varsta gestationala - pareri, probleme

varsta gestationala - pareri, probleme | Autor: ANDREEASMAR

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,

Desi s-a mai discutat pe aceasta tema, as vrea sa-mi spuneti care sunt temerile voastre legate de acest subiect si daca aveti informatii legate de varsta mica sau mare a bebelusului.

Eu sunt in a 27-a saptamana de sarcina si mi-a spus la ultima ecografie ca baietelul are 925 grame si ca este mic... sincer, mie nu mi se pare, insa daca v-ati confruntat si voi cu astfel de probleme, va astept cu drag...

Pupici!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue_rain spune:

Andreea, eu tocmai ieri am venit de la eco. Dupa UM ar trebui sa am 34 saptamani +, dupa masuratori, in schimb, bebe are 32. Medicul mi-a zis ca e totul ok. Sa nu-mi fac griji, ca nu toate facem bebei de 4 kg. Si cum eu sunt migniona si abia acum am 57 kg, nici nu prea are unde sa se dezvolte tare mult bebe. Al meu nu are inca 2 kg mi-a zis cu aproximatie, ca in jur de 1800 grame - nu l-a cantarit/masurat.

M-a trimis sa fac si o monitorizare a inimioarei lui bebe, avand in vedere faptul ca voi naste natural. Totul e bine.

Eu am mare incredere in medic, daca el a zis ca e ok, asa trebuie sa fie. Mi-am impus sa fiu pozitiva.

Sigur si bebele tau e bine.

tzontzo manager 34
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEASMAR spune:

Ma bucur ca te-a linistit medicul, eu am facut greseala sa ajung la altul pentru ca era o urgenta, aveam dureri. In final, am ajuns la medicul meu, care a stiut ce sa-mi spuna ca sa ma linisteasca. Sa nu faci aceeasi greseala ca mine, ai incredere in medicul tau in continuare si nu te duce la altii.. stii cum e, 10 medici 10 pareri.

Si mai ai dreptate intr-o privinta... trebuie sa gandim pozitiv, desi trebuie sa recunosc ca uneori este destul de greu... poate pentru ca ne dorim atat de mult acesti ingerasi si nu vrem sa facem vreo greseala.

Iti doresc multa sanatate si sper sa mai intri pe forum sa povestesti ce-ai mai facut.

Pupici!


Mergi la inceput