Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *29*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Monikus, ma bucur sa te vad. Apai ce sa zic, bine macar ca nu mai plange al mic al tau.

Cu somnul, sau adormitul bebelui, Ana nu a adormit nicioadata singura, de cand s-a nascut. Pana acum doua saptamani cand la masa de noapte o las de la san direct in patut si doarme in continuare. In rest, noi tot timpul am plimbat-o si am leganat-o pentru a adormi. Sau a adormit la san. Mie mi se pare ceva normal. Poate cand va fi mai maricica, o sa adoarma si singura, lasata in patut, insa acum consider ca e ok sa o adorm la mine in brate, leganata.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Monikus, ma bucur sa te vad. Apai ce sa zic, bine macar ca nu mai plange al mic al tau.

Cu somnul, sau adormitul bebelui, Ana nu a adormit nicioadata singura, de cand s-a nascut. Pana acum doua saptamani cand la masa de noapte o las de la san direct in patut si doarme in continuare. In rest, noi tot timpul am plimbat-o si am leganat-o pentru a adormi. Sau a adormit la san. Mie mi se pare ceva normal. Poate cand va fi mai maricica, o sa adoarma si singura, lasata in patut, insa acum consider ca e ok sa o adorm la mine in brate, leganata.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Nu mai plange chiar atat de mult dar tot plange. Oricum, e mai bine deja in ceea ce priveste aspectul asta. Problema e somnul. In momentul in care l-am pus in patut s-a trezit iar daca il las pe pat dupa ce ii dau san, se chirceste, tresare, se trezeste si iar o luam de la capat. Cred ca doar timpul o sa le rezolve pe toate.

Edit: se vede ca e mama pe la mine ca mai forumesc si eu putin.
Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
pentru prima data in asteptarea lui in trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Suede, bine ca s-a terminat totul si acum sunteti bine. Nici nu imi pot inchipui prin cate ati trecut si voi. Multa sanatate micutului si sa nu faca reactii adverse de la vaccin.

Aida, maine ma gandesc sa mai bag si eu o zuma mica...asa, de control, sa nu pierd antrenamentul, sper sa ma lase Ana.

Gata, ma duc la somnic, poate mai citesc ceva, ca e tarziu deja.
O dupa amiaza placuta si o seara asemenea va doresc.


PS: La noapte o sa vad poze cu zapada de la Aida si cu culoare noua de par de la Cristina! Si pozici de la Suede. De abia astept! Monikus, mai ai pozici noi cu puiul tau?



SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM
Gata, ma duc la somnic, poate mai citesc ceva, ca e tarziu deja.
O dupa amiaza placuta si o seara asemenea va doresc.


PS: La noapte o sa vad poze cu zapada de la Aida si cu culoare noua de par de la Cristina! Si pozici de la Suede. De abia astept! Monikus, mai ai pozici noi cu puiul tau?



SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Somn usor Nela. Pozute mai am dar nu apuc sa le pun. In weekend o sa pun de la botez. Saptamana viitoare o sa aveti ce vedea, promit. Oricum e foarte frumusel plodutul meu.(si eu ca cioara)

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
pentru prima data in asteptarea lui in trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Aida, am ras de numa la filmuletele cu Erik . M-a distrat f tare cea in care vrei tu sa te strige si el scoate niste sunete de-ti vine sa il mananci . IAr cea in oglinda e super super. Sa ii dea Dmnezeu sanatate sa va bucure mereu

Raluca, ai doi copilasi minunati, frumosi de pica. Stefanut are o fetisoara ataat de dulce si in ce ipostaze frumoase l-ai prins. Pare un copilas tare cumintel si tare dragalas. SA fie sanatos . Bafta si la Adinuta la party azi . Da ia spune-mi, domnul mai in varsta este tatal tau? CA semanati fantastic. Sunteti o familie de oameni tare frumosi si pareti tare blanzi

Nela, uite un si de la mine sa treaca suparica si dorul

Cris, astept poza sa te vaz . Ce mai face nora mea scumpa. Dragos zice ca mai vrea sa vada pozici cu ea . Si imi place tare de tine ce activa ai fost zilele astea. Sa fi mereu asa si sa ne mai delectezi cu cate o bunatate ce faci u pe acolo. Ca m-ati innebunit si tu si Elle cat puteti sa gatiti
Am reusit si eu azi sa fac o mancare nu stiu cum...

mely, eu nu reusesc neam sa vad ppozele cu bretonel nici cu parola, in niciun fel..

monikus, off, zic si eu acum, lasa soacra si fugi si tu o ora undeva sa iti mai revii, s aincarci bateriile.

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Monikus, va fi din ce in ce mai bine!Creste si vor aparea schimbari.
La noi tot la fel, nu adoarme singura, o iau cu mine in patsi-i dausa pape apoi o mai pazesc cam 30 mins pana pica in somnul ala profund.

Iar ziua tot dupa ea stau, f rar mai doarme in leganus si apuc sa mananc sau sa merg la baie.

Asta e, creste ea mare si o sa ma roage sa-i cumpar nush ce papusa


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Aida, am ras de numa la filmuletele cu Erik . M-a distrat f tare cea in care vrei tu sa te strige si el scoate niste sunete de-ti vine sa il mananci . IAr cea in oglinda e super super. Sa ii dea Dmnezeu sanatate sa va bucure mereu

Raluca, ai doi copilasi minunati, frumosi de pica. Stefanut are o fetisoara ataat de dulce si in ce ipostaze frumoase l-ai prins. Pare un copilas tare cumintel si tare dragalas. SA fie sanatos . Bafta si la Adinuta la party azi . Da ia spune-mi, domnul mai in varsta este tatal tau? CA semanati fantastic. Sunteti o familie de oameni tare frumosi si pareti tare blanzi

Nela, uite un si de la mine sa treaca suparica si dorul

Cris, astept poza sa te vaz . Ce mai face nora mea scumpa. Dragos zice ca mai vrea sa vada pozici cu ea . Si imi place tare de tine ce activa ai fost zilele astea. Sa fi mereu asa si sa ne mai delectezi cu cate o bunatate ce faci u pe acolo. Ca m-ati innebunit si tu si Elle cat puteti sa gatiti
Am reusit si eu azi sa fac o mancare nu stiu cum...

mely, eu nu reusesc neam sa vad ppozele cu bretonel nici cu parola, in niciun fel..

monikus, off, zic si eu acum, lasa soacra si fugi si tu o ora undeva sa iti mai revii, s aincarci bateriile.

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei




ai ghicit, e tatal meu si intradevar seman f fff mult cu el.

pupici, fug la serbare

Raluca mamica fericita de Stefan Alexandru (20.08.2009) si Adina Andreea (12.11.2006)


Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Aida am vazut pozele si filmuletele cu mica foca. Este dragalas rau de tot.
Monikus felicitari pentru botez. Sper sa te mai relaxezi si tu putin daca mai vine mama sau soacra.
Raluca_u imi pare bine ca ati ajuns acasa. Sanatate multa lui Stefanut si succes Adinutei la serbare. Sunt sigura ca se va descurca in rolul principal.
Suede bine ai revenit. Aveti grija de voi.
http://community.webshots.com/album/575086402IpuwTB?start=48

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut[/i

monikus, off, zic si eu acum, lasa soacra si fugi si tu o ora undeva sa iti mai revii, s aincarci bateriile.

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei



Ai fost tare draguta. Sa stii ca fiind mama aici am fost pana la farmacie sa cumpar vaccinul de doua luni pt diseara. Am mai luat si panadol pt copii in caz ca face febra. Asa ca, macar m-am aerisit putin.

Apropo de febra, eu am suzeta ca termometru. Aveti idee daca arata bine temperatura? Sau trebuie sa mai scad sau sa adaug niste grade? Deja sufar de paranoia pt diseara. Oooops.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
pentru prima data in asteptarea lui in trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

ioi nela se pare ca nu am fost destul de rapida , dar uite ce am pregatit

Mergi la inceput