 ml lapte de-al meu cu cereale; la 19:30 l-am alaptat cam 10 min si ghici cine spa trezit plangand la 8:35? robert.... a supt 5 min si acum a readormit....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Iulia distractie placut ain California sa treaca mucisorii.
Anca, pai ce sa i explic, ca el are pe lista 2 lego. Al cu indiana jones l-am gasit asa ca ii zic ca nu l-a gasit mosu si gata
Incerc sa gasesc unul mai micut ceva cu police, si inca sunt cu ochiul pe ebay dupa unulRade sotul de mine ca m-am atasat de ebay, si cica nu am voie sa cheltui mai mult de 100 (pe joc bineintels). multam mult de ajutor
Noroc ca motanul e usor de aburit. oricum are cred 8-10 cadouri asa ca...
O s avad cum ma descurc cu pisoiul ca daca ii iei ceva din manuta ala estiSi am uitat sa zic ca cel mai fericit e cand merge la wc. Cand pun capacul, gata scandalul
Lisa, tu cum ii dai? Eu la al mare nu am avut probleme il lua usor. La al mic nu stiu ca nu i-am dat decat o data cu siringa. Da poate ca a vomitat de la altceva. Daca a durat vreo juma de ora dupa ce i-ai dat ar tb sa isi fi facut efectul.
Sanatate multa si cati mai putin mucisori ca tare is pacatosi la astia mici.
Ledi, am uitat, sa va interesati daca tb sa faceti vizita medicala si lui David in caz de aplicati. Sper sa nu fie un motiv sa va refuze
Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

nu a trecut nici 1 min dupa ce i l-am administrat! mancase cu 3 h inainte si tot a vomat...trecem noi si peste asta.

Iulia,exact aceleasi servetele le am si eu,cumparate de la babiesrus

Va rugam un vot pentru ANA,multumim!

Mergi la inceput