Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *28*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Deci nu ma mai jos,vreau si eu zapada,ce pofta mi-ati facut las ca ma multumesc cu o placinta cu dovleac de la Elle

cu diversificarea,cate capete atatea pareri vaz Noi o sa mergem pe sistemul japonez si o sa incepem pe la 5-6 luni(cu orez,ce credeati ? )

fetele cu condusul,ii dau si eu dreptate Clauciei cu cauciucurile de iarna,nu se compara ! Eu am facut naveta doua ierni pe munte,sosea cu serpentine din alea de te ia cu ameteala si cu zapada pana la genunchi,iar dedesubt gheata...n-am avut lanturi,doar cauciucurile de iarna au fost suficiente.O singura data am alunecat,cand mergeam cu viteza ff mica pe o portiune groasa de gheata(asta la intoarcere,deci in panta),atunci am zis ca fac praf masina,noroc ca am intrat intr-un morman de zapada de langa parapet.

Monica,ce accident ati avut,daca nu te deranjeaza intrebarea..?



Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Iar vorbesc de una singura Ma duc si eu langa Josh,ca acusi se trezeste si vrea papa.

Fetili' pana la poveste va las sa vizionati un video de la nunta noastra:) E cam lungut dar merita zic eu

So, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=9c0ce3c44c704340599da1&source=category&category_id=12" target="_blank">nunta in stil japonez,enjoy !




Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna fetele,

Am vrut sa recuperez mai intai asa ca iata placinta. Probabil ca unele chestii nu mai sunt valabile dar asta e.

Nela, foarte frumos bradul.
Claudia, tare frumos ingerasul tau din pozuta si super tare faza cu sexy boobs.
Selen, foarte ochioasa fetita ta si zambeste tare frumos dupa baita.
Am citit si povesti de Cristina_ana, Manga, Luto, Uka, Selen, Andre (dar foarte scurta, dezvolta te rog), Claudia, Aida, Lullaby, Mary, Liliac #8220;cea rautacioasa#8221;, Crocodana. Ca si Luto, si la noi tot internetul a fost cumva de vina. Nu stiu cand voi apuca sa scriu si eu povestea noastra pt ca nici pe cea a nasterii nu am reusit inca sa o scriu.
Uka foarte draguta mandra ta. M-au impresionat tare ochisorii ei.
Luto, ce frumusete de baiat ai tu acolo in blugi.
Madalina, te imbratisez cu drag pt puterea ta. Nu stiu cum se face dar intotdeauna te gandesti intai la ceilalti. Ma bucur ca tatal tau e atat de atasat de baietel si ca l-ai facut fericit sip e el sip e tine. Si bradutul e tare frumos.
Unombun, o imbratisare si un cuvant de incurajare. Iese el soarele si pe strada voastra.
Monique m-a amuzat replica fetitei tale.
Luto, Dana, Mada, Selen, Uve, Manga multumim pt urari.
Claudia imi pare tare rau pt laptop-ul tau. Sper ca ati avut un crestin cuminte la botez si dupa..
Cristina ana, .
Uve, frumoasa fetita ta la botez iar rochita roz e criminala.
Monica, pupam zambaretul.
Liliac, pupam si frezatul tare frumusel.
Am vazut si un Joshua tare brunetel si frumusel.
Moni iulia, frumusel baietelul. Tare ii place in patul vostru.
Carina si noi tot cu sh sh sh facem aproape tot: si mancat si culcat si imbracat#8230;.
Iulika, am vazut poze cu voi tare infofoliti. M-a dat gata carutul lui Brucu.
Raluca ma bucur ca sunteti bine.
Ellenuta, a fost cuminte la botez insa foarte agitate a doua zi. A plans mai toata ziua. Sper sa fie mai bine pe viitor ca tot galagiosi suntem. Felicitari pt botez. Ai doua fetite superbe. Noi o sa punem poze in weekend sau sapt viitoare ca inca nu am primit pozele.
Crocodana foarte reusite pozele.
Happyuka tare frumoasa printesa ta.
Am vazut poze de gemenasi ai Mimikai si ai lui Kiki. Doamne ce eroine sunteti ca va descurcati cu doi. Eu de-abia ma descurc cu unul.
Andre, imi pare tare rau ca deja sunteti afectati de colici si constipatie. Sa stii ca si al meu plange cand face kk de obicei si are deja 2 luni. Eu inca astept sa treaca.

Despre noi ce sa va zic.... Eu sunt obosita moarta. Nu inched un ochi aproape toata noaptea. Ziua nici atat. Nu vrea sa doarma decat leganat sau in brate si eu nu mai resist mult. Sper sa mai doarma si el ca nu mai pot de atat carat in brate. Va pup.

Cum am pozele de la botez va zic.


Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
pentru prima data in asteptarea lui in trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Carina, Monica, multumesc frumos Ellenuta, am murit dupa placintele alea, cum se fac? Scrie-mi numai daca ai timp si chef, multumesc Chiara Ada, vita mia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui monikusAm citit si povesti de Cristina_ana, Manga, Luto, Uka, Selen, Andre (dar foarte scurta, dezvolta te rog), Claudia, Aida, Lullaby, Mary, Liliac #8220;cea rautacioasa#8221;,
Da, sa traiti, e in lucru povestea, ca vreau sa fie cu intrigi si suspans, asa cum ii place Luciei, si dureaza putin. Chiara Ada, vita mia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


am iesit si eu azi cu masina .. dupa nu stiu cat timp .. prapad a fost, abia am mers .. patina masina desi am si mama absului si alte sisteme pe ea ..

carina ce craciunita frumoasa!!

cristina imi pare rau ca nu mai ajungi la party .. si eu sufar caci inainte ieseam mai des dar acum .. e foarte greu cu doi copilasi. am vazut si prapadul facut de andrei .. mare bucatar se va face.

santorini printre picaturi imi gasesc timp sa bucatarisesc ..

clau cred ca te-ai simtit super la patinoar. ce frumos povestesti tu acolo!

ralu super colajul cu nati!

mimika ce comori de baietei ai tu acolo! sunt tare scumpi ochiosii mici!

nela super fimuletul .. super idee. am admirat si pozele din bali .. Doamne ce frumuseti!

andre eva mea s-a constipat tare rau de la debridat .. desi papa numa' san mi s-a parut ca e kk mai urat si dr mi-a spus sa-i dau debridat .. MARE GRESEALA .. am tras vreo doua luni cu ea cu constipatia ..

kiki ce craciunei dulci si scumpi!

raluca eu nu vad pozutele ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Hello
Ufff,ciuda mi-e ca nu am avut timp sa intru astea 2 zile.Ieri m-am aflat facand una alta dupa ce i-am culcat pe pici si azi am continuat cu curatenia. Dar la cine miroase in casa a proaspat si a curat???

Si la noi a nins azi si inca ningee atat de frumosmi-am rupt o juma de ora si am vrut sa-l scot pe Alex cu saniuta...da' de unde,nici n-a vrut sa calce pe zapada cand am iesit din blocii era frica.L-am tinut putin in brate si inpoi in casasuntem de rasul curcilor

Pup si felicit sarbatoritii de azi si de zilele trecute
Revin mai diseara


Primul Craciun in 4

_

Mos Craciun vine la Alexandru si Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

ellenuta multumim pentru capitol!! ca de fiecare data multe pt tine! la faza cu tortul mai aveam putin si ma luam la intrecere cu Ama...care saliveaza mai mult...

monikus bine ai revenit! ca de obicei ai recuperat si ai marcat impecabil!! trec ele si momentele de obseala! crede ma pe cuvant...am avut si noi o noapte mai buna si ma dau rotunda...

ioanna ...imi place tare cum scrii ..am intrat pe blog...cred ca te- ai descurca excelent la o carte cu povesti pt pitici si nu numai....

, de Ama
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui crocodana

monikus bine ai revenit! ca de obicei ai recuperat si ai marcat impecabil!! trec ele si momentele de obseala! crede ma pe cuvant...am avut si noi o noapte mai buna si ma dau rotunda...
, de Ama
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!



esti tare draguta. Multumesc. Sper sa vina si momentele bune pt ca sunt cam la pamant cu moralul. Nu mi-as fi imaginat niciodata ca poate fi atat de greu cu un copil mic. Dar o sa trecem noi peste toate.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
pentru prima data in asteptarea lui in trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Carina, Monica, multumesc frumos

Ellenuta, am murit dupa placintele alea, cum se fac? Scrie-mi numai daca ai timp si chef, multumesc

Chiara Ada, vita mia


nu sunt greu de facut mai ales ca foile sunt de cumparat ..

se rade dovleacul, se pune intr-o oala pe foc cu cateva linguri de zahar, zahar vanilat si scortisoara dupa gust. calesti pana se inmoaie. apoi, pui 2 foi de placinta le ungi cu ulei si presari peste tot din amestecul calit. foile le asezi pe o folie de plastic ca sa poti apuca de un cap si sa rulezi foaia. dintr-un pachet de foi iti ies cam 6 rulouri. daca iti place, poti pune si nuca in dovleacul calit.

ptr umplutura de branza .. 300g branza sarata, 300 g branza vaci, 1 ou, 2 linguri zahar pudra, coaja portocala si lamaie, 1 zahar vaniliat, stafide .. branza sarata o pisezi su furculita, o amesteci cu branza de vaci. separat bati oul bine dupa care adaugi 2 linguri zahar pudra, coaja portocala si lamaie, 1 zahar vaniliat, stafide .. amesteci bine, torni peste branza, iara amesteci. pui 2 foi de placinta, le ungi cu ulei, pui amestec de branza, rulezi cu ajutorul foii de plastic si gata ..

tapetezi o tava cu ulei, asezi rulourile si dai la cuptor cam 40 minute .. pofta buna!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput