posibil avort spontan

posibil avort spontan | Autor: roxana21

Link direct la acest mesaj

buna mamicilor
am 21 de ani si sunt gravida intr-o luna jumate
azi am avut dureri de burta asemanatoare cu durerile menstruale si mici sangerari
e posibil sa fie un avort?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Nu cred ca este un avort. De obicei la avort spontan se vad ceva chiaguri .. Dar fugi la ginecolog .. El iti va spune cu exactita ce s-a intamplat acolo. Nu amana. Ar fi de preferat maine dimineata sa fii la el

31+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Eu zic sa mergi cat de curand la un medic, dar nu cred sa fie vorba de asta.

Sangerarile si durerile asemanatoare crampelor menstruale nu inseamna neaparat debutul unui avort spontan. O prietena buna acum insarcinata cu al doilea copil a avut menstruatie serioasa primele 2 luni de sarcina, cu dureri cu tot, si tot tacamul (ambele luni menstruatia a durat cate 2 zile), si la fel ea cat si bebe sunt ok, acum fiind in luna a 3-a...

Mai sus ti-am dat un ex, dar sfatul meu e in continuare acela de a vedea un medic ca sa poti sta linistita.



Florina, mama de Elise(9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana21 spune:

momentan medicul meu nu e in oras dar miam facut o programare la un alt medic si togmai vineri merg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna
ai fost la dr?? sper ac e totul bine.

si eu la prima sarcina am avut usoare sangerari (usoare, mai mult maroniu spre rosu) si a fost totul ok pana la sfarsit, apoi la a doua sarcina au inceput sangerari usoare, apoi a ca si la menstruatie si s a eliminat sarcina (fara sa se "vada" cheaguri sau altceva)


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana21 spune:

bu
na fetelor


buna fetelor
imi pare rau ca nu am mai venit cu niciun raspuns
raspunsul este ca a fost un avort spontan
asa a vrut doamne doamne
dar acum incercam din nou










Mergi la inceput