Pufuleti Ian-Feb 2010 (75) Hai Lillyka!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

fetele,am gasit ceva interesant,zic eu" mykids punct ro" fara pauza si cu .

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 35+ Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/ br / 43575800@N02/?saved=1" target="_blank">poze
AMR 4 sapt si un pic



multumim,este foarte interesant..akm ma uit si eu

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

zookey, n-o fi oare de la colostru, ca ti se usuca, si te irita? ia incearca cremuta respectiva, si igiena de cateva ori pe zi, ca si cum ai alapta... zic si eu. da ma bag ca musca, ca nu ma pricep, da pareri am despre orice!
si sa treaca repede!

33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

ale1212xa, mama, La multi ani!, si muuulta papa bun in frigider sa ai!
papa repede, ca vorba ta... daca se trezeste "dusmanul", sa poti sa spui... "vai, ce foame mi-e... si deja e 12... tre sa mananc si micul dejun si pranzul odata..." si uite asa nu se prinde el de smecherie, ca doar esti om normal, si tre sa mananci, mesele principale ale zilei!!!


multumesc plateea asa am facut. Adevarul e ca in toata sarcina am mancat destul de putin, nu am avut pofte...si ieri m-am intrecut pe mine Ziceam aoleo ce ma arde stomacul dar parca as mai baga o felie de tort si radea sotul de mine ca nu m-a vazut asa never :)))))

-----------------------------------------
34+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zookey spune:

Plateea mai mult k sigur de la colostru este ... k a inceput de vreo 2 sapt sa curga kte putin ... adik brobonite mici de lichid !
Am sa dau pana la urma cu garmastan poate o trece!


Andra posesoare de 34 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Neatza fetele!

La noi a nins numai putin. S-a asezat doar prin gradini cat sa se supere Sara ca nu vreau sa o dau cu saniuta...Dar nu am pe ce deocamdata...
Eu am racit iar. Noroc ca nu ma doare nimic si nici febra nu am dar imi curge nasul....tare...
fetele!

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 33+ Sebastian Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zookey

Buna dimi si de la noi .....
Am si eu o nelamurire .... ma km ustura sanii dimineata ... si nu prea stiu ce sa le mai fac ... ii las eu putin la aer ... insa dupa revine usturimea. Ma gandeam la Garmastan ... o fi bun ? Stiu k park s-a mai vb despre insa neuronii mei ....

Andra posesoare de 34 +


sanii/pielea de pe san? sau sfarcurile? daca pielea de pe san, da cu ulei (de bb, de migdale, de masline, ce ai) ca poate fi de la..intinderea exagerata a pielii. si poarta sutien bun (sport, fara balene, etc) tot timpul, inclusiv noaptea. daca-s sfarcurile, poti da linistita cu garmastan sau ce ai (unguent cu lanolina, crema galbnele, etc)

Cris, 34+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 5 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Neatza fetele!

La noi a nins numai putin. S-a asezat doar prin gradini cat sa se supere Sara ca nu vreau sa o dau cu saniuta...Dar nu am pe ce deocamdata...
Eu am racit iar. Noroc ca nu ma doare nimic si nici febra nu am dar imi curge nasul....tare...
fetele!

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 33+ Sebastian Petru


si ana vroia ieri sa ne apucam de om de zapada, desi inca se vedeau frunzele de pe jos de la "praful" putin de zapada, dar cica puteam sa adunam din toata padurea de unul mai mic asha

Cris, 34+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 5 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Buna dimineata!

Abia acum am servit si noi ceiutul cu miere si lamaie, asa ca ne simtim tare bine Azi am fost foarte lenese pentru ca tati a venit de la conferinta la 2 noaptea si inca avea senzatia ca e la petrecere, asa ca urla de trezea si cainii vecinului deci pana sa ma ia somnul din nou, s-a cam facut 4-5 dimineata

Arwen, sper ca ai terminat de scris reteta, ca iti dai seama ca numai la amandinele tale ma gandeam cand stateam azi-noapte cu ochii pe pereti!

Al3csa, felicitari pentru noua semnatura, cat mai multe pana la 40!

Dastefa, asa ma gandesc si eu, ca nu are de ce sa nu imi vina laptele, mai ales ca dna Culcer zicea ca nu exista femeie sa nu ai ba lapte! Sa dea Domnul sa avem toate lapte din belsug!

Micki_mica, ai grija de tine, mai e asa de putin pana o sa il ai pe bebe in brate!

cris.dogarel, urate mai sunt racelile astea pe ultima suta de metri, of! dulce sa treaca cat mai repede cu remedii cat mai naturiste!

plateea, ce faci, m-ai omorat!!! Nu pot sa cred despre ce scrii tu pe acolo... nu mi-e de spuma de mandarine, dar negresa de ciocolata!!!! Dar chiar nu ti-e mila???

Ratusca 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Ma duc sa ma spal si apoi plec la mami, ca duminica noi luam masa in familie (a se intelege: mama gateste si noi ne ducem ca plosnitele sa mancam! )

Vorbim mai tarziu, o duminica faina!

Ratusca 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

cris.dogarel Parca va si vad curatzand padurea de zapada cat sa iasa un omuletz mic de zapada
Mititeii asteapta tot anul prima zapada si ninge doar cat sa le faca sange rau. Poate de Craciun sa aiba noroc de zapada.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 33+ Sebastian Petru

Mergi la inceput