**Zmeurici de iulie-august 2009 (19)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Ce zambareata sunt in mesajul anterior. Ca sa maschez durerea de cap...

Am citit si eu la voi de scutecele DM si am i-am luat si eu. Dar eram in mare vitteza, ca de obicei, asa ca i-am cumparat chilotei . Imi plac. O sa incerc si scutece obisnuite.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Mqqm si Alina multumesc!
Eu scriam de recomandarea pediatrei de a nu scoate copilul la minus 4 grade si eram circumspecta. Somnic de doua ore la -6 gr suna ... tentant si pentru noi.
Deocamdata am iesit azi 45 de min la zapada si vant, cred ca erau doar 0 grade. Daca n-ar fi batut vantul, am fi stat mai mult.

Vroiam sa va intreb cum sta treaba cu inrositul obrajorilor de la frig. Si ieri (la 3-5 gr) si azi (la 0 gr) Filip a avut obrajorii rosii si usor aspri de la plimbare si pana seara la culcare. Azi l-am dat cu crema de galbenele. Oare ar trebui sa-i protejez in vreun fel fata? Fular pe nasuc nu i-as pune, pt ca tine umezeala.

Blanca, eu la pedichiura m-am tot dus cu bebe. Il tineam in carut langa mine cu cate o multifunctionala lamaze ca sa nu se plictiseasca. Nu i-a auzit nimeni vocea de pe acolo. A stat cumintel si a zambit la toata lumea care venea sa vada ce am in carut.

Mami lui Filip, 1 august 2009
Prima zapada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

cornelia mie in treacat mi-a zis pediatra ca banana se poate da cand trece bebe de 7 kg. asta ne-a zis cand avea Tudor 4 luni si depasise greutatea asta, insa la noi nu era cazul pentru ca era prea mic ca si varsta si oricum nu incepusem diversificarea. asa ca daca copilul deja a inceput diversificarea si are peste 7 kg probabil ca e ok sa-i dai banane.

noce, foarte frumoase pozele la zapada. eu pe fata le dau cu cold cream de la Klorane sau Mustela.

alina sanatate multa mamei tale si sa treaca cu bine peste radioterapie.

mqqm, ce-mi place cum povestesti de Oliver. esti o super mami

blanca sa nu incepi tu acum. fruntea sus, ca e mai buna starea pozitiva. depresia da dureri de cap .
eu pe tudor il imbrac cu body, salopeta de casa si fasul de iarna. nu prea il infofolesc pentru ca transpira si e mai rau. oricum, carutul are copertina aia la picioare care il apara de frig si vant. dar acum daca e asa frig ii pun in carut si un saculet gros asa ca o domneste acolo.

va doresc o noapte linistita!

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

alina tricou personalizat de la Pampers? super tare
bine ca mama ta e bine acum!

mqqm merge sippy cup de la 5 luni? eu i-as lua nu de teama obisnuitului cu bibe ci ca sa imi bea si ea ceiut, sau laptiuc de la mine cand suntem in "deplasare" si nu am cum sa ii scot tzitzi.
multam de pont

[b]pogos[/b[ at avut parada caciulitelor? iti sta fain tunsa scurt!!! musai sa ma tund si eu


---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca la 4 luni

bebelusha din burtica

cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

inutsa da, i-am pus caciulile sora-sii. se uita saracu la noi...

oah, dar ce bine e asa cu parul scurt

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:


eu sunt tot pe la capitolul 17 cu cititul.
nu ma dati disparuta, dar intre doo alaptari m-a prins un joc pe facebook si de aia am cam absentat
ma duc sa mai citesc putin din urma si sper sa mai apuc sa si raspund daca nu ma ia somnul



azi (adica ieri ca tocmai am vazut cat e ceasul) am implinit 5 luni!!!
asa ca trebuie sa las jocul si sa mai "sap" dupa info cu diversificarea ca nu mai e mult!

ahhh.. apropos! luna asta cupilu meu a luat doar 370 grame...
mi se pare extrem de putin...
in lungime nu stiu caci nu l-am masurat inca! offf sunt asa suparata pe treaba asta!
sa vedem ce zice si pediatra cand vine sa ne vada... dar tare imi e teama ca o sa ne recomande cerealele cat de curand!
si am cam ajuns si eu ca si Pony... daca e treaz nu e chip sa pape tzitzi! orice altceva decat tziti... asa ca am ajuns sa il culc special ca sa pot sa ii dau sa pape
pana acum a mers dar deja cedez nervos... mai ales ca daca ii dau biberon il papa instant... mi-e teama ca imi pierd lapticul in stilul asta...


gata fug la recuperat ca nu mai sunt la zi cu evenimentele pe aici!

_
mami de pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

am ajuns la patania lui Moniland cu cazutu' din pat...
si Bubu a comis-o si culmea tot asa, eu in baie si el sub supravegherea "atenta" a lu' ta'su!
noroc ca am patul foarte jos si l-am gasit pe pici pe burta pe covor cu caputul foooooaaarte sus ca ne cauta
eu am transpirat instant si cand l-am cules de pe jos, el radea in hohote
de aici am tras concluzia ca nici macar nu s-a speriat de intamplare.

dar al meu deja se rostogoleste bine spate-burta si invers de ceva timp... asa ca cred ca s-a invartit pana pe covor

_
mami de pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

hahahaaa
acum am vazut ca Bubu meu e frate spiridush cu Alex al meleei
ce fain!!!
are mosu mai multe ajutoare

_
mami de pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

fete o sa imi cer scuze ca nu nominalizez, dar am vazut toti zmeureii care sunt superbi!
sa ne traiasca tufa ca tare reusita mai e!

apropos de culori de par... eu m-am facut blonda ca sa ascund chelia
si de bine ce m-am vopsit brusc nu mi-a mai cazut parul aproape deloc.. sunt la fel ca inainte. asa ca eu sper ca am scapat de problema asta!



_
mami de pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

tocmai am vizionat o particica din filmuletul cu gimnastica extrema...
nu am putut sa ma uit la tot ca am ramas muta!
tot ce pot sa zic e :
'ai de capu' meu!

_
mami de pic

Mergi la inceput