Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

Fetelor, e oare posibil ca din z4 sa simt cum lucreaza ovarul! Ma inteapa tot ovarul drept, adica ala care nu trebuie! Simt ca o iau razna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

nu stiu ce sa spun sorinake,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Libra spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorinake

Fetelor, e oare posibil ca din z4 sa simt cum lucreaza ovarul! Ma inteapa tot ovarul drept, adica ala care nu trebuie! Simt ca o iau razna!



http://infertilitateaeoboala.blogspot.com/


Eu cred ca la stimulare lucreaza amandoua. Asa mi s-a intamplat la Gonal F si Puregon. Si da, am simtit intepaturi pe ambele din primele zile.


_
made in Romania, '73

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Si in cazul in care ma dadeati la disparute ...

Raceala mai ca a trecut, mai tusesc din cand in cand, soata s-a mai recuperat... insa a racit mama, cu febra mare si toate cele... deci cand cu mama cand cu soata.

Ieri m-am dedicat si bucatariei...am facut chiftelute .

Iar azi dupa o mica partida de shopping de dupa amiaza, am pregatit compozitia pt carnati , o lasam peste noapte sa isi ia condimentele si pt a vedea dc tb sa mai adaugam ceva....si am papat niste carnita prajita cu salata de varza murata , setea am dres-o cu niste nectar de prune... ce o fi la mine in stomac, n-am idee ... ramane de vazut.

Maine sper sa imi fac ceva timp sa fac si un pic de ordine..ca e mare dezastru pe aici...acu sa nu va inchipuiti ca la -2 grade, o sa spal geamurile .

Si cica maine ma scoate soata la film 3D si la pizza...mda sa vedem..filmul ca filmul, eu pizza o astept .

Da Nico timpul trece, abia asteptam ecografia de luni.....sotu fierbe de nerabdare. Tot atunci o sa mi se recolteze sange si pt dublu test.

Fete dragi va urez un week-end cat mai placut (ce a mai ramas din el)

dulce

http://lbdf.lilypie.com/YhfVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Libra spune:

LUMYYYY3in1, bine ca a trecut raceala la bbei si la sot. Era de asteptat sa o ia toti din casa. Multa sanatate mamei si voua tuturor!

_
made in Romania, '73

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

neataaaaaaaaaaaaaaaa
va invit la fierbinte
si

lumy 3 in 1 , daca totusi vei spala geamuri,
imbracate f bine, si caciula in cap,sa nu te intoarca raceala!!!

nico,nu pot lua de pe pm,eventual sa scrii aici!

va doresc o duminica frumoasa,e rece,
si am vazut ca a cam nins pe la voi!
cum va simtiti,care*cum??? va rog,prezenta!
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Buna dimineata.....va invit la un ceai. Ieri am baut cafea, azi e ceai. Ca doar nu l-oi face pe bebe alex direct cafegiu!!
Nu prea am chef de nimic, sotul inca doarme, eu mi-am luat micul dejun singura----deh, mi-e o foame dimineata!! - si acum imi beau ceaiul pe canapea si incerc sa ma decid daca vreau camera single sau cu inca cineva in maternitate. Nu sunt mofturoasa, dar diferenta e de 800 lei. As putea sa imi cumpar ceva frumos de banii astia. Pe de alta parte, poate o sa am parte de o alta mamica la care vin oameni incontinuu si stau 5 ore. Si daca pe mine o sa ma doara ceva si aia sunt in vizita....cum ma vait? Mai am nitel pana sa iau decizia finala, dar eu deja ma gandesc si cantaresc avantaje vs dezavantaje.

Lumy, cum te simti? Eu nu inteleg curajul de a face curatenie si de a spala geamuri insarcinata. Doamne-iarta-ma, dar chiar nu le poti lasa? Nu poti chema pe cineva sa te ajute? Pana nu implinesti 13 sapt si riscul de avort spontan scade simtitor,....sfatul meu e sa stai potolita, chiar daca simti ca poti sa te cateri pe geamuri. O data te ia o durere!
Adevarul e ca eu sunt cam lenesa la capitolul asta de cand am ajutor in casa. E de nepretuit! Curatenie, geamuri, calcat, garaj, curte...tot face. Tot ce vede ca e de facut. Aseara mi-a pus pantofii de vara si toate incaltarile in cutii si a ordonat sub scara toate cutiile...bine, am asistat si eu...dar...
In fine....o duminica frumoasa va doresc.


32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Neata fete inimoase.
Tup si eu dupa o vizita la dentist sa-mi beau cafeaua.
Marul copt a fost foarte gustos..merci.
Multumim si de listute si capitole si urari.
Eu...din ce in ce mai sigura ca nu e sa fie de tura asta.
Ieri am iesit in parc si am facut 4 ture de mers. Cel mai mult s-a obosit gura ca am turuit intr-una cu o prietena.
Couscous-ul a iesit excelent
In plus soata a pus-o de shrimps( nu stiu cum e in romaneste sorry) cu vegetale...yamii
Floricica, sfatul meu este sa nu stai singura in salon...Zau ca-i plictisitor...
Mai schimbi si tu o maslina daua...mai zici una lata...trece timpul.
Si folosesti banii altfel
Luminita, si revelionul in doi poate fi unul reusit.
Nici nu are rost sa va aventurati acum in cheltuiel suplimentare.
Va scoateti voi parleala cu alta ocazie....
Pup
Multa sanatate tuturor si o duminica placuta in continuare/
PS. Libra ce mai faci?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

desi m-am jurat ca nu mai fac.............
am sunat una bucata soacra!!!!!
hmmmmmmm, avea musafiri!!!
pe cel mai mic din cei 3!!!
vai,ca nu pot vorbi, etc........
ca suna el mai tz....-ea!
ok
al meu e dus dupa loto!
tre sa soseasca! sunt convinsa ca nu va
mg acasa!
degeaba:! il cunosc!
tocmai a sosit, nimic nou!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Libra spune:

Prezent!
M-am trezit tarziu azi, pentru ca m-am uitat la TV toata noaptea.
Astept sa vina Amy cu povesti din Viena, Ada cu soric si tochitura, Mayan cu fata etc.
Semne de gravi n-am, imi continui tratamentul si astept pana marti sa fac testul de sange. Vorbesc cu mine despre cum ar fi sa nu fie, acum mi se pare ca sunt pregatita dar cine stie...
MONA - cica vine chiar atunci cand te astepti cel mai putin!

Va pup pe toate, o duminica frumoasa si linistita!

_
made in Romania, '73

Mergi la inceput